Jak radzić sobie z bólem brzucha?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mysza
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Jak radzić sobie z bólem brzucha?

Post autor: mysza » 10 paź 2005, 15:53

Witam i pozdrawiam!
Mam jedno pytanie, dość dla mnie (a chyba także dla innych) istotne: Jak radzicie sobie z bólem brzucha?
Czy stosujecie jakieś specjalne leki, czy może zwykłą NO-spę? Czy sporządzacie jakieś ziołowe herbatki lub napary? A może wsytarczą wam ciepłe okłady, masaże...?
Będę wdzięczna za odpowiedź, gdyż ja nie mam na to wypróbowanego sposobu. Czasem pomaga delikatny masaż, czasem NO-spa, a czasem nic nie uśmierza bólu. Jedyne co pomaga zawsze to siedzenie w cieple - najczęściej w wannie z ciepłą wodą, lub poprostu pod kocem (elektrycznym?).
Podzielcie się swoimi metodami :wink:
Pozdrawiam jeszcze raz :*
M.
Powitajcie studentkę anglistyki! ^_^

"To see the world in a grain of sand and heaven in a wild flower. To hold infinity in the palm of your hand and eternity in a an hour" - William Blake

Awatar użytkownika
Magic
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Re: Jak radzić sobie z bólem brzucha?

Post autor: Magic » 11 paź 2005, 10:33

nospa, nospa, i raz jeszcze nospa. do tego podkurczyć nogi w łóżku i ciepła cieniutka herbata.

a może ktoś sprawdził jakąś niekonwencjonalną metodę? Jakieś pomysły?

Misia

Post autor: Misia » 12 paź 2005, 14:47

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Bóle brzucha

Post autor: Mutti » 30 paź 2005, 07:37

A jesli Nospa nie działa ? Podobnie jak Spasmophen, Meteospasmyl i inne rozkurczowe . Jesli bóle brzucha mają postać falowych skurczy ? Moje dziecko wypuszczono ze szpitala, bóle wciąż trwają, nie ma jednak temperatury. Konsultacja u lekarza prowadzącego tego samego dnia : w moczu czerwone krwinki, prawdopodobnie infekcja układu moczowego. Dostalo Cipronex ( w szpitalu odstawiono Ciprinol). Nie widac poprawy. Boję się ciepłych okładów, bo ogólnie poinformowano mnie w szpitalu, że ciepłe okłady na jamę brzuszną nie są wskazane. No i co robić ? Jak mogę pomóc ?

Misia

Post autor: Misia » 30 paź 2005, 13:09

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Bol brzucha

Post autor: Mutti » 30 paź 2005, 14:23

Misiu, moje dziecko nie jest już takie malutkie. Jest swieżo dorosłe. Choruje od roku. A za ciepłe okłady "oberwało mi się" od chirurga, gdy usiłowałam w ten sposób zmniejszyc silne bóle, jakie wystapiły u niego w bardzo ważnej sytuacji życiowej a potem okazało się, że to był ropień. Pamietam z własnych doswiadczeń, że również przy podejrzeniu o stan zapalny wyrostka robaczkowego czy woreczka żółciowego stosuje sie okłady z lodu a nie ciepłe. W przypadku takiej choroby jak CD lub CU bardzo trudno rozróżnić co jest typowym bólem, właściwym chorobie, a co pochodzi z innych narządów. Trzeba naprawdę dobrze znać własny organizm oraz budowe anbatomiczną czlowieka, żeby móc wstepnie ocenić z którego narzadu pochodzi ból. Często jest to zresztą niemożliwe, bo bóle sie nakładają, promieniują...
Gwoli wyjasnienia: piszę "dziecko" o moim dorosłym dziecku, bo dla mnie ono zawsze będzie moim ukochanym dzieckiem. Chociaż jest dorosłe. Moje dziecko nie chce mówic o swojej chorobie, nie chce korzystac z tego forum, zlości się, że ja to robię. Za wszelką cenę walczy o to by być takie jak inni. Nie oceniam tego . Jego wybór.

Misia

Post autor: Misia » 30 paź 2005, 14:38

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 30 paź 2005, 22:58

Jeśli chodzi o bóle brzucha, to mogę opowiedzieć jak to było ze mną.Po pobycie w szpitalu ,leczeniu sterydami i stosowaniem żywienia pozajelitowego bóle skurczowe falowe nie mijajały.To było jak kolka przy której trudno było złapać oddech. Lekarze uważali ze się "nakręcam" i jestem przewrażliwiona.Ale one były czasem naprawde dokuczliwe.Nie pomagały duspatalin ,debridat po nospie nasilała się biegunka. Spotkałam pewna kobietę chorą na CD od wielu lat i ona powiedziała ze bierze enzymy trzystki pancreatynę, panzytrat/nie wiem czy dobrze napisałam/. A ja miałam w domu kreon 10 000/to też enzymy trzustki/ i postanowiłam spróbować 1 kapsułkę dziennie. I o dziwo pomogło, wreszcie odpoczęłam od tych nieprzyjemnych dolegliwości które trwały blisko rok.Dr powiedział ze widocznie poprawilo się trawienie.Ale najważniejsze ze teraz jak mi się takie bóle przytrafią to pierwsze biorę kreon i tak go łykam przez kilka dni. Ja to zrobiłam bez wiedzy lekarza co oczywiście nie jest rozsądne ale może zapytacie Waszego dr czy można takie lekarstwo wypróbować.Mnie to naprawdę pomaga, nawet jak zdarzają się jakieś gorsze dni jeśli chodzi o jelita.Osobiście wierzę w kreon bardzo, ale trzeba to skonsultować z lekarzem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”