MDŁOŚĆI przy CROHNIE

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregtech

MDŁOŚĆI przy CROHNIE

Post autor: gregtech » 13 sie 2010, 10:04

Mam pytanko, czy ktoś z Was ma objaw przy Crohnie typu mdłości który praktycznie trwa non stop. Mdlości są bardzo uciążliwe nie da sie normalnie funkcjonować. Czuje się jak babka w ciąży. Rano wstaje mdłości, po południu mdłości, wieczorem mdłości, w nocy budzę się mdłości. One nie znikają, ciągłe mdłości. Czy ktoś z Was drodzy użytkownicy ma też taki problem. To już trwa z pół roku.

P.S Mdłości nie są od leków, bo jak byłem na czysto i nic nie brałem one także były :P

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: MDŁOŚĆI przy CROHNIE

Post autor: anusia » 13 sie 2010, 11:06

gregtech pisze:Czuje się jak babka w ciąży.
a może jesteś? Ot taki wybryk natury,a teraz serio ,ja miałam mdłości przy ostatnim zaostrzeniu w kwietniu i gorączkę ,a wczesniej tego nie było .Jeszcze na poczatku jak brałam sulfalazynę EN czy jak to tam sie poprawnie nazywa,to były okropne mdłości ,właśnie cały dzień a o jedzeniu to juz mowy nie było ,taka męczarnia.Teraz jest ok jem asamax,imuran i wkuwam humirę jest git :wink: i Tobie również życzę zdrówka :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 sie 2010, 12:16

Leki nie działają 5 minut i to czy na czczo czy nie nie ma znaczenia. Co bierzesz? Czy mdłości są związane z zaostrzeniem? ze zmianą leków. Często są objawem złej perystaltyki, przewężeń, itp.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

gregtech

Post autor: gregtech » 13 sie 2010, 15:04

Źle się wyraziłem, chodziło mi że zanim zacząłem brać leki na CD to mdłości juz miałem wcześniej, stąd wykluczyłem że to jest od leków, bo wtedy nic nie brałem. Teraz jestem na Pentasie 2x3 i Budenofalku 3x1, mdłości jak były tak są. Budenofalk biore miesiąc, Pentase 2 tydzień, pozatym że afty mi sie nie pojawiają, bóle brzucha, mdlości, i inny arsenał objawów dalej sie utrzymuje

Misia

Post autor: Misia » 13 sie 2010, 21:16

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 sie 2010, 22:03

Budenofalk 3x1 - no chyba 1 x 3. Gdzie i jakie masz zmiany?? Piszecie jeden objaw i każecie nam spekulować - to jest bardzo trudne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: barney » 13 sie 2010, 22:06

Mnie czasami mdli,i miewam ból w prawym nadbrzuszu.
Biorę helicid i pomaga mi,gdy jednak zdarzy się że zapomnę go zażyć,
to przeważnie ukarany jestem bólem.
Biorę 1 kapsułkę 20 mg. na czczo rano.
Bertrand Russell

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.

gregtech

Post autor: gregtech » 14 sie 2010, 22:59

Dziękuje za odpowiedzi

Pewnie tak jak pisze Misia to nic nadzwyczajnego standard objawów, niektórzy maja nasilone biegunki, bóle inni pewnie mdlości itp itd.

A tak ku woli ścisłości:

Zmiany mam zastawce Bauchina (zastawka kątniczo-krętnicza) Tak to wygląda wizuzualnie

Obrazek

Pentasa 3 x dziennie po 2 tabletki
Entocort (Budenofalk) 1 x dziennie po 3 tabletki

Biore dodatkowo Controloc od kilku dni 40mg rano ale jakoś "zczopowany" sie czuje jakby mi tamowało jelita

Objawy:
Mdłości bardzo dokuczliwe, bóle brzucha, szczególnie nadbrzusza po lewej stronei, bóle nasilają sie po jedzeniu, odbijanie, przewlekłe nawrotowe afty w jamie ustnej - po budenofalku zniknęły....

Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 29 sie 2010, 23:35

Mój Crohn zaczął się właśnie od częstych mdłości i wymiotów. I przyznam, że nadal tak jest- bardziej ciągnie go w tę stronę... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 30 sie 2010, 18:16

Natuśka pisze:Mój Crohn zaczął się właśnie od częstych mdłości i wymiotów. I przyznam, że nadal tak jest- bardziej ciągnie go w tę stronę... :neutral:
Jakbym ja to napisała - słowo w słowo to samo :)
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”