biegunka

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
easy
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: biegunka

Post autor: easy » 22 lis 2009, 17:29

najważniejsze to by nie panikować!!! straszne jest to że w Polsce wiele osób boi się lekarzy i potem dochodzi do okropnych rzeczy, nie ma zapobiegania!

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 23 lis 2009, 10:47

przeczyściło mnie przedwczoraj w nocy nieprzeciętnie - ból żołądka, jelit, aż pleców nawet (jakby korzonki) - gdyby nie gorąca herbata to bym chyba zeszłym na tym moim porcelanowym tronie - najgorsze jest to, że mi się odbijało i chciało wymiotować, ale nic konkretnego z tego nie "wyczytałam" - czy to mogło być "zwykłe" zatrucie czy już zaostrzenie wraca? )nad ranem jeszcze mnie pogoniło, a potem już spokój - tyle, że od wczoraj właściwie to w ogóle się nie załatwiłam nie licząc śluzu wczoraj wieczorem :| )
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 23 lis 2009, 15:47

Makika z Twojego opisu to pasuje do grypy żołądkowej, lecz czy nie jadłaś czegoś co mogło stanąć na żołądku i było ciężko strawne?

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 24 lis 2009, 15:13

Piciu - lekarz stwierdził, że to mogło być zatrucie (zbyt gwałtowne i zbyt szybko przeszło jak na grypę). zalecił mi siemię lniane, czopki glicerynowe i w ostateczności (bo działa drażniąco również na macicę) jakiś syrop - nazwy nie pamiętam.

w każdym razie uspokoił mnie (bo żadnych dodatkowych leków),ale i dał nowe obawy (bo rosnące dziecko to większy ucisk)
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

easy
Początkujący ✽✽

Post autor: easy » 07 gru 2009, 08:36

najważniejsze że poszłaś do lekarza

[ Dodano: 14-12-2009 ]
tylko wiecie zastanawiam sie czy to nie jest najprościej zdiagnozować-zatrucie i pyk koniec nie trzeb się wgłębiać-hmmm....lekarze czasami sami nie wiedzą co nam jest

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 13 lip 2010, 22:24

Wygląda na to, że masz zaostrzenie. Dawek leków sam sobie nie zwiększysz. W ogóle 200 mg asamaxu, to nie jest żadna dawka, to jest tyle co nic. I co z tym metypredem? Schodzisz z jakiejś większej dawki, czy tylko ciągniesz długo na stałej dawce 4 mg? Trza iść do lekarza żeby ustawił konkretne dawki leków.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 lip 2010, 22:59

A jak często masz zaostrzenia?? Od kiedy chorujesz?? Ile na prawdę bierzesz asmaxu, jaka część jelita masz zajętą i itp. jak będziemy to wiedzieli oraz gdzie się leczysz i od jak dawna to może coś poradzimy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 lip 2010, 13:10

A to może czopeczki lub wleweczki??? To najskuteczniejsze leczenie mesalazyną. A może sprowadzona pianka z budesonidiu lub wlewki z hydrokortyzonu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽

Post autor: Patryk » 14 lip 2010, 14:17

Ja stosuję czopki pentasy, bo asamax mnie piekł. Ostatnio każdej nocy przez to muszę do kibelka, ale poza tym jest w miarę fajnie ;) Zdrowia Darku.
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
pridem
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

zaostrzenie

Post autor: pridem » 06 maja 2011, 14:13

Witam. Mimo że zaglądam tutaj od około 3 lat to jakoś wolałem czytać niż się samemu wypowiadać.
Od około 2 miesięcy mam zaostrzenie a od 3 tygodni jestem na Encortonie, przez pierwsze 2tyg 30mg ale lekarz dołożył mi ostatnio jeszcze +10 i od 3 dni biorę 40mg z rana. Jak mi do wtorku się nie poprawi to niestety do szpitala.
W sumie to krwawienie sie zmniejszyło i to sporo ale biegunka sie nasiliła i właśnie się zastanawiam czy p oprostu czegoś drażliwego nie zjadłem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to słodkie rogaliki maślane bo tak to trzymam dietę ( praktycznie ryż paraboliczy gotowany 30min minimum i mięso z piersi kurczaka.. ) no i ciut ryby zjadłem.
Teraz siedzę i mam dylemat czy zjeść "pire" ziemniaczane dla urozmaicenia ale trochę sie obawiam bo od poranych 2 wizyt w toalecie mam spokój poza tym że czuję rozpychanie w jelicie..

