Spadek wagi podczas zaostrzenia

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anita
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Spadek wagi podczas zaostrzenia

Post autor: Anita » 30 kwie 2007, 22:38

u mnie roznie bywalo, najwiekszy spadek wagi z 55 na 35 w ciagu 2miesiecy ale potem sie szybko tylo :roll:

Elcia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: Elcia » 30 kwie 2007, 22:48

Ja w zaostrzeniu choroby chudne malsymalnie 5 kilo. Zazwyczaj waże 50 kg a w zaostrzeniu 45kg wiec nie jest tak żle :wink:

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: tequilla » 01 maja 2007, 13:06

ciężko mi to wspominać, ale mój bąbelek z 14 kg (w momencie kiedy się na dobre zaczęło) zleciał w pół roku do 8,5 kg :smutny:

p.s.
ale już nadrobił :roll: waży 24 kg, mierzy 117 cm (21 października skończy 6 latek)

Rudi
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 02 maja 2007, 10:17

Około 10 kg spadam z wagą. Normalnie ważę około 60, w jakieś 2-3 miesiace przey zaostrzeniu schodzę na około 50kg. Wyglądam wtedy jak kościotrup:/

Jusnia
Debiutant ✽
Choroba: CU u partnera
województwo: dolnośląskie

Post autor: Jusnia » 10 cze 2007, 21:34

aleksandra12 pisze:Ja co prawda mam CD ale podczas pierwszego wielkiego zaostrzenia straciłam ponad 10kg i wyglądałam bardzo szkieletowato. Po ustabilizowaniu pęknięcie jelita po trzech miesiącach. Teraz mam stomię i (puk puk) spokój od 11 miesięcy.
Aniu a masz na stałe stomie ?? :smutny:

moje slonce jest teraz przy zaostrzeniu jak wroci to dopiero zobacze czy schudl ale pisal ze tak :smutny:

Uprasza sie o edytowanie postow - nie pisanie dwoch pod rzad. Opcja edytuj jest w prawym gornym rogu Twojego posta
Ostatnio zmieniony 10 cze 2007, 22:04 przez Jusnia, łącznie zmieniany 2 razy.
Dziewczyna chorego na Cu

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 11 cze 2007, 11:15

Aniu z moim cytatem to do mnie?
Jeśli tak to piszę, że stomię mam czasowo - na razie rok, a jeszcze pewnie z rok.
Ale tak mi się podoba, że będę chciała mieć ją jak najdłużej.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 11 cze 2007, 19:15

Myślałam że to tylko ze mnie taki :szczupaczek" :wink: Ja przy pierwszym rzucie choroby do diagnozy schudłam 12 kg. Trochę udało mi sie nadrobić. Ale, przy lekkim zaostrzeniu znowu chudnę :smutny:

zuo
Początkujący ✽✽

Post autor: zuo » 12 cze 2007, 23:53

galaretka, kisiel, kleik...

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 13 cze 2007, 10:51

Z tego co wiem, tak zuo jest karmiony w szpiatlu, wszyscy wiemy, ze to błąd. Ale lekarze w ligocie do żywienia dojelitowego i pozajelitowego podchodzą jak do szralatanerii i niestety nie mają tam fachowców od tego. A na usprawiedliwienie zuo- chyba pisze z komórki więc podziwiam go, ze stara sie i tak wtrącić swoje trzy grosze, mam nadzieję, ze następnym razem bardziej tłumacząc o co chodzi. W przypadku zaostrzenia niezbędne są preparaty odżywcze- podane natychmiast. Po pierwsze, uspokjają jelitka, dają im odpocząc, a po drugie dostarczają odpowiednich skłądników, które w czasie zaostrzenia są wypłukiwane pzrez oragnizm.
Wszystko w dziale diety- żywienie stworzonym prze Misia. jesli ktoś potzrebuje służe pomocą. Przynajmniej w zakresie skierowania do odpowiedniego fachowca.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

pawian
Debiutant ✽

Post autor: pawian » 13 cze 2007, 15:11

Ja za pierwszym razem, tj. w momencie, w którym miałem rozpoznanie choroby, schudłem 20 kg, a ważyłem 75kg - po spadku wagi wyglądałem jak cień człowieka - pamiętam, że moja koleżanka jak zobaczyła mnie kilka dni po moim wyjściu ze szpitala (tam nie chciałem aby odzwiedzali mnie znajomi), rozpłakała się, choć przekonałem ją, że będę się starał szybko wrócić do formy - już po kilku tygodniach było znacznie lepiej. Teraz przy ewentualnym zaostrzeniu waga spada mi o ok. 5 - 7 kg.
pawian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”