zaparcia w colitis ulcerosa

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
22andzia2222
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: zaparcia w colitis ulcerosa

Post autor: 22andzia2222 » 24 lut 2010, 19:50

hej,mnie też nekają zaparcia.wczoraj wypiłam 1,5 litra wody i trche colon c rano troche zrobiłam ale nie mogę sie do konca wyproznic i tak caly dzien,obecnie czuje ze mam pełen brzuch ale zeby isc na kibelek to nie moge :smutny: .kombinuje czesto z kawa,jogurtami na czczo ale ostatnio nawet to mi nie pomaga.poradzcie cos,moj czesty problem i meczacy

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 24 lut 2010, 20:08

22andzia22222 - spróbuj może akacjowy miód, rozpuszczony wieczorem w wodzie i wypij rano na czczo.
Kawe gotowaną .
Len - ale gotowane prze 15 min ziarna i wypicie po przecedzeniu tylko zawiesiny, a w Twoim przypadku może również z tymi ziarnami ugotowanymi?

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Agu » 25 lut 2010, 13:04

Hej, u mnie się okazało, że te zaparcia i niesamowite wręcz bóle brzucha to robota Hemoferu. Przestałam brać i... znów mam biegunkę;p Ale jestem dobrej myśli, liczę na dojście do normy wreszcie;p A co do lekarzy, to naprawdę zaczynam się martwić o Polską służbę zdrowia. Na oddziale ratunkowy, na który się zgłosiłam nawet nie zrobili dokładnego wywiadu, i na to, że to są objawy uboczne hemoferu wpadłam sama już w domu :wink:
Jednym słowem: PACJENCIE LECZ SIĘ SAM :lol:
Obrazek

22andzia2222
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: 22andzia2222 » 25 lut 2010, 18:45

troche ratuje sie miodem,ale zrobie tak z wodą.kawa coś nie działa.dziś pomogło mi masło trochę przed obiadem hm ale nie do konca.bęę próbowac dalej,sienie nie zbyt mi podchodzi mam odruchy wymiotne...dzięki piciu.widze ze z kościana to całkiem nie daleko mnie mieszkasz:roll:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 07 kwie 2010, 09:52

Mój stan jest na tyle ustabilizowany,że właśnie mam zaparcia i nie radzę sobie z tym.Brzuch jak balonik,wiaterków zero.Jutro idę do gastrologa na konsultację,zobaczymy co mi powie.Czuję się naprawdę dobrze.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 09 kwie 2010, 08:52

A mi pomaga Colon C. Jestem w remisji a zaparcia mnie męczyły bardzo. Od miesiąca biorę regularnie ten specyfik i skończyły się problemy ze wzdęciami i zaparciami :) Teraz czuję się zupełnie zdrowa :)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 09 kwie 2010, 10:15

właśnie zastanawiam się nad braniem Colon C, ale obecnie biorę dicloflor60 i inulinę na odbudowanie flory bakteryjnej, bo biorę sterydy, na razie nie mam problemów z wzdęciami i zaparciami, ale podczas remisji często miałem wzdęcia i zaparcia, tak myślę co będzie lepsze, czy Colon C czy branie probiotyku i prebiotyku czyli symbiotyku w czasie remisji, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie, co może być lepsze?

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 09 kwie 2010, 11:27

Agu u mnie tez podejrzewaja njz lub cu ( w maju kolonka ) bo biegunek nie mam wcale już ( w lutym mialam wykryte zapalenie sluzówki jelita przy rektoskopii ) i zaczynaja się zaparcia tz w sumie do kibelka chodzę 1-2 razy na dzień wiec wszystko o.k. jednak czasem mam 3 dni przestoju ( co nie jest dużo ) jednak wtedy tez brzuch mnie boli;/ i to nawet dość mocno, dopiero przy wypróżnieniu przechodzi, ja powoli odstawiam asamax mam debridat controloc i pije siemie dwa razy na dzień ( można 3 ) i jest o.k. to dopoki czekolady sie nie najem ( jestem chyba od niej uzależniona) lub wydaje mi sie ze diete mam niedobrana ta ktora stosuje i ktora zaczynalam teraz sie nie spr, , ja pije sama wode przegotowana na czczo i ide na spacerek i pomaga wtedy więc trzymam za Ciebie kciuki siemie naprawde jest polecane i z pewnościa troche pomoże, ja z natury leniwa skakanke sobie kupilam no dobre chociaz to i co dzien po kilka minut tez pomaga, ruch jak ktos wczesniej pisal wskazany jest bardzo:)

