Krew w kale

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Krew w kale

Post autor: julia » 04 mar 2010, 18:41

Wlewki z hydrokortyzonu nie pomagają, niestety :( Mąż od tygodnia, czyli odkąd ma wlewki nie może się załatwić. Boli go strasznie brzuch, ,,burczy mu w jelitach" i ogólnie źle sie czuje. W dodatku zamiast się załatwić wylatuje z niego jakiś czarny ,,płyn" :(
Był dzisiaj u lekarza i jego gastrolog swierdził, że wlewka się nie przyjmuje i tylko gnije w środku..... :( Od dzisiaj ma zacząc brac sterydy i odstawić wlewki. I ma iśc na 2 tygodnie na zwolnienie. Co o tym sądzicie? To juz trwa wszystko 3 tygodnie i nic nie pomaga :cry:

Ma brać 32 mg Metypred.
Przez chwilę było dobrze :(

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 04 mar 2010, 19:12

julia pisze: gastrolog swierdził, że wlewka się nie przyjmuje i tylko gnije w środku.....
Według mnie, po takim stwierdzeniu , to lekarz powinien go wziąć do szpitala i porządnie męża zbadać.

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 04 mar 2010, 23:39

Pierwszy raz słyszę, że wlewka może gnić. No ale cóż, może to jakiś lekarz poeta :)
Moim zdaniem to dobre posunięcie. Dawka sterydu taka ze stanów średnich, wypoczynek w domu też dobra rzecz. Na mnie to działało. Z tym, że nie z dnia na dzień. W leczeniu CU trzeba cierpliwości, 3 tygodnie, to nie jest znowu tak długo. Ale jeżeli steryd we wlewkach nie działa, to dobrze, że lekarz zmienił na steryd ogólny. Trzeba próbować - w końcu coś załapie i będzie poprawa.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 05 mar 2010, 09:01

u mnie tez wolno działa ,biore sterydy tydzień zwolnienia dieta i na razie nic :smutny:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 05 mar 2010, 09:38

Ja meczylam sie jakies 3 miesiace zanim byla spora poprawa :smutny:
Po zastosowaniu 100mg sterydu dozylnie dopiero cos zaczelo sie dziac dobrego, ale to po okolo 2-3 tygodniach.
Cierpliwosci, choc wiem jak ciezko o nia. Zdrowka duzo zycze :*

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 05 mar 2010, 15:27

Bo jak robił sobie wlewkę przed spaniem, to rano tylko trochę jej wylatywało, reszta zostawała :smutny: Stąd pewnie określenia, że gniła, kisła w środku. Może dzięki sterydom będzie mógł się załatwić, bo mu brzuch niedługo pęknie. Tydzień bez załatwiania :/
Kolonoskopię miał robioną ponad rok temu, ale teraz nie można jej zrobić, bo za dużo krwi było...
Dzięki za wsparcie :***
Przez chwilę było dobrze :(

michal21
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: michal21 » 20 mar 2010, 20:38

No było z tego z 3-4 miesiące, a może więcej, zanim krew zniknęła od rozpoczęcia intensywnego leczenia w USA. Na początku nie było żadnej poprawy, ale z czasem robiło się bardzo powoli coraz lepiej, aż miałem biegunki bez widocznej krwi (zapewne już z krwią niewidoczną).
Michał

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 04 maja 2010, 11:27

Ja od kilku dni znów czuję się gorzej :( Jak idę do ubikacji, to głównie idą ze mnie gazy, ale niestety z krwią i jest jej naprawdę dużo. Podejrzewam, że mam hemoroida, ale czy z hemoroida może iść aż tyle krwi? Już się zaczynam niepokoić :(

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 04 maja 2010, 11:33

a wcześniej nie miałaś śluzu i krwi w kale?
jeśli towarzyszą tej krwi gazy, ból brzucha to nie wygląda to na hemoroidy..
ile razy dziennie biegasz do wc?

a najważniejsze, że powinnaś się udać do swojego lekarza prowadzącego!
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 23 maja 2010, 23:21