Właściwie to trochę chaotyczny ten post ale też chciałem się po prostu przywitać a że mam biegunke wodnistą na maxa to podczepiłem sie pod ten temat :)

Kiedyś pomagał mi troche enterol ale wyczytałem żeby go nie brać jak jest krew ..
i w ogóle kręci mi się masakrycznie w głowie ale to już chyba od sterydów i odwodnienia :P

choruję od 2008 roku (pierwsza diagnoza po niepełnej kolonoskopii) i to mój pierwszy kontakt ze sterydami bo asamax juz nie pomaga tak jak kiedyś :/

..a więc witam wszystkich niekoniecznie w fajnym miejscu jakim jest to forum ale przynajmniej tutaj ludzie rozumieją czym są choroby jelit z czym mam problem w "normalnym" świecie.. pozdrowionka
Asamax 2-2-2-2
Encorton 40mg rano
Sulpiryd - 2x50
Enterol1x,multilac1x

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Re: zaostrzenie

Post autor: dariah4 » 06 maja 2011, 14:42

[ Dodano: 06-05-2011 ]
pridem pisze:Jedyne co mi przychodzi do głowy to słodkie rogaliki maślane
Mi w zaostrzeniu słodkie pod każdą postacią szkodzi.
pridem pisze:Teraz siedzę i mam dylemat czy zjeść "pire" ziemniaczane
A jeżeli chodzi o ziemniaki to mam zakaz jedzenia w czasie zaostrzenia od mojego lekarza. Z resztą nawet w remisji jakoś ciężko się po nich czuje...

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 06 maja 2011, 17:02

pridem pisze:mam dylemat czy zjeść "pire" ziemniaczane
- puree ziemniaczane , nie powinno zaszkodzić , lecz nie mieszaj ziemniaków z mlekiem czy śmietaną .
Jak pamiętam zawsze krwawiłem dość ostro i Enterol lub Lacidoenter ( ten sam szczep drożdży a probiotyk ma 20 kapsułek , Enterol 10 ) nigdy mi nie zaszkodziły , więc weź go 2 razy dziennie.
Kręci ci się w głowie , bo może cukier Tobie spadł we krwi , a także żelazo i hemoglobina...

Awatar użytkownika
pridem
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: pridem » 06 maja 2011, 19:58

Dzieki za odpowiedzi a co do puree to zjadłem na obiadek i do tej pory spokój a ja dość szybko reaguję na wszelkie "złe" jedzenie więc chyba mogę :D .. do 20 nic sie nie dzieję i powoli utwierdzam się w przekonaniu że największym moim wrogiem w zaostrzeniach jest cukier i tłuszcze roślinne zwłaszcza w połączeniu z cukrem w słodyczach wywołują u mnie biegunkę :/
@Piciu dzieki za info o Lacidoenter bo nie znałem :)
Asamax 2-2-2-2
Encorton 40mg rano
Sulpiryd - 2x50
Enterol1x,multilac1x

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽

Post autor: dariah4 » 06 maja 2011, 21:22

pridem pisze:a co do puree to zjadłem na obiadek i do tej pory spokój a ja dość szybko reaguję na wszelkie "złe" jedzenie więc chyba mogę :D
Wszystko zależy od organizmu, dobrze że nie szkodzi :)
pridem pisze:utwierdzam się w przekonaniu że największym moim wrogiem w zaostrzeniach jest cukier
no bo cukier w zaostrzeniach dobry rzeczywiscie nie jest

Ja jeżeli chodzi o probiotyki to już kilka ich brałam. Jednym z nich był właśnie Lacidoenter. Bardzo dobrze też na mnie działał Dicoflor.

easy
Początkujący ✽✽

Post autor: easy » 16 maja 2011, 08:27

a można brać asamax z dicoflorem? czym się różni ten probiotyk od innych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”