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 09 kwie 2010, 11:48

Lolek- W produkcie Colon C znajduje się probiotyk czyli bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium a także błonnik - fruktooligosacharydy (prebiotyki) . Tak więc Colon C to taki produkt 2w1.
Możesz wypróbować powyższy produkt , i zobaczyć co lepiej działa na Twoje jelita.
Myślę, że nic by się nie stało, gdybyś nawet jednocześnie stosował , Colon C + inuline , Dicoflor60.
Przypomniałem sobie, że w aptekach można także kupić same łupiny nasion babki płesznik (Plantago psyllium husk), które znajdują się w produkcie Colon C i wychodzi to taniej.
Więc jeżeli ma ktoś wypróbowany probiotyk + te łupinki,może stworzyć własny produkt :wink:

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 09 kwie 2010, 13:22

dziękuje Piciu za odpowiedzi na moje pytania, bardzo mnie nurtowały, a Ty na nie odpowiedziałeś, na pewno będę próbował :) jeszcze mnie dręczy jedno pytanie, na które nie za bardzo mogę znaleźć odpowiedzi, czy jak się bierze sterydy, to one niszczą florę bakteryjną która się dostarczam organizmowi w postaci kapsułek, bo wiem że sterydy niszczą bakterie, tak jak antybiotyki. Jaśniej trochę napiszę bo może być dwuznacznie,jeśli się bierze florę w tabletkach i sterydy jednocześnie, to czy one nie zabijają tych dobrych bakterii w układzie pokarmowym?

Misia

Post autor: Misia » 09 kwie 2010, 14:15

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2010, 14:17 przez Misia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 09 kwie 2010, 14:16

A dla mojej córki, która też ma piękną remisję, zalecono na zaparcia : forlax x 2 na dzień, dicomann ( czyli błonnik ) a jako ostatnią deskę ratunku - x-prep. I obowiązkowo dieta bogatoresztkowa. Jestem dobrej myśli, że pomoże : )
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 09 kwie 2010, 16:23

Dodatkowo lekarz przepisał mi Debretin 100mg.Stwierdził ponadto,że probiotyki są drogie i biją po kieszeni natomiast tanim i dobrym sprawdzonym sposobem,który działa zarówno na dorosłych jak i dzieci jest picie koperku włoskiego w miejsce innych herbatek.Ponadto oczywiście dieta bo jak wiadomo słodycze nie bardzo wskazane przy naszej przypadłości bardzo są odpowiedzialne za wzdęcia.Można sobie też pojeść buraczków gotowanych o ile oczywiście Wam nie szkodzą/dobrze też działają przy anemii/.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 09 kwie 2010, 17:29

Lolku -
lolek pisze:czy jak się bierze sterydy, to one niszczą florę bakteryjną
- sterydy nie niszczą flory bakteryjnej.
Florę bakteryjną niszczą antybiotyki.

jagodek
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

zaparcia podczas remicji??

Post autor: jagodek » 06 kwie 2012, 22:21

Witam

Troszkę z innej beczki...

Niestety znowu pojawił się nawrót i musiałem rozpocząc terapię encortonem. Wyniki po 2 tyg wróciły do normy, forma ogólna też całkiem całkiem. Nadal schodzę z encortonu, zacząłem od 50mg obecnie 25mg.

Niestety przeszedłem ze skrajności w skrajność, od biegunki do 4-5 dniowych zaparć :/ Obserwuje też białawy śluz.
czy miał ktoś może takie dolegliwości? jakieś porady na delikatne "poruszenie" jelit by mi się przydały ;)

Z góry dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”