Po czym mam poznać remisję?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Po czym mam poznać remisję?

Post autor: tequilla » 11 maja 2007, 23:19

karina27, jak najdłuższej remisji, i słodkiego dzidziusia :roll:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 maja 2007, 12:22

my tez sobie zyczymy dlugiej remisji czyli przylaczamy sie do zyczen :mrgreen:
Obrazek

nemezis
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: nemezis » 20 maja 2007, 22:07

No więc moi drodzy, chyba się jednak tej remisji doczekałam :mrgreen: Od tygodnia wizyty w WC 1 raz dziennie i to na 5!!!! Kupa jak się patrzy. Piję i jem wszystko - surówki też, tylko mleko jeszcze omijam. Czuję się idealnie, więc to chyba ta remisja upragniona... :roll: niedługo pójde na kontrolę, pewnie znowu mnie gumowym wężem potraktują i sie okaże jak sie mają moje wrzodziska :cry:
pozdrawiam Was

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 21 maja 2007, 11:19

Co tzn remisja ?? Tak miedzy nami to chcialem zawsze na ten temat pogadac bo ja juz sam nie wiem czy jestem w remisji czy nie :roll: sorki ze tak na bok uciekam z tematem ale .... ja wam moze opisze moj stan na dzis a wy mi pomozecie ocenic moj stan :wink: WC jesli bardzo dieta scisla i nie wielkie ilosci albo inaczej czesto a malo to wc rano :wink: ale biedz nie musze po przebudzeniu jak dawniej :mrgreen: walne to cos i wlasnie z reguly zawsze musi byc powtorka po sniadaniu tzn ja to nazywam ze musze dorobic ( ale to sa tzw kredki mam na mysli ten waski stolec ) wiec teraz sam juz nie wiem w dzien jesli mnie bierze to chyba psychika bo i tak nic nie wymecze tzw puste stolce ale ... musze myslec o tym zeby isc jak jestem zajety to nie ma takiej potrzeby ! :wink: Zreszta co mi zalezy od tego jest to forum :oops: ja nie moge uformowac normalnego stolca takiego jak mialem dawniej czyli tzw kity :mrgreen: wiec czy ja moge mowic ze jestem w remisji czy nie bo troszke mnie to meczy :wink: biegunek nie mam przelewania rzadko bardzo rzadko krew ale nie w stolcu jak wskazaly badania tylko ( jak to ranka mowila no zylaczki itd ) ale tez zadko ! Bol brzucha tylko jak naciskam z lewej strony i tak na dole jak i u gory to bez znaczenia i przy biegunkach :mrgreen: wiec jestem czy nie jestem o to jest pytanie :razz: fachowcy czekam na wasza odpowiedz :wink: zapomnial bym ! mam lekkie zgrubienie kolo lewej strony pepka i jak zaczne tam lapkami macac :mrgreen: troszke czeba sie ponakrecac :razz: wyczuje lekkiego guzka ale .... jak zaczne sie nim bawic to brzuc wydaje tak smieszne dzwieki jak ciagnik 60 :jupi: serio burczy jak diabli czy to sa gazy moze bo to ze to jelito jest powiekszone to mozna wyczuc doslownie w rece jak taka grubsza rure do samej gury :mrgreen: ale to chyba gazy ale mowie chyba :razz: tomografia nic nie wykazala wlewy tez guzow jak mowi doktor nie mam wiec co to jest i to raz jest raz nie ma rano dzis nie mialem ale noc byla burzysta bo slyszalem jak grzmialo :smiech: heheh to jak to jest w koncu z ta remisja moja :razz: Bo nie wiem co powiedziec lekarzowi teraz zmienilem tak podejscie do tego ze jak pojde to mu powiem ze jestem zdrowy a nie jestem bo co chwile cos mi dolega nie koniecznie z jelitami :wink: wiec jak sadzicie :mrgreen: no mam banana na twarzy smieje sie jak glupek juz kilka dobrych dni skad to jest to nie wiem :mrgreen: chyba uwierzylem ze zycie idzie dalej po co o tym myslec dzis wychodze z zalozenia ze jak sie przewroce i zabiora mnie do szpitala to jak czeba bedzie cos wyciac to wytna jak nie to zostawia :razz: myslami niczego sie nie wystrzege ! Bog kieruje moim zyciem a ja mu ufam jak dziecko :!: w tym chyba ten sekret ze wierze ze mnie nie pozwoli skrzywdzic bo po co dawal by mi tyle radosci jak zona dzieci praca po to zeby mi odebrac teraz :?: Nie nie Bog :!: jesli cos strace to sam przez siebie i przez swoja glupote tylko :wink: ale sie rozpisalem odpiszcie co z ta remisja :)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 21 maja 2007, 11:35

