Remisja, a nawrót choroby-zaostrzenie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Remisja, a nawrót choroby-zaostrzenie

Post autor: ewkunia » 22 lis 2010, 15:55

aha... To chyba muszę iść do psycho/psychia, jeżeli jutro wyjdzie wielkie zero zapalenia w kolonoskopii. Dziękuję za odpowiedzi, raźniej mi:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 22 lis 2010, 19:32

ewkunia - mi wyszło minimalne zapalenie, co lekarz określił jako wynik idealny. Podobno zdrowi ludzie tak mają. A jeszcze w piątek "miałam" Crohna. Co ja mam teraz myśleć - nie wiem, ale uwierzcie mi, co 2 miesiące mi się zmienia diagnoza, już mnie to w... denerwuje. Mimo wszystko życzę, żeby wyszedł brak zapalenia! :)
New beginning :)

Radzik21
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Radzik21 » 06 lut 2011, 07:13

Witam z moją chorobą zmagam się od maja zeszłego roku. W tym że czasie miałem robioną kolonoskopię która dała wynik że jelito jest zaczerwienione, częściowo brączące krwią. Wyniki krwi fatalne OB 75, CRP także strasznie podwyższone. Podejrzenie Crohna .Zacząłem prywatne leczenie które przyniosło szybki skutek. Bóle brzucha, gorączki ustały, biegunki także, wyniki powróciły prawie że do normy. Od pół roku czułem się bardzo dobrze. W ostatniej wizycie u lekarza miesiąc temu stwierdził że mam chyba początki reemisji. Tylko niestety od jakiś trzech tygodni zacząłem czuć się strasznie osłabiony. Aż w końcu dorwała mnie grypa, miałem temperaturę 35,5, katar, gardło, osłabienie, powiększone węzły chłonne żuchwowe. Z nimi miałem problem już od dzieciństwa. Z grypą chodziłem niestety do pracy, 4-5 dni mi przeszło jednakże od około dwóch dni znów czuje się fatalnie. Czerwone gardło, katar, węzły, wczoraj doszła biegunka w ilości szt. 3 a dziś w nocy temperatura 37,5 C. Boję się że to nawrót Crohna;( chociaż bóli brzucha jako tako nie mam, krwi w stolcu także. :mad: Dziś po śniadaniu biegunki także nie. Ale jestem tak słaby że ledwo trzymam się na nogach a niestety jestem w pracy z temperaturą. Czy w przypadku takiego osłabienia organizmu będę musiał znowu przyjmować sterydy? czy wy także jesteście często osłabieni?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 06 lut 2011, 10:32

Myślę, że czas na wizytę. Trzeba wykluczyć infekcję bakteryjną :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”