Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Ela » 02 sie 2004, 20:49

Zwykle te choroby dopadają nas w młodym wieku, kiedy nikt nie chce wierzya, że coś tak przykrego jak nieuleczalna choroba może nas spotkaa. Ja zachorowałam gdzieś koło 20 roku życia choa dobrych pare lat trwało zanim zostałam zdiagnozowana, wiec trudno powiedziea, kiedy dokładnie to sie zaczeło. Napiszcie, ile mieliście lat, kiedy zachorowaliście lub od kiedy wiecie, że jesteście chorzy.
CU, j-pouch

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: tomato » 02 sie 2004, 21:01

Ja zachorowa3em w wieku 13 lat. Zdiagnozowano mnie odrazu. Jako? leci :D
Głowa do góry, niedajmy sie.

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Marek P » 02 sie 2004, 21:01

no wiec pierwsze objawy pojawily sie w wieku 14 lat
diagnoze (po kilku przejsciach ) postawili rok po1niej
a zaraz poten potwierdzili ...
od momentu pierwszych objawów (14 lat) do postawienia ostatecznej diagnozy mine3y niecale 2 lata
pozdrawiam marek P
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

nea
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: nea » 02 sie 2004, 21:10

Ja zachorowa3am, kiedy mialam dok3adnie 20,5 roku :D Co za precyzja....

Za3o?e sie o piwo, ?e wiekszo?a z nas zachorowa3a w przedziale 13 - 23 roku ?ycia. To wiek, w ktorym jeste?my wystarczaj?co starzy, ?eby sie podtrua, ale zbyt m3odzi, zeby umrzea. Syfy w wodzie, jedzeniu i bog jeden wie czym jeszcze stale bombarduj? nasze jelita, to jakim cudem mamy byc zdrowi...? NIewykluczone, ?e spore dzia3anie w tym kierunku ma alergia - cos nieznanego jeszcze 100 lat temu. No, ale na etiologii to ju? niejedni naukowcy zeby sobie po3amali.

Ja sie tylko ciesze, ze mnie piorunem (5 tygodni) zdiagnozowali.

pozdrawiam

nea
Ostatnio zmieniony 02 sie 2004, 21:58 przez nea, łącznie zmieniany 1 raz.
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Marek P » 02 sie 2004, 21:26

nea to co mowisz o przedziale wiekowym kiedy nasze choroby zaczynaja sie ujawniac jest prawda ( z tego co udalo mi sie znalezc w literaturze ) ale obecnie z tego co wiem obserwowane jest obnizenie dolnej granicy wiekowej przykladem moze byc syn Piotra ( formumowicza) który zachorowal majac 3,5 roku

pozdrawiam marek P
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Aleksandra » 02 sie 2004, 22:43

Kochani ju? o tym gdzie? pisa3am ale skoro poruszyli?cie taki temat to w moim przypadku by3o to 15-16 lat ale zdiagnozowali mnie ostatecznie gdy mia3am 22 lata. Tak wiec wasza teoria i w moim przypadku sie sprawdza!
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽

Post autor: Magic » 03 sie 2004, 08:28

zachorowa3em maj?c 27 lat. tak wiec troche wyskoczy3em ponad ?rednia podnoszona przez Was.

turecki
Debiutant ✽

Post autor: turecki » 03 sie 2004, 12:25

ja zachorowale w pietnastym roku zycia - do dzis nie mam diagnozy ale alternatywy poza crohnem lub cu nie mam. Dzis mam 26 lat, wiec to juz 11 lat jak borykam sie z tym.zalapalem sie na wasza srednia, ale widze ze i aleksandra dlugo byla bez diagnozy, a to strasznie nieprzyjemna sprawa taka niepewnosc.zawsez jednak tli sie iskierka nadzieji.

pozdrowionka

Grzech79
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 03 sie 2004, 12:25

Ja mieszcze sie w przedziale, choróbsko dopad3o mnie w wieku 17 lat i prawie od razu zosta3em zdiagnozowany.
GG - 4644691

