Remisja, a nawrót choroby-zaostrzenie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lolek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Remisja, a nawrót choroby-zaostrzenie

Post autor: lolek » 04 kwie 2010, 09:55

dużo mogę nie wiedzieć, bo mi nikt tego nie powiedział, a lekarz zakreślił tylko podstawę jak mi ją rozpoznali, nie wiedziałem nic, nie myślałem o tym i żyłem lepiej niż teraz :wink: czytałem już wiele o diecie i suplementach, biorę inulinę+dicloflor60 codziennie od około 2tygodni po jakim czasie może się odbudować i namnożyć pożyteczna flora w jelitach? to pytanie czy stosujecie coś, przeciwko gnilne i przeciwko nadmiernej fermentacji chodzi mi o jakieś konkretne przykłady, które ktoś używał...mógłby mi ktoś pomóc?

Misia

Post autor: Misia » 04 kwie 2010, 10:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 04 kwie 2010, 11:38

lolek pisze:dużo mogę nie wiedzieć, bo mi nikt tego nie powiedział, a lekarz zakreślił tylko podstawę jak mi ją rozpoznali
dopisalbym do tego co pisze Misia, jeszcze jedna uwage.
Lekarz dziennie przyjmuje i leczy w roznych poradniach czy w szpitalu duzo ludzi,kazdy chory ma swoja chorobe wiec nie dziw sie tym lekarzom,
ze nie traktuja twojej choroby indywidualnie w formie wykladu.
Chcesz wiedziec wiecej to czytaj, tu naprawde jest wiele wiadomosci.
Lekarz ma Tobie dac dobre leki i podstawy wiadomosci o chorobie,prowadzic badania itp., ale reszta nalezy do Ciebie.
Edukowanie to nie tylko pytanie innych,to najpierw czytanie a dopiero pozniej dopytanie.
Nie zapominaj tez ze kazdy jest inny,ma inny etap choroby,inne miejsca stanu zapalnego jelita,...trudno porownywalne, ale zasady pozostaja podobne wiec jednak poczytaj podane strony w linkach czy poradnikach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 04 kwie 2010, 13:06

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 04 kwie 2010, 13:34

w tym temacie jakie suplementy wcinacie, właśnie napisałem, ale jakoś na razie cisza i spokój, nie oczekuje tacy na ławę :) nie będę Was przesilał swoimi pytaniami bo widzę że są zbyt skomplikowane by na nie odpowiedzieć jednoznacznie, rozumiem nie uzyskam od Was odpowiedzi. Dzięki za pomoc jaka by ona nie była :) poczytam trochę może będę mądrzejszy, chociaż z czasem z tą chorobą jestem coraz to głupszy :lol:

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 04 kwie 2010, 14:23

lolek pisze:rozumiem nie uzyskam od Was odpowiedzi
- wydaje się mi ,że otrzymałeś odpowiedź, i to nawet wyczerpującą.
Jak jeszce jaśniej można Tobie wyjaśnić, że każdy z nas ma inny przebieg choroby. Mamy oczywiście bardzo dużo wspólnych objawów, cech chorobowych, lecz u jednych występują one w większym lub mniejszym stopniu. Jednak każdy z nas je ma.

Misia - która powinna zostać świętą :wink: , bo faktycznie Tobie poświęciła w odpisywaniu mnóstwo cierpliwości i czasu - tłumaczyła to Tobie w sposób łopatologiczny :wink: .

Musisz dużo czytać forum ,książki , internet , na tematy które Ciebie teraz interesują.
Zmień diete, unikaj na jakiś czas łakoci, czekolady ,cukierków, zmnniejsz używanie cukru w diecie itp.
Może masz nietolerancje na mleko i jego przetwory , gluten??? , wprowadź odpowiednie zioła do diety - kminek, herbaty z kopru włoskiego,mięty, melisy,tymianku itp. - , stolec daj na posiew - złych bakterii, candidy, pasożytów- lamblie i inne.
Wprowadź do diety probiotyki - polecam enterol - lub LacidoEnter -jest tańszy a działa tak samo
A tak swoją drogą ,chorujesz chyba 5 lat - popraw mnie jeżeli się myle, i nic nie czytałeś na ten temat?
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2010, 15:26 przez Piciu, łącznie zmieniany 2 razy.

