Po jakim czasie macie remisję..?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian524
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Po jakim czasie macie remisję..?

Post autor: damian524 » 16 maja 2008, 10:20

Witam.
Chciałem się spytać po jakim czasie miewacie remisje (jak najszybciej mieliście i ile najdłużej musieliście czekać). Chciałbym mniej więcej wiedzieć jak to wygląda u innych, żeby miec jako taki obraz. Ja juz miesiąc biorę leki (najpierw sulfa 2 tygodnie teraz pentaza w czopkach 3 razy dziennie) i raczej poprawy nie ma. Z początku wydawało mi się, że jest lepiej bo zniknęła krew i gazy ale ostatnio znowu się te objawy pojawiają. Jem mniej więcej to samo więc to raczej nie przez zmianę sposobu żywnienia. Zastanawiam się czy z reguły powinna już być znacząca porpawa czy to za wcześnie i czy mi w ogóle ta mesalazyna coś pomoże.
Pozdrawiam.

Misia

Re: Po jakim czasie macie remisję..?

Post autor: Misia » 16 maja 2008, 10:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

szymusxd94
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: szymusxd94 » 16 maja 2008, 10:45

miesiac a wytrzumuje bez nawrotow nawet rok XDDD

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Remisja?

Post autor: Tomek0700 » 14 lis 2011, 22:16

Hej, po ilu dniach udalo wam sie uzyskac remisje na lekach przeciwzapalnych niesterydowych? Bralem asamax przez miesiac - 0 poprawy, teraz mam brac ponownie Pentase, ostatnio bralem 14 dni (bo moj lekarz powiedzial, ze po 14 dniach jak nie przejda objawy to na pewno nie pomoze pentasa) natomiast inni lekarze mowia, ze 14 dni to za malo by osiagnac po prawe. Powiedziano mi takze, ze jesli nie przejda objawy bedzie trzeba wlaczyc sterydy - ale sie boje poniewaz - nie mam zadnych zmian endoskopowych a tylko w hist-pacie. I tu pytanie czy uzywa sie sterydow tylko przy zmianach hist pat?? (colitis chronica non classificata w j. grubym; inflamatio chronica non classificata w odbytnicy)

scalone z powyższym tematem
Ostatnio zmieniony 14 lis 2011, 22:51 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 14 lis 2011, 22:18

Tomek0700 pisze:po ilu dniach udalo wam sie uzyskac remisje na lekach przeciwzapalnych niesterydowych?
czasem to się liczy w miesiącach a nie dniach ;-)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 14 lis 2011, 22:24

tak, oczywiscie, chodzi mi tez o miesiace :)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 15 lis 2011, 08:02

Tomek0700 pisze:I tu pytanie czy uzywa sie sterydow tylko przy zmianach hist pat??
Zależy od stopnia zmian oraz tego, czy mogą się one bardziej rozwinąć. Według mnie, i tak było też i u mnie, jeżeli inne metody nie pomagają, to jak najbardziej należy włączyć sterydy, nawet jeżeli zmiany są tylko mikroskopowe. W końcu naszym celem jest całkowita remisja, czy nie tylko makro, ale i mikroskopowa.
Aczkolwiek wydaje mi się, że 14 dni to zbyt krótki okres, by stwierdzić, czy pentasa zadziała.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Golfi » 15 lis 2011, 15:42

tom-as pisze:Tomek0700 napisał/a:
po ilu dniach udalo wam sie uzyskac remisje na lekach przeciwzapalnych niesterydowych?

czasem to się liczy w miesiącach a nie dniach
czasem w latach :D
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
hannon
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: hannon » 15 lis 2011, 20:37

Tola...doczekasz się...
ja po doleczeniu sterydami po humirze, bo niestety miesiąc po jej odstawieniu znów się zaostrzyłam :) w końcu odczuwam spokój, który niech trwa wiecznie, a przynajmniej jak najdłużej :)
ciekawe...
kogo widzisz, gdy na mnie patrzysz...

