Strona 1 z 1

Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 18 sty 2016, 13:04
autor: allem
Witam serdecznie. Na CU choruje od listopada ubiegłego roku. Przyjmuję następujące leki encorton 30 mg oraz asamax 2x3 tabletki dziennie. Obecnie czuje się dobrze, stopniowo schodzę ze sterydów. Przeglądając forum ''natknąłem się'' na dział porady prawne-orzecznictwo o niepełnosprawności. Sporo osób chorujących na NZJ posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności. Chciałbym dowiedzieć się jaka jest szansa na przyznanie mi statusu osoby niepełnosprawnej zważywszy na okres trwania mojej choroby ? Mój lekarz twierdzi, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że komisja lekarska pozytywnie rozpatrzy moją sytuację.

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 18 sty 2016, 13:56
autor: patkaas
Lekki dostaniesz, bo jest to choroba przewlekła, na całe życie. Umiarkowany przyznają osobom z ciężkim przebiegiem choroby, częstymi pobytami szpitalnymi itd.

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 18 sty 2016, 16:02
autor: karolek0303
ja dostałem umiarkowany na 2 lata z pfronu, a też mam CU i 2 pobyty w szpitalu za sobą. także tu chyba nie ma reguły

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 22 sty 2016, 18:58
autor: mona74
Mam umiarkowany. Ja przebywałam w szpitalu 2 x: w 2009 r (rozpoznanie choroby) i w 2015. W międzyczasie zażywałam 2 x sterydy a potem tuż przed komisją. Ale byłam wtedy też na leczeniu biologicznym i immunosupresji. Zależy od lekarza. Trzeba próbować.

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 01 lut 2016, 14:53
autor: elwik18
Witam. Miałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności do końca stycznia 2016 r. Wniosek miałam złożyć ostatniego stycznia (wcześniej nie miałam czasu się tym zająć) ale rozłożyła mnie grypa i mamy już luty - czy w dalszym ciągu mogę ten wniosek składać czy trzeba było mieć ciągłość i szkoda wychodzić do lekarza po uzupełnienie dokumentów?

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 01 lut 2016, 15:34
autor: obyty.z.cu
składać jeśli uważasz że to potrzebne .Jak najszybciej.
Oczywiście wnioskować o przedłużenie.Co zrobią z tym to inna sprawa,mogą albo termin przedłużyć albo od nowa.
elwik18 pisze:Miałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności do końca stycznia 2016 r. Wniosek miałam złożyć ostatniego stycznia
takie wnioski składa się w terminie od 30 dni do zakończenia terminu ,czyli mogłaś to zrobić cały styczeń.
Oni mają czas też 30 dni na rozpatrzenie abo zawiadomienie o terminie rozpatrzenia sprawy.
Występujesz o przedłużenie czyli nie powinni robić kłopotów,bo i tak termin oznaczenia niepełnosprawności już został ustalony.

Re: Orzeczenie o niepsełnosprawności

: 01 lut 2016, 16:25
autor: elwik18
Dzięki, w takim razie jutro biegnę do lekarza i proszę o wypełnienie dokumentów.
Wiem, że miałam cały styczeń ale niestety w pracy był taki nawał, że nie miałam kiedy wziąć wolnego dnia aby pozałatwiać swoje sprawy, a jak już zaplanowałam wszystko na ostatni dzień, to niestety dzień wcześniej rozłożyła mnie grypa i po sprawie. To jest właśnie nauczka aby nie zostawiać wszystkiego na ostatni dzień - nauka na przyszłość.