Handzia
Początkujący ✽✽

Post autor: Handzia » 03 sie 2004, 14:19

Ja nie mieszcze sie w wyznaczonym przez was przedziale .Zachorowa3am w ci??y ,bed?c po 30 tce ,zdiagnozowano mnie wstepnie odrazu po porodzie ,a po pó3 roku potwierdzono badaniem histopatologicznym.Choruje ju? 18 lat ,ale mam sie dobrze.
Jak ju? poruszamy temat zachorowania ,to ca3y czas mnie intryguje,czy przed zachorowaniem mieli?cie jakie? epizody zwi?zane z jelitami.Ja na przyk3ad pare lat wcze?niej, bed?c na wczasach ,dwa tygodnie przele?a3am z powodu bólu brzucha i biegunek ,wtedy my?la3am ,?e sie zatru3am ,teraz my?le ,?e to móg3 to bya pierwszy rzut choroby.

Gośka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Kiedy zachorowa3e?

Post autor: Gośka » 03 sie 2004, 15:11

Ja chyba ju? ca3kiem Wam popsuje statystyke.Mam obecnie 49 lat.Zachorowa3am tak naprawde maj?c 43, po wycieciu woreczka ?ó3ciowego.Bya mo?e wczesniejsze moje dolegliwo?ci choa bardzo niewielkie to by3- ja go na zywam "Knor",ale nic o tym nie wiedzia3am.Nasilenie choroby przysz3o wla?nie po woreczku,zosta3o zdiagnozowane o dziwo przez mojego lekarza po zrobieniu USG!,Kolonoskopie mia3am dopiero zrobion? w tym roku i to 2 X która potwierdzi3a diagnoze mojego lekarza.A wiec chyba nie ma regu3y,bo osobi?cie znam kobiete z "knorem", ktora ma ok60 lat i choruje od 20.Jest teraz tak jak ja na ?ywieniu pozajelitowym.

Gość

Post autor: Gość » 03 sie 2004, 15:42

Moja choroba zacze3a sie gdy mia3am mature to by3 koszmar 3,5 lata temu 1,5 roku mnie leczyli na chemoroidy i wre?cie zdjagnozowali.
Pozdrawiam

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 03 sie 2004, 15:44

Ja zachorowa3em w wieku 20 lat diagnoza 7 miesiecy pózniej, czyli mieszcze sie w przedziale. Natomiast moja babcia te? ma CU i zachorowa3a w wieku 73 lat. Co ciekawe po typowych objawach i stanie zapalnym 6 lat temu, nic od tamtego czasu jej nie dolega, mo?e to nic wielkiego, ale babcia nie przyjmuje ?adnych leków i nie leczy sie na colitis. Wed3ug mnie taki przypadek powinnien bya gdzie? przebadany i opisany.
Dotatkowo ja wzoruj?c sie na do?wiadczaniach (czy raczej ich braku) z lekami Babci równie? nie przyjmuje tabletek i mam remisje od 4 miesiecy, mo?e to nieodpowiedzialne , ale 6 lat w remisji to mi3a prespektywa 8)
Jest tylko dziwne, ?e ?aden lekarz nie zainteresowa3 sie jej przypadkiem( a mo?e to i lepiej po co ja meczyc) :roll:
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Hanka

Post autor: Hanka » 03 sie 2004, 18:25

U mnie objawy pojawi3y sie przed matur?, my?la3am, ?e to nerwy, zdiagnozowano Crohna gdy mia3am 23 lata. Leki przyjmije ca3y czas i czuje sie w miare dobrze, najw?niejsze to sie nie poddaa.

Marcin
Początkujący ✽✽

Post autor: Marcin » 03 sie 2004, 19:34

Ju? kiedy? pisa3em w "historii choroby" .U mnie objawy niepokoj?ce zacze3y sie w wieku 22 lat.
Rozpoznanie CD i znaczne zaostrzenie w wieku 27 lat.
Wujek zachorowa3 na CU w wieku ok. 60 lat
Jest podobno najwiecej zachorowan do 30 lat i powy?ej 50-tki.
Wiec rozrzut wiekowy jest du?y.
Czyta3em gdzie? ?e z grup? krwi 0 czesto?a zachorowan jest wieksza ni? z A ,B ,AB - mo?e zrobimy tak? ankiete i zobaczymy czy sie to sprawdzi ?
Co wy na to :wink:
Prawda Nas Wyswobodzi !!!
Gdy odkryte bedzie to co zakryte ...

Szukajcie a kiedyś znajdziecie !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”