Ogólnie to cały czas miewam śluz i krew w kale.
Ale mam dni, kiedy czuję sie genialnie i dni, kiedy nic nie mogę zrobić...
Owszem, chodzę trochę częściej do wc, to zależy od dnia. Cały czas mnie boli, swędzi odbyt, dlatego podejrzewam, że mam hemoroida. I w ogóle zaobserwowałam, że jak idę do ubikacji i robię normalny stolec, to tej krwi raczej nie ma. A jak idą ze mnie tylko gazy i to jakoś tak płytko, jakby nie z jelit, tylko z odbytu, to wtedy mam dużo krwi. Generalnie trudno mi to opisać. Ale mam nadzieję, że to tylko hemoroid...
Do lekarza się wybieram za miesiąc ;)

Awatar użytkownika
Harry
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Harry » 12 cze 2010, 13:22

Witam. Mam pytanko. Lekarka zaleciła mi abym brał przez tydzień czopki Salofalk dwa razy dziennie. Kiedy biorę czopka na wieczór to rano po wypróżnieniu wszystko wygląda pięknie, ale kiedy biorę drugiego czopka rano to wytrzymam może z godzinę i muszę pobiec do łazienki (pewnie dlatego, że to pierwsze wypróżnienie nie oczyszcza mi jelita do końca i w końcu i tak by mnie pogoniło). I tu się pojawia problem, ponieważ pojawia mi się świeża żywoczerwona krew w postaci 2-3 plamek o średnicy nie przekraczającej 5 mm. Wie ktoś może czemu tak jest? Wcześniej brałem czopki Pentasa ale też wieczorem i wszystko było w porządku.
Czuję pustkę w środku

lolek
Początkujący ✽✽

Dłuższe krwawienie z jelita grubego, prosze o pomoc

Post autor: lolek » 10 lip 2010, 20:00

Witam Was, mam dłuższe krwawienie z jelita grubego, nie jest obfite i krew jest jasna tak jak by zmieszana lekko z wodą, występuje przy załatwianiu, biorę leki Acenokumarol i wczorajsze badanie wykazało mi wynik 1,87 INR jakie INR powinno być podczas zaostrzenia?

Proszę o pomoc bo nie chce trafiać do szpitala tak jak ostatnio to było.

PS biorę na bieżąco od ostatniego zaostrzenia żelazo i resztę tabletek metypred 2mg, 3x2 salofalk, ten biofer, kwas foliowy i ten acenokumarol w dawce 5 tabletek rozłożonych na 7 dni (3x1 i 4x0,5)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 10 lip 2010, 20:31

Hej

Moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że krwawienie z jelita mogło i może powodować żelazo.

Odnośnie krwawienia z jelita grubego - ja "pokrwawiam" nawet 3 razy w tygodniu i nie sa to silne krwawienia więc jakoś organizm sobie radzi. Przy większym - gdy po wizycie w toalecie zacznie robić Ci się słabo, spadnie Ci ciśnienie lub jeszcze gorzej to moim zdaniem trzeba się zgłosić na SOR.

Proponuję również zrobić sobie morfologię z OB lub CRP, będzie wiadomo co i jak.
Na wyniku INR się nie znam.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
gabriella
Początkujący ✽✽

Post autor: gabriella » 10 lip 2010, 20:59

-Ania- pisze:Moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że krwawienie z jelita mogło i może powodować żelazo
jak to?

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 10 lip 2010, 21:05

martita zapewne kilka linków da.
Pokrótce - branie żelaza doustnie nie jest zalecane u osób z chorobami jelit bo mogą i często powodują zaostrzenie zapalenia. Nie pamiętam czy jest to też napisane na ulotce leku.
Stąd wiele osób mających cd czy cu, u których przyplątał się niedobór żelaza chodzą do przychodni/ szpitala na podawanie żelaza dożylne.
Często też np. w MSWiA na weekend leżą osoby na tzw żelazko - dostają wtedy dwa lub trzy razy dziennie kroplówkę z żelazem od pt i w nd/ pn wychodzą do domu. Taki o miły weekend :mrgreen:
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”