Jak długo może trwać zaparcie?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Jak długo może trwać zaparcie?

Post autor: Coralie » 15 lip 2010, 13:36

Zastanawia mnie jak długo można nie widywać WCtu, żeby to było bezpieczne dla zdrowia, bo przecież nie można tak w nieskończoność... Czy takie długotrwałe zaparcia mogą występować w CU/CD?

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Jak długo może trwać zaparcie?

Post autor: Patryk » 15 lip 2010, 13:40

Ja ostatnio rzadziej chodzę, bo biorę sterydy i pentasę w granulacie, a wcześniej latałem cały czas. W sumie wszystko przy CU cię może spotkać :)
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 15 lip 2010, 13:44

Tu też możesz poczytać o zaparciach

viewtopic.php?t=308&postdays=0&postorde ... a&start=30
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 15 lip 2010, 13:56

Widzę, że w tej kwestii mam zupełnie inne doświadczenia niż większość wypowiadających się. Nic mnie nie boli, nie mam tzw. "balonika", często coś mi bulgocze w brzuchu.

Zaczęło się od tego, że podczas biegunki (SIC!) nie mogłam skorzystać z toalety (byłam w środku gigantycznej kolejki w supermarkecie) i ze łzami w oczach wręcz się powstrzymałam od skorzystania, no i jak już dojechałam do domu, to mi się odechciało. I tak 4 dzień nic. Nie rozumiem gdzie się podziała moja biegunka, chyba się zniechęciła moim samo-zaparciem :lol:

Patryk, nie wiem czy mam cu czy cd czy coś jeszcze innego. Nie przyjmuję też żadnych leków, więc dla mnie to jest non stop walka z żywiołem :/ Ale już wolę tę formę, przynajmniej mogę wyjść z domu.
New beginning :)

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Patryk » 15 lip 2010, 14:17

Przy dobrych lekach nie tylko wyjdziesz z domu, ale i nie będziesz aż tyle o nim myślała :) Diagnoza się przyda, bo wtedy będziesz się mogła do choroby w jakiś sposób ustosunkować. Ja jeszcze jakiś czas temu myślałem cały czas jak tu uniknąć leków i żyć jak inni, ale wiem, że tak do końca się nie da. Grunt, to się pogodzić z rzeczywistością i cieszyć z życia jakim jest, a nie jakim mogłoby być :)
Nie odmawiaj dobrego tym, którym się ono należy, gdy akurat jest w mocy twojej ręki je wyświadczyć (Przysłów 3:27)

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 15 lip 2010, 14:27

No ja nie staram się uniknąć diagnozy, wręcz powiedziałabym raczej lekarze się starają :P
Powiem tylko, że przez rok byłam leczona na zatrucie pokarmowe antybiotykami... a potem pani doktor powiedziała, że to pewnie wszystko przez to, że jem za dużo warzyw i mi szkodzą (co było bzdurą)... Już zmieniłam lekarza i mam nadzieję, że coś się ruszy. Choć prawdą powszechnie znaną jest to, że do najlepszych lekarzy najciężej się dostać, a czasami potrzeba widywać lekarza częściej i wtedy problem. Ok ale zaczęłam zbaczać z tematu, sorry :)

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 lip 2010, 22:48

Coralie pisze:przez rok byłam leczona na zatrucie pokarmowe antybiotykami
antybiotyki (nie wszystkie) nie są przyjazne dla jelit, a szczególnie dla chorych jelit, możesz tu poczytać
viewtopic.php?t=4211&highlight=antybiotyki+jelita
viewtopic.php?t=7710&highlight=antybiotyki+jelita
o zaparciach pisano już wiele na forum, ale szczerze mówiąc to nie kojarzę, ani nie mogę znaleźć takiego przypadku, jaki opisałaś :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 16 lip 2010, 00:01

No najgorsze jest to, że prawdopodobnie wcale te antybiotyki mi nie były potrzebne.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 16 lip 2010, 06:14

Dziwne.... Biegunka a tu nagle zaparcie? Ja czasem mam tak, ze lecę do toalety i czuje, ze to chyba biegunka, a tu sam śluz i nie mogę się załatwić :/ u mnie zaparcie kiedyś trwało ojj bardzo długo, około 10 dni :/ jak nie ponad
Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 16 lip 2010, 12:55

No ja wczoraj wypiłam Desperadosa bo już tyle dni się dobrze czułam i dzisiaj po śniadaniu znowu lipa :/

Awatar użytkownika
Bartek_TM
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Bartek_TM » 16 lip 2010, 15:34

Desperados lub inne piwko to złe rozwiązanie. Zdrowsze jest już chyba bardziej 50 ml wódki.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 16 lip 2010, 16:35

Też o tym słyszałam ale raczej jak piję alkohol to w towarzystwie do rozmowy itd, a chlapnąć 50ml to jakoś tak... nie fajnie :P

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 19 lip 2010, 21:47

CzarnaMamba pisze:Dziwne.... Biegunka a tu nagle zaparcie? Ja czasem mam tak, ze lecę do toalety i czuje, ze to chyba biegunka, a tu sam śluz i nie mogę się załatwić :/
ja tak mam jak się czyms stresuje, moje najdłużej 4 dni i brzuch jak balon do tego bolesne skurcze w dolnej lewej czesci podbrzusza w koncu trafiłam na lek ktory ratuje mnie w takich wypadkach czyli spasmolina i czasem tramal inne jak nospa itp to juz nie dla mnie

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 21 lip 2010, 00:34

Ja niestety ostatnio wylądowałam aż na dyżurze przez skurcz - nie wiem czego - ale chyba całych wnętrzności od dwunastnicy w dół, zastrzyki pomogły, ale do tej pory nie mogę poradzić sobie z zaparciem :/ No i oczywiście po zjedzeniu czegokolwiek, od razu zaczyna mnie pobolewać brzuch. Mam apetyt, ale boję się zjeść więcej niż minimum, że się zatkam i doprowadzę do jakiegoś zapalenia powyżej tego zatkania. Dziwiłam się, jak czytałam na forum, że ludzie już wolą biegunki niż zaparcia z bólami, teraz chyba zaczynam rozumieć ;)

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 21 lip 2010, 09:11

Coralie pisze: oczywiście po zjedzeniu czegokolwiek, od razu zaczyna mnie pobolewać brzuch
ja też tak mam, tylko mnie boli podrbrzusze z lewej, na poczatku myslałam,ze to jajniki sa,ale co maja jajniki i jedzenie wspólnego raczej nic

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”