Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: kaczor » 12 mar 2013, 08:49

A czy jesteś w stanie powiedzieć co pisze w punkcie 9 w tym orzeczeniu ??
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,
encorton sześliwy bo bez niego :)
i jakieś tam witaminki :P

Od 30.09.2013 na Humirce(adalimumab)
Od 17.06.2016 druga kuracja na humirce
179cm,93kg,

2008 Rozpoznanie pierwsza wizyta w szpitalu.
2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Gottii » 12 mar 2013, 09:40

wg mnie do orzeczonej niepełnosprawności czy to CD czy CU powinna być karta z automatu, ja np. posiadam takową korzystam i bardzo sobie chwale, sprawdziła sie i za granicą i w kraju wielokrotnie.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Żaneta
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Żaneta » 12 mar 2013, 22:12

Hej.
Dziś dostałam list z orzeczeniem. Stopień znaczny na dwa lata, karta parkingowa w pakiecie.
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona, "badanie" trwało 3 minuty z zegarkiem w ręku i byłam przekonana, że jak dostanę umiarkowany to będzie cud, a tu proszę :mrgreen:
:)

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 13 mar 2013, 09:07

Żaneta, no to super!

Wiem, że niektórzy kartę parkingową mają i wielu moich znajomych mających chore dzieci na NZJ.
Chociaż nie ma zauważalnych gołym okiem uszkodzeń narządów ruchu to taka karta jest bardzo potrzebna i ratuje niejednokrotnie sytuację.
W zaostrzeniu nie ma zmiłuj , trzeba :wc: zaliczyć od razu, z taką karta łatwiej zaparkować bliżej wejścia do jakiegoś sklepu/urzędu czy innego przybytku, w którym znajduje się kibelek.
My o takiej karcie nie marzymy, chociaż wnioskowałam. Z WIELKĄ walką, po 10 miesiącach, wygraliśmy orzeczenie, a co dopiero żeby taką kartę mieć to by trzeba się było naszarpać.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kaczor
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: kaczor » 13 mar 2013, 11:04

maggie0278, A Co tam w orzeczeniu wam napisali może wam przysługuje a o tym nie wiecie i wystarczy się do odpowiedniego urzędu udać , w sumie wszytko zależy z mych informacji od stopnia jaki wam tam nadali
Pentasa 3x1
Azathioprne 3x1,
encorton sześliwy bo bez niego :)
i jakieś tam witaminki :P

Od 30.09.2013 na Humirce(adalimumab)
Od 17.06.2016 druga kuracja na humirce
179cm,93kg,

2008 Rozpoznanie pierwsza wizyta w szpitalu.
2013 Chyba dojrzałem do zaakceptowania Choroby i podejścia poważnie do tego tematu

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 13 mar 2013, 18:36

Żaneta pisze:Hej.
Dziś dostałam list z orzeczeniem. Stopień znaczny na dwa lata, karta parkingowa w pakiecie.
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona, "badanie" trwało 3 minuty z zegarkiem w ręku i byłam przekonana, że jak dostanę umiarkowany to będzie cud, a tu proszę :mrgreen:
To faktycznie gratulacje. He he mnie powiedzieli, że Marcinowi nie dopiszą symbolu choroby jelit do orzeczenia, bo przysługuje mu jedynie umiarkowany (mimo trzech operacji i ciężkiego przebiegu), a z racji autyzmu ma znaczny. Widac co komisja, to punkt widzenia.

[ Dodano: 13-03-2013 ]
kaczor pisze:wszytko zależy z mych informacji od stopnia jaki wam tam nadali
Karta parkingowa nie zależy od stopnia - zależy od dobrego umotywowania i często dobrych chęci komisji.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

anna-maria
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: anna-maria » 14 mar 2013, 13:13

kasia38 pisze:przy 08-T z co najmniej stopniem umiarkowanym, na lekki z 08 -T nie dadzą

na pewno na wniosku trzeba zaznaczyć co chcemy,
ale jak mamy umiarkowany to oczywiście kartę dadzą, nie od widzi mi się komisji
Mamy stopień umiarkowany ,ale nie wiedziałam że nam może przysługiwać karta ... obecnie czekamy na komisje 16 kwietnia , teraz zaznaczyłam na wniosku co trzeba ... zobaczymy - teraz tylko czekać .
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 14 mar 2013, 13:53

