Witam po przerwie...

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oreiro
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Witam po przerwie...

Post autor: oreiro » 10 wrz 2005, 14:01

Nie mogłam Was znaleźć, no ale się wreszcie udało.
Jak pamiętacie może mój tato ma Crohna.
Ostatnio wylądował w szpitalu na wrzoda pomiędzy żołądkiem a dwunastnicą...
Myślicie że to ma związek jakiś z Crohnem???
Ponad tydzień był na ścisłej diecie - w zasadzie głodówce, wrzód zasuszony ale ponieważ jelita ostatnio Mu mniej dokuczają chce odstawić leki!!!
Powiedzcie, że to bez sensu i że musi je brać choćby w zmniejszonej dawce!!!
(tata choruje 9 lat, po kilku takich akcjach odstawiania leków mial niezłe nawroty)
mój tato jest chory na Crohna

Gość

Re: Witam po przerwie...

Post autor: Gość » 10 wrz 2005, 18:04

Czy to tata chce odstawić leki, czy lekarze mu to proponują? Jeżeli samo to wybij mu z głowy nawet młotkiem. Oczywiście są pacjenci, którzy w okresach remisji nie przyjmują żadnych leków, ale dla większości chorych na Crohna stałe przyjmowanie measalazyny to konieczność. U chorych ze sterydozależną formą choroby to samo dotyczy sterydów. Dawkę sterydów można obniżyć lub nawet z nich zrezygnować przez zastosowanie leków immunosupresyjnych (AZA). Każda zmiana dawkowania powinna być zalecona przez lekarza prowadzącego, który oceni na podstawie badań stan aktywności choroby. Z tego co wiem odstawienie leków wchodzi w grę tylko wtedy, gdy chory znajduje się pełnej remisjii, czyli zarówno stan kliniczny, badania laboratoryjne jak i obraz endoskopowy jest w normie, ale podkreślam jeszcze raz, że decyzja powinna należeć do lekarza. Jeżeli dotychczasowe doświadczenia z odstawianiem leków były niepomyślne, stanowi do dodatkowy argument przeciw ponawianiu takich prób.
Mamcia

oreiro
Debiutant ✽

Post autor: oreiro » 11 wrz 2005, 14:11

sam chce odstawić!!!

oreiro
Debiutant ✽

Post autor: oreiro » 25 paź 2005, 22:09

i znów witam po przerwie...
tato był w szpitalu - przyplątał Mu się wrzód między żołądkiem a dwunastnica - na ponad tydzień miał odstawione leki...
n al ejuż jest oki - i musze Wam powiedzieć, że cały czas bierze inulinę i czuje się jak na jesień bardzo dobrze - no może bez tego bardzo :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”