Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Orzeczenie o stopniu niepelnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 15 lut 2011, 15:19

leila pisze:obyty nie wiem co zrobic czy zostac przy lekkim czy starac sie o umiarkowany na stałe?
przeciez sama piszesz ze potrzebujesz,ze to pomoze w pracy !
Przeciez niczym nie ryzykujesz :wink: a wiele mozesz zyskac,pracodawca tez zyska jesli zechce.
Na komisji sa przeciez ludzie,ktorzy wiedza o co chodzi,wystarczy im tylko powiedziec ze to ci pomoze.
Umiarkowany stopien napewno dadza,a czy na stale sie zobaczy na komisji,wiecej pewnosci !
Nie moga cie uleczyc,ale pomoc moga !
Walcz o swoje :wink: ...sie należy ! .... i juz!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 15 lut 2011, 16:36

lekki mam na stałe a obawiam sie ze nie dostane na stałe umiarkowanego i bede co trzy lata stawac na komisje
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 15 lut 2011, 23:48

tak bo wiaze sie ze stresem
a po za tym jesli kiedykolwiek chciałoby sie jechac do pracy zagranice to tez moze przepasc
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 lut 2011, 13:32

Z końcem marca tego roku kończy mi się orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności, będę starać się o przedłużenie i tu moje pytanie: czy muszę/powinnam mieć zrobioną kolonoskopię świeżą :wink: co by jakieś aktualne wyniki pokazać na komisji? ostatnią mam z 2007 roku, to trochę dawno.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 lut 2011, 13:42

Dzięki Żabusiu, tak też myślałam, ale wolałam się upewnić, czyli w moim przypadku lepiej bez nowej kolonki. Jestem w dobrym stanie i coś czuję, że będzie ciężko o stopień, ale spróbuję, zobaczymy na jaką komisję trafię :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 lut 2011, 21:03

Natalka pisze:Jestem w dobrym stanie
ja to rozumiem i gratuluje,ale,...kiedy sie ostatnio czulem OK i prosilem o kolonke,okazalo sie ze jelito na calej dlugosci jest w oplakanym stanie.
Badanie moze wiec sie okazac zupelnie inne niz oczekujesz.
A tak wogole, to na komisje to ty decydujesz jakie dajesz "papiery",
jesli badanie np. bedzie ok., to poprostu go niepokazesz.
Poza tym,wystepujac o przedluzenie okresu "orzeczenia o niepelosprawnosci" bedziesz tez bazowac na juz wczesniej dostarczanych dokumentach na komisje ...
Podkladką beda aktualne opinie lekarskie prowadzacych lekarzy .
leila pisze:obawiam sie ze nie dostane na stałe umiarkowanego i bede co trzy lata stawac na komisje
sorki,ale sama wczesniej pisalas,ze te "lekka " niepełnosprawnosc malo ci daje.
Potrzebujesz umiarkowanej wiec staraj sie o nia,a jesli dostaniesz na czas "okreslony" to poprostu pozniej ,jezeli jeszcze bedziesz go potrzebowac to znow zlozysz papiery...

:wink: samo nic nie przychodzi => jak mowiła moja babcia :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 16 lut 2011, 23:59

Też się jeszcze z tym nie spotkałem. Jeżeli już, to lekarz z komisji powinien dać skierowanie na dodatkowe badania, no i wtedy ZUS za nie płaci.

Nie zawsze też można ukryć wyniki badań, bo ZUS przed komisją, lub żeby sprawdzić np. czy przebywanie na L-4 jest uzasadnione, może nakazać lekarzowi prowadzącemu wysłanie kopii kartoteki (historii choroby) do ZUS-u, przed przyjęciem interesanta. A w kartotekach to wiadomo, lekarz odnotowuje na bieżąco najważniejsze wyniki badań. Ja już tak miałem dwa razy i mój lekarz informował mnie wcześniej, że musiał przesłać kopie do ZUS-u.

Misia

Post autor: Misia » 17 lut 2011, 12:04

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 17 lut 2011, 13:27

No sorry, faktycznie nie śledziłem całego wątku. Ale jeżeli jest tak jak piszecie z tym PCPR, to to jest granda w biały dzień.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 lut 2011, 14:01

Tomy pisze:Ale jeżeli jest tak jak piszecie z tym PCPR, to to jest granda w biały dzień.
fakt,tak nie powinno byc.
U mnie w lesznie nigdy czegos takiego nie bylo i nie slyszalem o takim nastawieniu,
a raczej wprost przeciwnie,nastawieni sa by pomagac a nie przeszkadzac.
Kartoteki -ksero zawsze robie od wszystkich lekarzy, wiec jesli na komisji sa czegos ciekawi to niech doczytaja w nich.