kaczor pisze:maggie0278, A Co tam w orzeczeniu wam napisali może wam przysługuje a o tym nie wiecie i wystarczy się do odpowiedniego urzędu udać , w sumie wszytko zależy z mych informacji od stopnia jaki wam tam nadali
stopnia niepełnosprawności nie mamy bo córka ma 13 lat , czyli jest jeden worek, albo jest niepełnosprawna albo nie.
O to aby została uznana za osobę niepełnosprawną walczyłam 10 miesięcy licznymi odwołaniami.
Ostatnio wygrałam sprawę z Woj.Zespołem d/s Orzekania o Niepełn. ale jak sędzie odczytywał wyrok to nic tam nie było o przysługującej karcie parkingowej.
Zapytałam o to w momencie gdy Sąd udzielił mi prawa głosu i odpowiedział, że nie ma takich wskazań od biegłego sądowego (u którego byliśmy na badaniu) by karta parkingowa została wydana.
Oczywiście Sąd mógłby poprosić biegłego o uzupełnienie tej opinii o ten podpunkt, ale po tych wszystkich przeprawach i z uwagi na specyficzność biegłego :wink: odpuściłam.
Już mam szczerze dość użerania się i wyczekiwania.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: zaranin » 14 mar 2013, 15:20

Tu jest napisane czarno na białym wszystko o karcie parkingowej.

Karta parkingowa
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

anna-maria
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: anna-maria » 14 mar 2013, 21:17

czy posiadając taką kartę przysługuje zniżka na parking ? ostatnio za 4 godz.parkingowego zapłaciłam 22zł. przy CZD... dla porównania - przemieszczając się autobusem 220km płacę za 2 osoby 18zł. w jedna stronę :neutral: ( przy zaostrzeniu wybieramy własny transport :wc: )
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

Artur rodzic
Aktywny ✽✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Artur rodzic » 14 mar 2013, 21:26

anna-maria, w bardzo wielu wypadkach parking bezpłatny tak np. jest w Prokocimiu, bez karty 3 zł. za godzinę, my niestety jej nie posiadamy.
Witam wszystkich i dziękuję za miłe przyjęcie na Forum.

Adam 18 lat, 63 kg, 176 cm, CD zdiagnozowane w 2005 roku Bierze Pentasa 1*2. Leczony w MSWiA kolejny rok z "Biologią".

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 14 mar 2013, 22:19

anna-maria pisze: przy zaostrzeniu wybieramy własny transport )
my wtedy jedziemy tylko pociągiem, by mieć stały dostęp do WC (którego jakość też nieraz pozostawia wiele do życzenia...)
Ale autem albo autobusem nie dajemy rady, przy 20-30 wypróżnieniach. Na autostradzie nie ma zmiłuj :wink:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 15 mar 2013, 21:22

anna-maria pisze:czy posiadając taką kartę przysługuje zniżka na parking ? ostatnio za 4 godz.parkingowego zapłaciłam 22zł. przy CZD... dla porównania - przemieszczając się autobusem 220km płacę za 2 osoby 18zł. w jedna stronę :neutral: ( przy zaostrzeniu wybieramy własny transport :wc: )
różnie w rożnych miejscach jest, np. w MSW w W-wie zdarzyło mi się parkować 13 dni i nie zapłaciłam nic. Tam się nie płaci, bez względu gdzie się stoi, podobnie koło Bonifratów. Będąc w górach też nie płaciłam za parkingi ale tu już samochód musiał stać na kopercie. Większość miast w Polsce zrezygnowała z opłat od niepełnosprawnych ale większość to nie wszyscy o czym się przekonałam płacąc mandat w Kołobrzegu :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 mar 2013, 21:39

kasia38 pisze: płacąc mandat w Kołobrzegu
Tak, Kołobrzeg wymiata w tej kwestii... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Żaneta
Początkujący ✽✽

Post autor: Żaneta » 15 mar 2013, 23:14

Bardzo mnie dziwi, że co komisja to inna interpretacja. Ja o orzeczenie starałam się trzeci raz, za każdym razem dostawałam stopień znaczny i kartę parkingową. Fakt, za pierwszym razem byłam w okropnym zaostrzeniu, ale generalnie trafiałam na lekarzy różnych specjalizacji i każdy się nade mną "ulitował". Teraz czekałam na komisję prawie dwa miesiące, gdyż miał mnie badać lekarz specjalista, co dla mnie oznaczało gastrologa. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy okazało się, iż orzeczniczą jest Pani od medycyny pracy :neutral:
Chyba jestem szczęściarą w tej kwestii....
:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”