Czy endometrioza może przybierac postac choroby jelit?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Czy endometrioza może przybierac postac choroby jelit?

Post autor: agnieszkad » 26 maja 2008, 17:51

WItam,

Czy wykonujac badania:rekto, sigmoidoskopia, usg (z dolu) mozna wykluczyc endometrioze?
Rozne mysli przychodza mi do glowy, czy moje bole w odbycie i wzdecia moga sie okazac endometrioza?
JEzeli same glupoty napisalam, to wybaczcie. To nie moja wina to wina choroby (tylko nie wiem jakiej).

pozdrawiam
agnieszka
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008, 21:26 przez agnieszkad, łącznie zmieniany 1 raz.
agnieszkad

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Czy endometrioza może przybierac postac choroby jelit?

Post autor: ranka » 26 maja 2008, 19:00

agnieszkad, jesli mialas pobierane wycinki to badanie hist pat pokazaloby ta endometrioze.
nie wiem jak jest z jelitem ale w narzadzie rodnym objawia sie ona takimi czerwonawymi guzkami.
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 maja 2008, 19:08

agnieszkad pisze:Czy wykonujac badania:rekto, sigmoidoskopia, usg (z dolu) mozna wykluczyc endometrioze?
nie można
wynik usg może być jako podejrzenie endometriozy, ale nie może definitywnie jej wykluczyć czy potwierdzić.
"Nie ma prostego testu który może zdiagnozować jednoznacznie endometriozę. W rzeczywistości jest tylko jeden sposób na rzetelną diagnozę. Jest nią laparoskopia oraz wykonanie biopsji z wycinka zmienionej tkanki. Ten zabieg jest niekiedy nazywany „jedynym wiarygodnym badaniem” potwierdzającym obecność endometriozy. Bez takiego zabiegu nie można jednoznacznie ze 100 % skutecznością postawić diagnozy."
http://www.endoendo.pl/home tu masz sporo info o endometriozie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 28 maja 2008, 19:02

potwierdzam wypowiedź Natalki - sama przerabiam to od kilku miesięcy... nie można jednoznacznie stwierdzić bez zabiegu..... natomiast mozna leczyć.... tzn. podaje sie leki hormonalne jeśli pomogą to uznaje sie że to endometrioza jeśli nie to nie; a swoją drogą endometrioza może być w jelicie ...... idź do ginekologa to najlepsze wyjście.... usg waginalne (od dołu) tego nie potwierdzi...
poza tym są specyficzne reakce orgaznizmu podczas miesiaczki i całego zreszta cyklu...
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

znosna
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Post autor: znosna » 01 cze 2008, 22:20

hmm a jakie to reakcje?? :roll: ja mam napewno CU wiem o tym od 3 dni :( ale podejrzewam takze endometrioze!

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 cze 2008, 22:43

reakcje to przede wszystkim
okropny bol miejsc w ktorych wszczepiona jest endo,podczas miesiaczki.

jesli endo jest na narzdach rodnych to moze byc plamienie po wspolzyciu i bol podczas niego,jak rowniez plamienia przedmiesiaczkowe.
Obrazek

znosna
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: znosna » 03 cze 2008, 19:33

a to ja nie mam zadnych z tych objawów :) dzikuje za odpowiedz :roll:

Izabia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Izabia » 03 kwie 2009, 18:09

Witajcie.

Od kilku miesięcy mam silne bóle brzucha, jakby ktoś wbijał mi nóż w brzych - punktowe bóle oraz mdłości, osłabienie. 2 tygodnie temu robiłam kolonoskopie i wyszła przepiękna remisja CU. Ale bóle brzucha mam nadal. Zaczęłam obserwować i wydaje mi się że nasilają się przed i w trakcie miesiączki. Zresztą miesiączki mam strasznie bolesne. Zaczęłam zastanawiać się czy nie mam np. endometriozy. Może ona umiejscowiła się w jelitach?
Myslicie że objawy "brzuszne" CU i endometriozy umiejscowionej w jelitach mogą byc podobne?
Ginekolog nie potraktował mnie poważnie - lekarz powiedział mi że jak mam CU to wszystko złe co się dzieje w obrębie mojego brzucha to wina CU. Tylko dlaczego w czasie miesiączki mam tak okropne bóle jelit?
Co o tym myslicie? Znacie może jakiegoś dobrego ginekologa w rejonach Warszawy (który nie boi się CU)?
Izabela

