Teraz jest środa, 22 listopada 2017, 10:07

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Pandziaak, Moderatorzy

Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post przez patkaas » poniedziałek, 31 lipca 2017, 09:57

Czy jeśli posiadam stopień to mam obowiązek zgłoszenia tego pracodawcy? Przechodzę właśnie na uop i mam wątpliwości czy chcę... Generalnie w pracy nie wiedzą i nie wiem czy chcę żeby wiedzieli. Mam lekki stopień, który w przyszłym roku i tak wygasa. Jakiejś dużej korzyści w pracy z tego ja nie będę mieć, jedynie pracodawca dostanie trochę kasy ;)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

województwo: wielkopolskie

Post przez obyty.z.cu » poniedziałek, 31 lipca 2017, 15:55

nie ma obowiązku, to Ty decydujesz o tym. Inna sprawa z lekarzem medycyny pracy..tu też nie musisz mówić sama, ale jak zapyta to ..?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

województwo: podkarpackie

Post przez patkaas » poniedziałek, 31 lipca 2017, 18:08

Lekarzowi raczej powiem o chorobie, aczkolwiek na zaświadczeniu to przecież napisane nie będzie?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post przez alate » środa, 2 sierpnia 2017, 20:00

nie, lekarz wpisze Ci tylko w kartę chorobę przewlekłą
Crohn ? Z tym da się żyć !

województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Toruń

Post przez sylweczka » niedziela, 12 listopada 2017, 17:36

Witam wszystkich serdecznie,
jestem tu nowa.
Mam do Was, jako bardziej zaprawionych w bojach pytanie.

Obecnie będę chciała złożyć wniosek o komisję- pierwszy raz. W 2009r rozpoznanu u mnie CU - pobyt w szpitalu (jedyny) cały czas leczę się u gastologa kolonoskopie co 3-lata. Obecnie zaqaostrzenie. Leczona byłam sterydami(2x), ale nieskutecznie i do tej pory cały czas była immunosupresja + asamax 3x2+ pentasa czopki w zaostrzeniu.
Jako, że nie miałam pojęcia, że to może mi się kiedyś przydać - nie mam pojęcia, gdzie mam orginał badania wycinków z 2009r w którym stwierdzono, że mam CU. Posiadam tylko ksero tego wyniku- myślicie, że to przyjmą?
Czy do dokumentów, które dostarczacie komisji dołączacie wyniki badań krwi, kartę leczenia od lekarza pierwszego kontaktu?? U innych lekarzy leczyłam się sporadycznie i kartotek jako takich nie posiadam. U alergologa nie byłam 2 lata- czy jest sens dawać kopię karty? u ortopedy byłam raz - następna wizyta dopiero w marcu?
Podpowiedzcie mi proszę jak to wygląda. Muszę koniecznie zmienić pracę, bo obecnie już nie wyrabiam ( brak dostępu do toalety i chodzenie w ....wiecie o co chodzi).
Za 2 tyg. będę widziała się z moim gastro i będzie wypełniał wniosek.

A jeszcze jedno- czy przyznawać się komisji że będę brać udział w projekcie badawczym nad nowym lekiem na CU? to opiszę chyba w innym wątku. Pomożecie?

Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post przez Tubisia » niedziela, 12 listopada 2017, 18:58

Po pierwsze musisz mieć oryginały do wglądu w Urzędzie, jeśli ich nie masz, możesz poprosić o odpis ośrodek, w którym wykonano badanie. Gastrolog dodatkowo może Ci wydać zaświadczenie o tym, że jesteś chora na CU (kod choroby + leki, które bierzesz). O tym, że bierzesz udział w badaniu klinicznym jak najbardziej możesz powiedzieć - dajesz tym znak, że standardowe leczenie zawiodło i jest "źle". Ogólnie zasada jest taka, że daje się te "najgorsze" wyniki, wypisy. Jeśli chodzi o innych specjalistów, to jeśli masz jakieś dodatkowe choroby to dobrze jest mieć od każdego zaświadczenie o każdej chorobie (kod + leki). Zaświadczenia można donieść w dniu komisji (plus ksero). Zaświadczenie od lekarza, który opisuje Twój stan we wniosku jest ważne 30 dni (musisz w ciągu tych 30 dni złożyć wniosek o komisję). Ten jedyny wypis masz w oryginale?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

województwo: wielkopolskie

Post przez obyty.z.cu » niedziela, 12 listopada 2017, 20:31

Tubisia napisał(a):Po pierwsze musisz mieć oryginały do wglądu w Urzędzie, jeśli ich nie masz, możesz poprosić o odpis ośrodek, w którym wykonano badanie. Gastrolog dodatkowo może Ci wydać zaświadczenie o tym, że jesteś chora na CU (kod choroby + leki, które bierzesz).
można i tak, ale tu do stwierdzenia choroby wystarcza Opinia Specjalisty do lekarza POZ którą wystawia gastroenterolog z diagnoza i leczeniem. Opis hispatu to albo jest albo nie ma. Pewnie w wypisie szpitalnym jest także opis z CU więc spoko.
No i podstawowa sprawa, na komisji mają stwierdzić niepełnosprawność i jego stopień, a nie sprawdzać diagnozy...Czyli musisz się przygotować na rozmowy w tym kierunku, pokazać że ten stan zapalny nie pozwala Tobie pracować na danym stanowisku, że masz szansę zmienić prace na odpowiedniejszą do tego stanu, ale wymagany jest stopień niepełnosprawności.
A z dokumentacji to spokojnie pobierz ksero kartotek od lekarzy, nawet jak dawno nie byłaś.Pokażesz ,że leczysz się od dawna, że te choroby są przewlekłe, że to "wszystko Ciebie przerasta ;) "..itd...No i wniosek może wypełnić albo gastro, albo rodzinny. Obojętnie, ale weź od drugiego także Opinie (na druku) .Dobrze by było by rodzinny opisał wszystkie Twoje problemy, w końcu to on Ciebie leczy i zna Twoje problemy, Twoje choroby itd...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Poprzednia strona

Powrót do Orzecznictwo PCPR