1) ja tam specem to nie jestem ale na moje to jeszcze nie remisja :( ale dobrze jest :) remisje są kliniczne i objawowe , ty jesteś bliżej tej drugiej to jest taka gdzie właśnie do WC się nie biega , nie zabardzo boli i podjeść można co nieco :) i jest ok :)
a kliniczna jest okreslona w badaniach np. w kolonce,miałam to szczęście ją mieć ale trochę krutko :( tak na mój rozum to remisją można się cieszyć wtedy kiedy jest się wstanie bardzo zbliżonym do stanu zdrowego człeka :)

2) gratuluję podejścia :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 21 maja 2007, 12:00

Deprim, to trudno tak jednoznacznie powiedzieć, jak to jest z tą Twoja remisją. Jeżeli choćby czasami jest widoczna krew, to moim zdaniem o remisji absolutnie nie można mówić. No i to nie jest tak, że jak idziesz do lekarza, to Twoim zadaniem jest mówić mu, czy masz remisją, czy nie. To lekarz na podstawie badań i Twoich relacji o bólach, biegunkach, stolcach itp. ma za zadanie ocenić czy jest to już remisja, czy nie. Więc opowiedz mu wszystko dokładnie z najmniejszymi szczegółami i zadaj pytanie, czy to już jest remisja, niech się jasno wypowie. Wtedy też przekonasz się, czy jeżeli rozmawiasz z lekarzem o remisji, to czy oboje rozumiecie przez to to samo, bo z tym bywa różnie.

A poza tym, jak będziesz dalej trzymał się jasnej strony życia tak jak teraz, to czy w remisji czy bez, nigdy nie będzie żle :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 21 maja 2007, 18:31

uwaga organizacyjna

@deprim i w ogole reszta

piszcie w odpowiednich wątkach swoje pytania/spostrzeżenia/odpowiedzi !

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 maja 2007, 21:15

Pisałam co to jest remisja kliniczna, a przy CU musi być w kolonku i histpacie. postów Deproma nie czytam bo emotki migają mi przed oczyma.
Twój wybór Deprim
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 29 cze 2007, 20:32

a własnie, po czym poznać (nie mowie o jakiejs calkowitej remisji) ale sporą poprawę ? bo u mnie dopiero minelo od szpitala 2,5 tygodnia a brzuch mnie w ogole nie boli,nie biegam do kibelka czesciej niz 1 dziennie itd. :D Czy to oznacza ze moge zaczac jesc wreszcie cos ostrzejszego,napic sie gazowanego i wypic (na poczatek) z jedno piwo? czy to za wczesnie? ile mniej wiecej musi uplynac czasu zeby porzadnie sie podleczyc? nie wiem czy ja to dobrze rozumiem ale skoro mnie nic nie boli itd to wydaje mi sie ze w ogole "minela" mi choroba i "moge wszystko"....nie chce z drugiej strony sie szybko zdziwic i zepsuc takie mile sampooczucie... :/
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Melody » 29 cze 2007, 22:39

Może sfolguj co do jedzenia wszystkiego :razz:
Zacznij pomału każdy produkt jeść i obserwuj swoją reakcje. Jak dobrze jedz dalej a jak coś sie pogorszy to odstaw.
Alkohol może na samym końcu :razz:

Awatar użytkownika
fairy
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: fairy » 30 cze 2007, 13:28

buu :(( :D
Hello, I know there's someone out there who can understand
And who's feeling the same way as me ...

Melody
Początkujący ✽✽

Post autor: Melody » 30 cze 2007, 15:12

Niech zgadne: pogorszyło ci się czy się załamałaś bo napisałam że alkohol na końcu :]

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 30 cze 2007, 16:31

Z tego co czytałam nie udowodniono wpływu alkoholu na jelita.Jego picie nie jest zalecane tak piszą ale który lekarz zaleca picie alkoholu :?: :!:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 30 cze 2007, 17:22

goniusia pisze:Z tego co czytałam nie udowodniono wpływu alkoholu na jelita.Jego picie nie jest zalecane tak piszą ale który lekarz zaleca picie alkoholu
pod warunkiem że jest remisja ;]

Melody
Początkujący ✽✽

Post autor: Melody » 30 cze 2007, 17:56

a wiesz fairy, że twoja wątroba za to nie lubi alkoholu?! :drunk:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”