Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anna-maria
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie

Re: Crohn, a stopień niepełnosprawności ....

Post autor: anna-maria » 22 sie 2008, 08:17

Witam wszystkich serdecznie...
Jestem tu od niedawna chociaz mam córke chora na Crohna od dwóch lat i mam ogromna prosbe o pomoc....
Teraz 4 wrzesnia córka bedzie miała trzecią komisie do spraw o orzekaniu o niepelnosprawności a problem tkwi w tym ze mąż od 31 marca podja własną działalnosc i wiem ze juz nie bedzie mi przyslugiwal zasiłek rodzinny na dzieci ale pytanie moje jest takie !
CZY MOGA ZABRAC MOJEJ CÓRCE WSZYSTKIE ŚWIADCZENIA JAKIE MIALA PRZEZ DWA LATA???
CZY MAJA TAKIE PRAWO JEZELI CHOROBA JEST W DALSZYM CIAGU POSTEPUJACA I PRZESZŁA NA LECZENIE BIOLOGICZNE ???
Prosze o pomoc moze ktos byl w podobnej sytuacji lubwie gdzie powinnam szukac jakiejs fachowej pomocy...
POZDRAWIAM
CD zdiagnozowane w 2006r.
W terapii biologicznej - Humira od 2008r.
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 22 sie 2008, 08:59

Chodzi mi o świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek pielęgnacyjny...

Corka ma 12 lat i przez dwa lata miala tylko nadany stopien o niepełnosprawnosci,a z tego co wiem rente moze nabyc dopiero po 16-tym roku zycia TAK ?
Prawde mówiąc to o nic wiecej sie nie starałam bo nie mogłam sie pogodzic z choroba corki,zamknełam sie w sobie,zwolniłam sie z pracy by byc zawsze w domu jak wroci ze szkoły i dopilnowac wszystkiego co w okół niej sie toczy....bedac w maju na badaniach w CZD pewna kobieta postawiła mnie troche na nogi mimo tego ze badania wyszły złe.
Zaciagneła mnie nawet do pokoju gdzie mozna było pogadac z kobietami,ktore podpowiadaja co mozna lub o co warto powalczyc i tam sie dowiedzialam ze nie musiałam sie zwalniac z pracy bo moglam przejsc na trzyletni urlop na dziecko niepelnosprawne...byłam w szoku patrzac jak ciezko jest teraz o prace,mogłam byc przy corce nie zwalniajac sie z pracy po 15-tu latach...
Nawet o tej stronie sie dowiedzialam od niej i postanowilam pisac by sie dowiadywac z różnych zródeł jak najwiecej....
Bardzo dziekuje za szybkie nawiazanie do rozmowy i prosze o dalsze wskazówki jezeli jest taka mozliwosc....
pozdrawiam

A w jakim wieku jest Twoja córka i czy leczenie biologiczne przyniosło jakies efekty!
(co 2 tygodnie) , a od września 2012 dawka co tydzień , Imutan , Pentasa, Omega-3, Dicoflor , kwas foliowy, vit.B6

kroballo
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: kroballo » 22 sie 2008, 10:13

No to będziemy się we wrześniu wspierać. 10 wrzesnia będzie rozpatrywany mój wniosek (złożony jeszcze w czerwcu :evil: )

przez te 3 miesiące pojawiły się u mnie jeszcze inne dolegliwości (silna anemia i kamica nerkowa, wizyta na oddziale ratunkowym). Czy mogę na posiedzenie przynieść nowe wyniki badań potwierdzające te schorzenia? Czy nie będą one brane pod uwagę?

pozdrawiam
Kasia
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

kroballo
Początkujący ✽✽

Post autor: kroballo » 22 sie 2008, 15:10

Dziękuję Ci Żabusiu.

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 25 sie 2008, 07:30

Witaj Zabusia !
Przepraszam ze nie odpisalam wczesniej,ale mam teraz chwilke czasu by móc Ci podziekować za wszelkie wskazowki i slowa od siebie jako matka do matki....dziekuje

Pytałaś czy mam świadczenia pielegnnacyjne....tak przez 2 lata z nich kozystam,ale moglam przejsc na urlop wychowawczy,no ale co tam stalo się i juz...
Masz racje nie bede sie teraz martwic tym co komisja postanowi zobaczymy 4 wrzesnia a jak nie to przeciesz do 14 dni mozna sie odwolywac i szukac wtedy roznych informacji...
pozdrawiam...

sopi
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: sopi » 27 sie 2008, 12:22