ZUS to juz inna historia,ale kilka razy orzecznik kierowal mnie na konsultacje do innych specjalistow,wiec pod tym wzgledem akurat bylo ok.
Na komisji odwolaczej ZUS byli tez specjalisci "moich" chorob,wiec bylo spoko.
Zabawne sa za to ich "turnusy zdrowotne" w sanatoriach,gdzie tasmowo prowadzi sie uzdrawianie chorych :razz:
Nooooo.... ,ordynatorzy takich oddzialow ,to po prostu sami profesjonalisci,uzdrawiaja przez podpis :wink:
sorki za OT :oops:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 lut 2011, 16:11

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html
Lekarze, do których poszłam z córką, by określić jej stan niepełnosprawności stwierdzili, że dziewczyna jest w dobrej formie i może sobie radzić beze mnie - Beata ironicznie się uśmiecha, ale głos jej drży, gdy to mówi. - Wiem, że jest w dobrej formie, bo pilnuję jej leczenia i stale się nią opiekuję.

....- Każda choroba prowadzi do śmierci - ucina tymczasem rozmowę pracownica Miejskiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Poznaniu, gdy dzwonię, by zapytać jak to możliwe, by lekarz orzekł, że chora na mukowiscydozę nastolatka może już sobie radzić sama.....
tak...czytajac ten artykul,trudno sie nie zgodzic z Waszymi wczesniejszymi postami...
Mozna byc urzednikiem i czlowiekiem .... a mozna tez jak widac byc tylko urzednikiem robotem,kryjacym sie za "swoimi" wykladniami przepisow.
W takich przypadkach przypominaja mi sie słowa ks.Tischnera.
''jest prawda,szczera prawda i g..no prawda "
A przeciez wystarczy by człowiek był czlowiekowi => człowiekiem.
Dla niektorych to jednak trudne.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 lut 2011, 20:20

Dziś miałam rozmowę na temat braku kontynuacji biologicznego ponad rok, gdy po 12 tygodniach już jest pogorszenie. Skomentowałam tak jak skomentuję ten artykuł. Życie tej urzędniczki też prowadzi do śmierci, tylko szkoda, że urzędasy nie dają skierowania na eutanazję.
Jest też druga strona medalu. Popatrzcie na koszty leczenia chorób rzadkich. Często to leczenie to nieznaczna i niepewna poprawa wydłużająca tak naprawdę cierpienie dziecka. Ale dostaję takie zaproszenia
Konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich

W ramach polskich obchodów dnia 28 lutego 2011 r. o godz. 11:00 w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich odbędzie się Konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich.
Celem wydarzenia jest podkreślenie znaczenia Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich w stworzeniu systemowych ram opieki nad pacjentami oraz wzbudzanie zainteresowania opinii publicznej problemami dotykającymi osoby z chorobami rzadkimi. „Podczas spotkania środowisko profesjonalistów i pacjentów chce zaznaczyć swoją gotowość do działań w opracowywaniu i wdrażaniu Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich” - powiedział Stanisław Maćkowiak z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie "Ars Vivendi". Wśród zaproszonych gości są pacjenci, przedstawiciele organizacji pacjentów, specjaliści, przedstawiciele parlamentu, administracji państwowej oraz media. Organizowane spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zaproszone są wszystkie osoby, którym na sercu leżą problemy pacjentów z rzadkimi chorobami.
I wszystko pięknie, gdyby nie fakt, że wynajęcie Pałacu na Wodzie parę lat temu to było 30 tys zł. Kto za to płaci??? Firmy farmaceutyczne. I to mnie bardzo wkurza. Jest inna możliwość - dziecko jednego z szefów choruje na jedną z tych chorób, ale wtedy można zrobić w innej mniej klującej w oczy sali w zespole pałacowym Łazienek.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 21 lut 2011, 22:54

Nie rozumiem czegoś, może ktoś mi wyjaśni, jeżeli PCPR przyzna mi umiarkowany stopień to co będę z tego miała? rente socjalną przyznaje ZUS? To po co zwracać się do PCPR?

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 21 lut 2011, 23:16

Alis pisze: To po co zwracać się do PCPR?
orzeczenie daje możliwość różnych ulg i uprawnień, przeszukaj dział Porad prawnych, a się dowiesz :]

Misia

Post autor: Misia » 22 lut 2011, 08:54

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”