Czy należy innym lekarzom mówić o NZJ?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: Czy należy innym lekarzom mówić o NZJ?

Post autor: CAMPARI34 » 01 wrz 2008, 11:05

ostatnio byłam u dentysty chciała mi przypisac antybiotyk tak ni z gruszki ni z pietruszki zapytałam czy jak biore pentaze to mogę brac ten atybiotyk? dentystka do mnie ze nie bo on podrarznia jelito.koniec konców mam pytanie?CZY JAK IDE DO JAKIEGOKOLWIEK LEKARZA TO MUSZĘ MÓWIC ŻE CHORUJĘ NA CRONA I JAKIE LEKI BIORĘ? :neutral: NAWET DENTYSTCE?
:D

Misia

Post autor: Misia » 01 wrz 2008, 15:06

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 01 wrz 2008, 18:10

Zdecydowanie jestem na tak !! najgorzej jest wtedy jak trafi sie do niezbyt kompetentnego i sie go poinformuje....a ten niestety nie zna takich chorob i zaszkodzi..przekonalam sie o tym..

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 01 wrz 2008, 18:20

z tym dentysta to chyba lekka przesada.jak powiedziałam dentystce że biorę pentaze to ona do mnie a co to jest za lek i na jaką chorobę? ja do niej że na jelito i dopiero jak mniej wiecej jej powiedziałam o co biega to ona zdecydowała zebym tego nie brała bo ten lek podrarzni i co wy na to ??????trochę się zdziwiłam ale potem pomyślałam że wkońcu ona jest dentystką a nie gastrologiem ma prawo nie wiedziec no nie? :neutral:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 wrz 2008, 18:48

Ja też zawsze informuję lekarza innej specjalności o tym że mam Crohn'a, nie wszyscy wiedzą o co chodzi, ale chyba rzeczywiście nie muszą wiedzieć, bo są od innych przypadłości.
Ale czasem też może być tak, że lekarz innej specjalności zasugeruje się naszymi wyjaśnieniami i "zwali" winę dolegliwości na CD lub CU, co nie zawsze jest słuszne i co wtedy :???:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 wrz 2008, 21:00

ogolnie powiedziec ale czasami jesli jest koniecznosc wziecia tego a nie innego antybiotyku to trzeba wziac.

w stomatologii takim kluczowym antybiotykime jest klindamycyna poniewaz nzakomicie penetruje do kosci i nawet gdybym miala Crohna bez wahania bym go wziela jesli bylaby potrzeba
Obrazek

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 02 wrz 2008, 09:20

zawsze informuję lekarzy o mojej chorobie i zażywanych lekach, chociaż czasami i tak niewiele to daje, bo ich wiedza jest ograniczona.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 02 wrz 2008, 11:48

nie wynika to z ograniczenia, tylko raczej z tego ze nie mozna byc specjalista od wszystkiego
Obrazek

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 05 wrz 2008, 11:14

wczoraj byłam na wizycie u dentysty drugiej :cry: [niestety kanałowe leczenie] :smutny: juz w progu moja dentystka podziękowała mi że jej na pierwszej wizycie powiedziałam że mam crona i biore prochy.mówiła antybiotyk nie był az tak potrzebny a mogło to wiele kłopotów pani narobic. :neutral: miło mi się zrobiło :roll:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 08 wrz 2008, 11:55

Moja pani reumatolog wie o Crohnie i wie co to za choroba.
Pyta mnie o szkołę itp Okazało się, że reumatolożka powiedziała, że jak bedę mieć problem w szkole to mam do nie dzwonić, bo dyrektorka tego LO jest jej koleżanką. Dała mi papiery, że podręczników mam nie nosić [każdy nauczyciel ma na pewno przynajmniej po dwa komplety] Najciekawsze, że powiedziała, że jak będę mieć problemy z szkołą to może mi załatwić indywidualne choćby na dwa tygodnie, bo ona jest w komisji do orzekania indywidualnego nauczania ^_^
Także, warto mówić lekarzom, a Ci którzy nie wiedzą o co kaman, to raczej podziękować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”