WItam.
Mam taki problem, mianowice rok temu w styczniu zdiagnozowano u mnie chorobę Crohna i wtedy postanowiłem ubiegać się o stopień niepełnosprawności i dostałem umiarkowany stopień na jeden rok, teraz kiedy przyszło mi pójść na kolejną komisję okazało się , że mam już lekki stopień niepełnosprawności, odwołałem się ale utrzymano tamtą decyzję . Ostatnio odwołałem się do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepałnosprawności , jednak i ta komisja utrzymała w mocy tamto orzecznie, pomijając fakt , że lekarz który mnie przyjmował nawet nie zamienił zdania na temat mojego stanu zdrowia, tylko sprawdził objętośc płuc, zmierzył , zważył itp. Rozumiem , że większość rzeczy jest napisane w badaniach , kartach szpitalnych, ale chyba mimo wszytsko jest istotne jak przebiega moja choroba i jak ja si.ę czuję i funkcjonuję na codzień.
W związku z tym zastanwaim się czy jest jakikolwiek sens dalszego odwoływania się , napisano mi , że mogę odwołąć się do rejonowego sądu pray i ubezpieczeń społecznych. Może powinieniem pójść do lekarza po kilka skierowań na badania .
POzdrawim
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 12:45 przez sopi, łącznie zmieniany 1 raz.
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

sopi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: sopi » 27 sie 2008, 12:47

Najpierw był lekarz , któy zrobił ogólny wywiad, gdzie się uczę , hobby , itp. , później w drugi pokoju przyjmował lekarz , popisał coś w formularzu, pewnie przepisał zdania napisane przez innych lekarzy i tak już wyszło :( . Chciałbym oczywiście , tak szybko wracać do zdrowia tak jak uzdrawiają mnie orzecznicy :(
Edytowałe mój wcześniejszy post bo nie dopisalem , że mmogę się odwołac do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

sopi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: sopi » 27 sie 2008, 13:02

Obecnie mam remisje, no i własnie nie mam żadnych z tych badań , ale mój lekarz mówił , że będzie chciał mi zrobić jakoś po wakacjach kolonoskopię, więc jako , że mam 30 dni na odwołanie , najpierw pójdę do lekarza i dowiem się w jakim terminie mogę oczekiwać tego badania i wtedy zadziałam dalej.
W każdym razie, z lekkim stopniem niepełnosprawności mogę się jeszcze ubiegać o jakieś dodatki??

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 04 wrz 2008, 19:33

Choruje na Crohna od 2 lat. Dostałam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Żabuciu, Piciu bardzo wam dziękuję za wsparcie techniczno-emocjonalno-psychiczne :razz:
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 05 wrz 2008, 13:23

Witaj Zabusia !

Moja córka juz po komisji,dostała orzeczenie o niepełnosprawnosci na dwa lata ...a tak sie martwiłam na zajs....
Teraz bede czekała na to czy przyznaja nam prawa do wszelkich świadczen bo maz podja działalnosc,ale juz nie bede sie zamartwiac na zapas co ma byc to bedzie....

Pozdrawiam wszystkich zyczac miłego weekendu :)))

Awatar użytkownika
Bona
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Bona » 06 wrz 2008, 22:30

a czy wiecei jak to dziala w anglii? czy fakt ze ma sie crohna daje np jakies dofinansowania albo ulgi na przejazdy czy cos w tym stylu????
Cheers :-)

kroballo
Początkujący ✽✽

Post autor: kroballo » 10 wrz 2008, 17:46

Po prawie 3 miesiącach oczekiwania byłam dziś na zebraniu "komisji" w sprawie mojego wniosku. Jestem bardzo zawiedziona przebiegiem tej rozmowy. Nie mogę niestety nazwać tego ani komisją (1 pani) ani rozmową. Na każdego ubiegającego się o orzeczenie przewidziane było 5 minut! Nie wiem czy byłam tam nawet tyle. Nie mogłam nic dodać od siebie. Zapytano mnie tylko o to czy mam biegunki, czy schudłam ostatnio i czy gorączkuję. Pani osłuchała mi brzuch i podziękowała :twisted: Wynik tej pogawędki otrzymam pocztą w ciągu 2 tygodni.

Nie dziwię się, że nie informują od razu o przyznanym stopniu. Musieliby wtedy wysłuchać, co mam im do powiedzenia :mad:

kroballo
Początkujący ✽✽

Post autor: kroballo » 10 wrz 2008, 20:53

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
A co to ma do stopnia niepełnosprawności...
Nie wiem czemu naiwnie sądziłam, że to będzie coś w stylu dokładnego wywiadu lekarskiego. Jestem zaskoczona, że tak wygląda orzecznictwo. Mimo że nie mam najmniejszej ochoty przechodzić tego drugi raz, jestem pewna, że w razie negatywnej decyzji nie odpuszczę im tak łatwo.

Żabusiu, mam nadzieję, że wkrótce pojawi się tu relacja z Waszej komisji. Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 16 wrz 2008, 15:58

Ja taka mialam z tego samego powodu i bez problemu przyznano mi stopien :)

anna-maria
Początkujący ✽✽

Post autor: anna-maria » 16 wrz 2008, 16:13

Zabusia,trzymam kciuki by Smerfetka opusciła szpital jak najszybciej ...
i mam nadzieje ze to nic powaznego tylko podstawowe badania...zycze by na komisji zasiadali jacys normalni lekarze,by nie zagnebiali nas matek takimi glupimi pytaniami jak "kroballo".....
Pozdrawiam w ten niesamowicie zimny dzien..... :))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”