Misia

Post autor: Misia » 04 kwie 2010, 14:37

lolek
Początkujący ✽✽

Post autor: lolek » 04 kwie 2010, 16:21

dziękuje za pomoc Misia i wierz że nie chciałem Cię zdenerwować tymi pytaniami :)

Życzę miłego dnia w ten piękny słoneczny dzień :)

Misia

Post autor: Misia » 04 kwie 2010, 19:23

22andzia2222
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: 22andzia2222 » 07 kwie 2010, 18:08

witajcie, u mnie pojawia się śluz z domieszką krwi przez stan zapalny nie mogę iść do łazienki i zaczyna się zwiększanie sterydu

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 25 kwie 2010, 23:20

Może nie powinnam się wtrącać w tak uroczy wątek, ale tytuł pasuje, więc się podebnę...
(muszę pogadać;))
Mam problemy z określeniem czy to remisja czy zaostrzenie. Nie jest tak źle jak kiedyś, ale z kolei dobrze też nie. Wcześniej miałam zaparcia i czasem trochę krwi, na tym się kończyły objawy. Mniej więcej od wakacji się to zmieniło, krew występuje częściej, aktualnie przy każdej wizycie w toalecie. I często jest śluz. Generalnie przy każdym rozluźnieniu zwieraczy w toalecie jest jakiś śluz, często z krwią. Poza tym etap zaparć daleko za mną, chodzę do toalety kilka razy dziennie i to jest norma, 3-4 minimalnie. No i zdarza mi się po prostu bryzgać krwią (przepraszam za dosadne słownictwo). Ale nie mam jakichś znacznych bóli, biorę leki (salofalk, imuran, entocort) a te objawy dalej się utrzymują. Do lekarza pójdę w maju. Myślicie, że to zaostrzenie, czy remisja w nowej wersji choroby? Dotychczas znałam tylko jedną wersję, była bardzo łagodna, więc pytam:)

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 26 kwie 2010, 06:12

na remisję to raczej nie wygląda...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 26 kwie 2010, 06:37

Hej! Lemonii! Na remisję mi to nie wygląda ,u mnie właśnie ok miesiąca tak zaczynał się następny rzut choroby.Chodziłam do :wc: kilka razy dziennie z bólem brzucha aż mnie w końcu dopadło porządnie po świętach ,do tego jeszcze gorączka i nudności ,krew jak nigdy.Zrobiłam badania i mój lekarz jak zobaczył to od razu skierowanko do szpitala i znależli nowe miejsce crohna.Może zrób sobie podstawowe badania ,to zobaczysz co sie kroi np.crp u mnie wyszło bardzo wysokie.Trzymaj sie cieplutko . :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 26 kwie 2010, 18:51

nie można czekać z wizytą u lekarza, jeśli w stolcu jest dużo krwi, dodatkowo bierz ( jeśli możesz) kwas foliowy i żelazo, albo np pij soki z czarnej porzeczki. bo na :wc: się nie skończy.
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 kwie 2010, 22:04

Mniej więcej od wakacji się to zmieniło, krew występuje częściej, aktualnie przy każdej wizycie w toalecie.
Od wakacji - czyli od od co najmniej 7 miesięcy masz zaostrzenie i nic z tym nie robisz. Ludzie mają wolną wolę. nie znam dawkowania twoich leków, ale po ich wachlarzu myślę, ze jesteś kandydatką do leczenia biologicznego. Jest tylko jeden warunek konieczny - należy zgłosić się do lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”