Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ANKA SZ.
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Choroba mojej córki

Post autor: ANKA SZ. » 12 lut 2005, 10:55

Witam wszystkich, i ciesze sie ?e jeste?cie . Wreszcie troche wiadomo?ci. Wasze posty czytam,od kilku dni,a dzis zdecydowa3am napisaa ja. Moja córka ma 13 lat. w ubieg3ym roku w maju pojawi3a sie u niej krew w stolcu. By3 natychmiast szpital,podstawowe badania-wyniki bardzo dobre.po trzech dniach Daria zosta3a wypisana do domu ,lekarze stwierdzili ,?e u dzieci tak bywa i nie ma sie czym martwia. Niestety w pazdzierniku krew pojawi3a sie ponownie, ale wtedy poprosi3am skierowanie do szpitala wojewódzkiego w Kielcach. wspomne jeszcze,?e zaninm córka powiedzia3a mi o krwi moj? uwage zwróci3o to,?e od kilku dni biega3a do toalety i d3ugo tam siedzia3a,a szczególnie odbywa3o sie to nad ranem. W szpitalu robili jej przeró?ne badania z krwi i z ka3u, które wysz3y oczywiscie dobrze.Wtedy zdecydowali ze zrobi? rektoskopie. no i zaskoczenie dla nich , ?e przy niez3ych wynikach taki stan jelita. Pobrano dwa wycinki.Po dwóch tygodniach diagnoza CU-II stopnia aktywno?ci.
No i czarna rozpacz. Pytanie co robia dale ,przecie? ona ma dopiero 12 lat
,a tu takie choróbsko. Jak z tym ?ya ? Jeste?my dopiero na poczatku tej drogi. Nie bardzo wiem co mam jej dawaa do jedzenia.ona sie buntuje wiedz?c ?e tyle rzeczy jej nie wolno, czasem p3acze (zreszt? ja tez). Daria bierze sulfasalazyne 3 razy dziennie.kwas foliowy i enterol. Co miesiac jezdzimy na badania, s? w miare niez3e,?elazo tylko ci?gle utrzymuje sie w granicach 35-36. Podpowiedzcie z w3asnych do?wiadczen co robia, co mo?e je?a, aby zwiekszy3o jej sie ?elazo. Bede wdzieczna za wszystkie i du?o informacji. Troche zdoby3am czytaj?c wasze posty, ale mo?e podpowiecie mi co? waznego.

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Kiedy zachorowałaś/zachorowałeś?

Post autor: Balconik » 24 lut 2005, 09:11

Witajcie!
Wlasnie Was znalazlem, bo postanowilem nie dac sie chorobie i mam nadzieje, ze wspolnie bedzie latwiej.
Ja zachorowalem, a wlasciwie zauwazylem objawy jakis tydzien po 26. urodzinach.
Wiec podniose Wam srednia...

3majcie sie
precz z CU ! ! !

Klaudia
Debiutant ✽

Post autor: Klaudia » 24 lut 2005, 14:23

Witam Cie Anko SZ. ja mam teraz 15 lat a zachorowa3am w wieku 12.Te? sie troche buntowa3am bo wiadomo nie wolno je?a tyle rzeczy co dawniej,trzeba je?dzia na badania itd. Je?li macie gg to Twoja córka lub Pani mo?e ze mn? porozmawaia.Wkoncu przyzwyczailam sie do wszystkiego.Oczywi?cie czasami mam "depreche" ale to mija :)

Moje gg 8591520

P.S Wiec jak córka bedzie chciala porozmawiaa mniej wiecej z kim? w swoim wieku to jestem do dyspozycji :)

Gość

Post autor: Gość » 25 lut 2005, 11:19

Cze?a Klaudia, wczoraj CI odpisa3am, ale nie wiem dlaczego nie ma odpowiedzi, mo?e co? ?le zrobi3am, no ale nic , dzieki za Twoje checi, niestety Daria na razie nie chce rozmawiaa o chorobie i nie chce równie? zajrzea na Forum,ale ja sie odezwe.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 25 lut 2005, 18:59

Jola Damek pisze:To? to kpina! Interni?ci widaa walcz? o pacjentów (czytaj: kase) a nie o zdrowie pacjenta (czytaj: brak kasy).......
U mnie by3o inaczej . ja trafi3am na rewelacyjn? pani? doktor która mnie od razu zdiagnozowa3a w3a?ciwie. tylko niestety odes3a3a mnie do specjalisty konowa3a, który podwa?a3 moje obserwacje krwi w stolcu, pyta3 czy mi sie nie wydaje po czym przepisywa3 sylfosalazynae na 3 tygodnie bez ?adnej kontynuacji.
Na szcze?aie po roku trafi3 sie ktos na zastepstwie kto skirowa3 mnie do w3a?ciwego i KOMPETENTNEGO gastroenterologa.
GG 5409992

