czy ktos z tego wyszedl?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fan ani

Re: czy ktos z tego wyszedl?

Post autor: Fan ani » 08 lut 2005, 15:51

A ja slyszalem ze po operacji zyje sie 100 lat i jeden dzien d3u?ej. :D

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 09 lut 2005, 18:43

fan ani
kim jestes?

i czemu "fan" ?

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Plantator
Debiutant ✽

Post autor: Plantator » 10 lut 2005, 10:12

Ile??????!!!! 10 lat, nie no to chyba przesada...Czemu niby mia3bym ?ya tylko 10 lat. Jest pewne ze w koncu tablety mnie wykoncza ale juz alzheimer trwa dluzej :? Mia3em operacje cienkiej kiszki i to mi wystarczy, w zyciu nie dalbym sobie wyciac grubej tuby i do konca zyc robic kupki przez rurke :!: Chyba ze to bylby jakis niewielki kawalek...Moj kuzyn w Kalifornii napisa3 mail do tego profesora z Iowa z pytaniem o skuteczno?a terapii robalami i profesor mu odpisa3 ze to jest w fazie g3ebokich testow i póki co nie bedzie dostepne nigdzie poza Stanami. Zainteresowanym moge przeslac kopie odpowiedzi wyslana mailem (blazej@belamed.com.pl). Niektorzy moga krecic nosem ale jakby mi to mialo cos pomoc to biore lopatke od corki sasiadki i ide do ogrodka wykopac kilka d?d?ownic. Umyje je po1niej, troche posole i 3yk 3yk. Jak sie nie popluje za pierwszym razem to bede tam kopal codziennie !!!!!!!

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 10 lut 2005, 11:41

Hejka, przyznam, ?e perspektywa wycinania grubego jelita straszy mnie czasem po nocach. Dwa razy wycinali mi po kawa3ku cienkiego i to jest wystarczaj?ca rozrywka. Plantator jak nakopiesz tych robali i zjesz to powiedz potem jak smakuj? ;-) Te? czyta3am o terapii od?winskimi robalami ale jako? bez entuzjazmu do tego podesz3am ;-) brrr obcy w ciele...

Awatar użytkownika
kilo9
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: kilo9 » 14 lut 2005, 18:23

Plantator!
ciekawe czy mo?na by by3o ?ci?gn?a te robaczki z USA?
chetnie bym sie z nim zaprzyja?ni3 jak tylko pozwoli3y by mi utrzymaa "wieczn? remisje"

maj?cy apetyt na robaczki
KILO9

wojtek
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: wojtek » 23 lut 2005, 16:54

cze?a wam wszystkim dawno nie by3em na forum ale sie wkoncu pojawi3em jak wejdziecie na mój opis to dowiecie sie o mojej histori choroby powiem tylko tyle ja nie ma obiawów cu od pó3tora roku nie wiem ile jeszcze potrwa remisja ale wierze ?e d3ugo jak mi sie to uda3o ?elazna konsekwencja w diecie oczywi?cie biore profilaktycznie sulfe raz dziennie pewnie wielu o tym marzy ale uwa?am ?e jest mo?liwe cofniecie sie choroby trzeba tylko w to wierzya i troche sie temu po?wiecia rezultaty nie pojawiaj? sie po miesi?cu czy dwuch ale po roku i d3u?ej silna wola jest tu bardzo potrzebna . Najwa?niejsza jest pogoda ducha i wiara w to ?emo?emy osi?gn?a wszystko co tylko chcemy powodzenia hetnie s3u?e rad? pozdrawim
zawsze bądź uśmiechnięty to jest najlepsze lekarstwo GG 9303365

Lilly

Post autor: Lilly » 14 mar 2005, 22:10

Wlasnie znalazlam w internecie 2 przyklady , ktore mowia nam, ze z CU mozna sie wyleczyc i to calkowicie. 8O
Opisy niestety sa w j. angielskim i niemieckim. Dla zainteresowanych chetnie przesle stronki. :D
W 1. przypadku chodzi o diete. Pewien facet z Los Angeles napisal ksiazke kucharska dla chorych na CU. Twierdzi, ze CU to alergia na zywnosc. Mial chora zone na CU i ja tym wyleczyl. Zapewnia , ze dzis jest calkowicie z tej choroby wyleczona.
Drugi przypadek to chory na CU z Austrii, ktory rowniez jest dzis calkiem zdrowy. Pisze jednak, ze na to zlozylo sie wiecej spraw anizeli tylko dieta. Uwaza, ze psychika odgrywa rowniez duza role.

SKiERi
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: SKiERi » 15 mar 2005, 15:28

Podeslij linki mam translatora niemieckiego a angileski troche umiem
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Lilly

Post autor: Lilly » 15 mar 2005, 16:27

Witam wszystkich chorych na CU !
Oto linki ktore znalazlam w necie na temat calkowitego wyleczenia CU:
http://www.superschida.com/colitis/co_kochbuch_e.doc
oraz
http://www.superschida.com/colitis/index.htm

pozdrawiam i zycze tak samo udanych wynikow !