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 04 kwie 2009, 19:38

Izabia pisze:Znacie może jakiegoś dobrego ginekologa w rejonach Warszawy (który nie boi się CU)?
Izabia, lekarzy poszukujemy w dziale Lekarze czyli tu viewforum.php?f=11
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mimi9949

Post autor: mimi9949 » 14 maja 2009, 14:20

Witaj! Endometrioza może przybierać postać choroby jelit - jestem tego dowodem. Nim zdiagnozowano endometriozę przez 3 lata byłam leczona na CU ,zjadłam tonę pentasy i stanęłam na granicy załamania nerwowego.
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie jelitowej postaci endometriozy chętnie odpowiem, tym bardziej,że śledząc to forum,a w szczególności dział "spraw kobiecych", niektóre opisywane dolegliwości mogłyby wskazywać na podejrzenie endometriozy.A przynajmniej należałoby to sprawdzić.
Pozdrawiam, mimi

Awatar użytkownika
BarBarella
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: BarBarella » 31 lip 2009, 17:28

Powiązanie endometriozy z objawami jelitowymi jest bardzo częste. Na ogół kobiety chore na endometriozę i mające objawy jelitowe są diagnozowane jako chore na Zespół Jelita Drażliwego. Jednak okazuje się, że liczne zrosty i ogniska endometriozy na jelitach mogą powodować przeróżne objawy ze strony układu pokarmowego.
Więcej na ten temat można przeczytać tutaj
http://www.endometrioza.aid.pl/diagnost ... riozy.html
Polecam!
Niezależny Portal o Endometriozie wraz z forum wsparcia dla chorych
www.endometrioza.aid.pl

MałaMi
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: MałaMi » 05 paź 2009, 21:31

Endometrioza wyjsnialaby moje dolegliwosci:/ Podczas miesiaczki bol budzi mnie w nocy i boli tak strasznie ze nie wiem co sie dzieje. Do tego czuje skret jelit, rano przed pojsciem do pracy siedze na kiblu i mam ogromne parcie i albo cos z tego jest albo nie. Jelita bola mnie strasznie. Nie moge zalozyc nogi na noge, bo czuje bol w boku ktory promieniuje na plecy, zoladek, podbrzusze itd. USG macicy nic nie wykazalo (to od srodka), ostatnio mialam kolonoskopie i podobno jelito jest zagojone. Zadne badania niczego nie pokazuja. Lekarze juz traktuja mnie jak wariata a mnie na prawde boli i w nocy i w dzien :( Zazylam wiadra salofalku i znowu jest coraz gorzej. Mam straszne gazy i czasem odbija mi sie takim metalicznym smakiem jak krew a czasem czyms jak ropa:/ Chodze odlekarza do lekarza, w czwartek ide nawet do prof.:/ Mecze sie i jestem pewna ze to nie tylko crohn:/
Rise. Life is in motion. I'm stuck in line.
Rise. You can't be neutral on a moving train.
One day the symptoms fade. Think I'll throw these pills away.
And if hope could grow from dirt like me. It can be done.

Won't let the light escape from me.
Won't let the darkness swallow me.

So long.
http://www.youtube.com/watch?v=UN-MwovMrbI

NIC nie zażywam poza SANROBI

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Laparoskopia

Post autor: Justa1985 » 27 lip 2010, 11:47

Mam zalecone w celu sprawdzenia endometriozy,czy któras z Was miała ten zabieg? Ja jak zwykle już sie martwię:(

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 27 lip 2010, 13:29

Nie miałam, ale może to ci coś pomoże:
http://www.endometrioza.aid.pl/leczenie ... biegu.html

dostałaś skierowanie od ginekologa czy od gastro?

pozdrawiam i nie martw się :)
New beginning :)

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 27 lip 2010, 13:44

tz podejrzenie dała mi gastrolog jutro ide do ginekologa i mysle,ze bede miala to zalecone jezeli ma to byc sprawdzone w 100%,dzięki za linkacz, objawy wypisz wymaluj moje -potworne bóle,ale widze sama nie jestem,za ciekawie to nie wyglada

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”