Magdula
Początkujący ✽✽

Post autor: Magdula » 21 mar 2005, 21:17

Nie wiem dok3adnie kiedy zachorowa3am, w przeciwienstwie do wiekszo?ci z Was u mnie biegunki pojawi3y sie na koncu. Najwiekszy ból to dla mnie stawy a to towarzyszy mi od lat. Najgorsze zacze3o sie jednak kilka dni po 26 :cry: urodzinach a cztery miesi?ce pó1niej w koszmarnym stanie znalaz3am sie w szpiatalu i pad3a diagnoza - CU. Dlatego te? za oficjaln? date obieram 26 urodzinki :wink:

Awatar użytkownika
kamil86
Początkujący ✽✽

Post autor: kamil86 » 21 mar 2005, 21:38

A te problemy ze stawiami sa zarowno przy cu jak i przy crohnie?

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 22 mar 2005, 09:07

Ja mam CD i stawiki ró?ne dokuczaj?.
Twardym trzeba być nie miętkim...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 mar 2005, 14:48

Przy obu, ale znacznie cze?ciej przy CD. Co? nieco? napisa3am na
http://nzj.iimcb.gov.pl/powiklania.htm, ale powoli bede rónie? ten temat rozwijaa.Mamcia

MAREK
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie

Post autor: MAREK » 24 mar 2005, 17:13

Mam 43 lata. Crohna stwierdzono podczas resekcji cze?ci jelit w wieku 14 lat. Przez prawie 30 lat ?y3em sobie w b3ogiej nie?wiadomo?ci pe3ni? ?ycia (w dos3ownym tego s3owa znaczeniu), a? latem ubieg3ego roku trafi3em na obserwacje na chirurgie z powod bólu. Po tygodniu wypisany pojecha3em na Mazury. Gril, wódeczka i za tydzien znów by3em na obserwacji. Pech chcia3, ?e przynios3em star? karte szpitaln? z m3odzienczych lat. Oby3o sie bez zabiegu, ale zamkneli mnie na gastroenterologii na 2 miesi?ce. I od tej pory (wrzesien) 3aduje w siebie leki (salofalk, entocort, metronidazol, itd) i nic nie pomaga. Oszukuje ból tramalem, ale mam zamiar to wszystko odstawia.

Zakrętka
Debiutant ✽
Kontakt:

:)

Post autor: Zakrętka » 24 sie 2005, 13:13

Ja zachorowałam w wieku 27 lat. Najpierw postawiono diagnozę, że mam zespół jelita nadwrażliwego przez rok się męczyłam z silnymi skórczami jelit, wzdęciami itp.. Po roku miałam wreszcie kolonoskopię i okazało się że to jednak nie ZJN. Szkoda, że tyle czasu praktycznie nie mogłam korzystać z życia. Nie narzekam jednak w końcu są o wiele gorsze przypadki niż mój :) . Pozdrawiam
Codziennie uczę się optymizmu...

Misia

Post autor: Misia » 24 sie 2005, 13:19

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Wojtas
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtas » 25 sie 2005, 22:46

Ja zachorpwałem gdy miałem 25 lat, w trakcie pisania pracy magisterskiej, he

cleo
Początkujący ✽✽

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 09:19

Ja zaczęłam w wieku 18 lat, a pierwszy raz operowali mie rok póżniej.
Miałam stresy w ogólniaku-jeden z najbardzeej prestiżowych w Łodzi a ja ambitniak jestem! Dla mie stres w crohnie jest kluczowy! Teraz ma 30-stkę.Studia skończyłam, ale z pobytami w szpitalach czsto dosyć.
cleo
Bierz życie jakim jest...

diabelek3030
Debiutant ✽

Post autor: diabelek3030 » 29 wrz 2005, 20:56

Witam
Ja zachorowałam na cu w wieku lat prawie 18stu - załapałam się jeszcze na oddział dziecięcy.Teraz mam 24 lata.Choroba objawiła się w marcu biegunką z krwią i śluzem, nastąpił spadek wagi,anemia i inne gadżety :D
Ale jako,że ja istota nieco w tym czasie głupiutka postanowiłam nie pójść od razu do lekarza.Bo i po co?Jeszcze do szpitala wsadzą.Niestety byłam coraz bardziej wyczerpana,nie miałam siły wdrapać się na drugie piętro do domu.W końcu się przełamałam i w sierpniu trafiłam do szpitala.tam zrobiono mi rektoskopie(lekarz to kawał chama,powiedział mi z ironią:To pewnie samych piątek w szkole nie mamy i się stresujemy?)Od tego czasu różne przeboje miałam z tą chorobą.Teraz jest OK-remisja od 5 miesięcy.Nie biorę żadnych leków poza witaminami.
Grupa krwi A.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”