SKiERi
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: SKiERi » 15 mar 2005, 18:12

Oki dzieki za linki... a tak nawiqsem mowiac ktos stosowal ta diete bo patrzac na to co moge a czego nie moge jesc to mi sie odechciewa hieehihe :cry:
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 23 mar 2005, 11:56

Nie wiem czy zupe3ne wyleczenie jest mo?liwe, ale d3ugotrwa3a remisja tak. Moja babcia od 7 lat ma remisje i przez ca3y okres remisji nie bierze ?adnych leków na CU w3a?ciwie to ona sama nawet nie wie dok3adnie na co jest chora i jakie skutki niesie ze sob? ta choroba, a je?eli wiedzia3a to zdo3a3a zapomniea. Ja równie? zawsze jak mam remisje nie biore leków i zazwyczaj remi :wink: trwa oko3o 6 miesiecy a moja obecna 4 miesiecy. Jednak tym razem jest inaczej poniewaz wcze?niej zawsze z up3ywem czasu kau robi3 sie lu?ny natomiast obecnie jego konsystencja jest ca3y czas sta3a i mam nadzieje ?e sie utrzyma. Co ciekawe nie stosuje diety ?cis3ej i jem to na co mam ochote, moja babcia równie? i coraz cze?ciej pojawia sie alkohol w mojej diecie :oops:, wiec gdybym nie zna3 diagnozy CU to nikt by mi nie wmówi3, ?e jestem chory :wink:
Wed3ug mnie najwiecej zale?y od nastawienia i psychiki no i oczywi?cie nadzieii, ?e bedzie lepiej. Oczywi?cie s? te? metody alternatywnego leczenia i ja z takiej skorzysta3em i jest dobrze jak mi sie utrzyma remisja przez rok to napisze o niej wiecej :arrow: :idea:
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Lara

Post autor: Lara » 23 mar 2005, 16:25

Yeti, co masz na my?li, pisz?c metody alternatywnego leczenia???
Powiniene? wiedziea, ?e jakie by one nie by3y, bed? budzia kontrowersje i druga rzecz, korzystaj?c z nich n i e w o l n o odrzucaa leczenia medycznego. Odstawianie leków, bo aktualnie trwa remisja i "wrzucanie" w siebie co b?d1, skutkuje w pó1niejszym okresie. Tak?e nie zawsze co dobre dla chorej babci, jest dobre dla chorego wnuka. Pomy?l :roll:

YETI
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: YETI » 23 mar 2005, 21:22

No tak ale moja babcia nic nie bierze alternatywnego i ogólnie dla niej nie istnieje ?adna choroba bo zdo3a3a o niej zapomniea. Natomiast ja równie? niczym sie nie faszeruje z alternatywnej apteczki leków. To by3a metoda uwolnienia kana3ów energetycznych w organizmie, aby na nowo "energia" mog3a swobodnie przez organizm przep3ywaa. Ma to spowodowaa prawid3owy przep3yw energii i poprzez uzyskanie pierwotnej równowagi zapocz?tkowanie samo uzdrowienia organizmu.
Wiem, ?e brzmi to jak magia, albo dobry dowcip i sam do konca w to nie wierze, ale mi pomog3o, wiec sami to ocencie. Je?eli macie jakie? pytania kierujcie je na moje gg, aby nie za?miecaa forum
Jesteśmy tym czym jesteśmy, zły los, a może zły czas osłabił w sercu ogień(...) lecz wzmocnił naszą wolę,teraz dobrze wiem, że trzeba szukać, szukać(...) bez wzgledu na to co znajdziemy i walczyć?!!!
gg 4002064

Kinga
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 24 mar 2005, 05:45

Czy czytaliscie ten artykul(link) po angielsku ktory dalaczyla Lilly? Dieta jest bardzo uboga i szczerze mowiac mnie to nie przekonuje. Maz tej chorej kobiety pisze, ze po zastosowaniu tej diety lekarz robiac kolonoskopie powiedzial, ze jelito jest zdrowe i gdyby nie wiedzial, ze wczesniej miala rzut Cu to by nie poznal. Ale przeciez wczesniej brala sterydy. Zastanawiam sie czy nasze jelita w stanie remisji nie wygladaja wlasnie na calkowicie zdrowe? i czy badanie histopatologiczne takiego jelita wykazuje Cu?

Lara

Post autor: Lara » 24 mar 2005, 11:30

Yeti nie uwa?am, aby wymiana my?li na forum, by3a jego za?miecaniem.
Co do Twojej "magi w odblokowywaniu kana3ów energetycznych" to uwa?aj ch3opcze! Nie zawsze to, co dobre "na pierwszy rzut oka" jest dobre dla nas samych na d3u?sz? mete. Wiem, co mówie, inaczej bym nie zabiera3a g3osu w tej materii. Ty jeste? " podatny" na tego typu dzia3ania i w bli?szej perspektywie nie widzisz zagro?en, jakie one nios?. Nie bede jednak wchodzi3a w Twoj? "karme", jak to okre?laj? ludzie z tych kregów, bo ka?dy z nas swoje ?ycie musi prze?ya sam, lepiej lub gorzej, ale sam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”