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 15 lis 2011, 21:35

noo, ja na razie nie mam NZJ, przynajmniej potwierdzonego, wielu lekarzy nie widzi nawet w moich wynikach nic zlego aczkolwiek ostatnio dowiedzialem sie, ze niesklasyfikowane zapalenie w hist-pacie to najlagodniejsza forma zapalenia jelit, i to nie jest takie nic. Dlatego mam brac Pentase, mam nadzieje, ze po miesiacu moze bedzie remisja. Teraz tak jakby paru lekarzy pracowalo przy mnie razem i takze powiedziano mi, ze nie wykluczaja leczenia sterydami (mimo, ze nie mam zmian w obrazie endo) ani CD/CU. Jeden z prof. powiedzial mi takze, ze to zapalenei da sie wyleczyc i nie trzeba brac lekarstw do konca zycia, ale to zobaczymy w praktyce... (pieknie by bylo)
Bralem asamax przez miesiac 0 poprawy
Pentasa przez 15 dni i w 15 dniu mialem mala poprawe - nie bralem dalej tabletek bo sie skonczyly :smutny: i nie wiedzialem czy to lepszy dzien czy wlasnie dzialanie przeciwzapalnych bo czasami mialem takie lepsze dni. A teraz niestety krew i srednio 8 wizyt w ubikacji.

Awatar użytkownika
Madziia
Początkujący ✽✽

Post autor: Madziia » 16 lis 2011, 06:09

Ja czekałam chyba rok, dwa, żeby dojść do typowej remisji. Udało się, ale niestety znowu powraca zaostrzenie.

jagodek
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: jagodek » 18 lis 2011, 23:19

Hej

Pierwsze zaostrzenie CU miałem przez około 2 miesiące. W remisję trwającą około 2 lata wszedłem włączając Asamax 500 4x1g, w sumie po około 2-3tyg. od włączenia Asamaxu. W trakcie jej trwania 4x0,5g.

W tym roku już tak łatwo nie poszło:/

Zaostrzenie --> zwiększenie dawki do 4x1g i nic (przez około 2 miesiące). Dodatkowo wlewki salofalk 4g/60ml i czopki pentasa 1x1g i nadal brak remisji (w sumie 4-5 miesięcy) . Jedynie zmniejszenie nasilenia choroby i wizyt w toalecie.

Dopiero terapia sterydowa 50mg Encorton (5tyg) i zejście co tydzień o 5mg daje efekty. Równolegle seria antybiotyków przez 2 tygodnie.

Obecnie nadal schodzę z Encortonu i chyba jestem b. blisko upragnionej remisji. Chociaż czasem mi się wydaje że jestem sterydozależny, a może to tylko moja głowa szwankuje ;)

Jeśli mogę coś poradzić to głowa do góry. Będzie dobrze, musi być!!!

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 20 lis 2011, 20:11

może nie powinnam ale się wypowiem...od 2004....z 3 miesięczna przerwą:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

dawidekch
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: dawidekch » 20 lis 2011, 21:22

U mnie zauważyłem że zaostrzenie trwa ok 2-3 miesięcy i zawsze dopada mnie na wiosnę (marzec - kwiecień) i na jesień(wrzesień - listopad).

sihill
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: sihill » 23 lis 2011, 16:26

po diagnozie okolo 3m-ce na asamaxie bez efektów. Lekarze chcieli dac sterydy ale sie nie zgodziłem. Zmieniłem lekarza. Dostałem sulfasalazin EN 500mg 4x2 . Po tgodniu czy 2 uzyskałem remisje. Do dziś utrzymaną. Będzie już jakoś 3 rok. Sulfasalazin biore nadal. 2x2 ale czasem wezmę 4x3 czasem 1x2 w zależności od samopoczucia. Jak mnie coś wierci to wezmę tego i następnego dnia wiecej. I jakoś sie trzymam na remisji:) Jem co chce pije co chce. Zajęte miałem całe jelito z nadżerkami i polipami. Kolonoskopie miałem z 0,5roku temu. Jelito zaleczone w całosci. Bez wiekszego uszkodzenia światła jelita ani obrysu:)
To potwierdza ze w tej chorobi leczenie i remisja to kwestia b. indywidualna. Polecam poszukiwanie róznych rozwiązań i róznych leków zanim sie zdecydujemy na sterydy.

Pzdr!
I życze kupek palce lizać!
Jak nie urok, to sraczka...albo rzadkie nazwisko...:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”