Colitis a renta?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Re: Colitis a renta?

Post autor: Handzia » 18 mar 2004, 14:28

Ja te? to widzimisie pojmuje w jak najbardziej negatywnym ?wietle,bo jest to karygodne, ?eby na podstawie tego kwalifikowaa ludzi do renty.A wiec w pe3ni sie z Tob? zgadzam.Ale oprócz papierów trzeba te? miea wygl?d cierpi?cego ,bo to niestety wp3ywa równie? na to widzimisie.

tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: tomato » 18 mar 2004, 15:08

Handzia napisa3a.
Ale oprócz papierów trzeba te? miea wygl?d cierpi?cego ,bo to niestety wp3ywa równie? na to widzimisie.
?wiete s3owa, podpisuje sie pod nimi w ca3ej rozci?g3o?ci i to powinno bya motto przewodnie dla osób staj?cych przed komisj? rentow?.

To chyba kwintesencja naszych rozwa?an na ten temat co Handziu.

Pozdrawiam serdecznie.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Emilka

cu

Post autor: Emilka » 03 kwie 2004, 17:45

hello

papuas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: papuas » 03 kwie 2004, 17:47

hello:)

Emilka

cu

Post autor: Emilka » 03 kwie 2004, 17:48

Skarby,rente mozna smialo dostac na colitis,majac co najmniej 2 grupe inwalidzka,orzeczenie od lekarza prowadzacego o paskudnym stanie zdrowia,no i najlepiej bedac cierpietnikiem od 16 roku zycia.Wysokosc wynosi 448.49-calkiem ladna sumka.Studenci moga skorzystac z pomocy PFRON-u i dostac na semestr az 4000 zl.Ladnie,co?Wyluzujcie,wiosenka idzie,mniam:)Emilka,21

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 03 kwie 2004, 18:42

Fiu fiu 4 ty??ce, nie1le. PFRON trzeba sie bedzie popytaa o t? rente, choa przyznam do tej pory nie my?la3em o sobie jako o inwalidzie.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 03 kwie 2004, 20:23

W3a?nie staram sie o dofinansowanie z PFRON'u i powiem, ?e jest cie?ko.. ze trzy razy oddawali mi karty.. wype3niania oko3o 7-8 stron do tego bieganie po urzedach... wszystko trzeba potwierdzia.. w3?cznie ze szko3?, czy prac? rodzenstwa, do3?czya stek dokumentów.. ?ycze powodzenia, bo ja mia3am do?a. Ale najlepsze jest to, ?e sie uda3o w koncu i obecnie czekam na odpowied1 od nich. Poza tym mam II grupe inwalidzk?. 8)

?ycze powodzenia
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

nea
Początkujący ✽✽

O, kurcze

Post autor: nea » 19 kwie 2004, 11:06

Hej , sluchajcie, wlasnie w czwartek mam komisje ds orzekania o niepelnosprawnosci i zupelnie nie wiem jak sie do tego przygotowac.
Moze macie rade, jak to zrobic? Juz i tak stres mnie zzera, ja chce tylko zasilek na leki, a nuz sie cos uszczknie z innych funduszy niz kasa moich rodzicow...

Pozdrawiam

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

nea
Początkujący ✽✽

Post autor: nea » 19 kwie 2004, 12:19

Wlasnie chodzi o to, ze nigdy w zyciu nie stawalam przed zadna komisja i teraz ide na komisje o orzekaniu stopnia, zeby miec podstawy do czegokolwiek. Co da komisja, nie wiem, ale zawsze to bedzie juz jakis punkt zaczepienia...i tylko nie wiem, czy papiery powiedza same za mnie, ale jak znam zycie, to nie...

nea

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 12:48

Wijtaj nea.
... teraz ide na komisje o orzekaniu stopnia, zeby miec podstawy do czegokolwiek.
Troche sie pogubi3em, wyt3umacz mi to zdanie. Dla mnie komisja to komisja, szczegulnie jak maj? o?ekn?a o stopniu niepe3nosprawno?ci. W zesz3ym tygodniu dosta3em decyzje o cze?ciowej niezdolno?ci do pracy (poraz drugi stawalem na komisji). Powiem szczerze, ?e o nic mnie nie pytali, tylko pokaza3em papiery, lekarz poczyta3, zapyta3 o wiek i jak sie ogulnie teraz czuje i to wszystko. Wydaje mi sie ?e w twoim przypadku bedzie tak samo, albo dadz? jak?? grupe albo nie. Oczywi?cie jest mo?liwo?a odwo3ania sie od tej decyzji.

Ja ze swej strony ?ycze Ci du?o szcze?cia, bo napewno sie przyda. To zale?y na jakiego lekarza orzecznika natrafisz.

nea
Początkujący ✽✽

Post autor: nea » 19 kwie 2004, 14:37

Tomato :)

W3a?nie te? sie zapetlilam, ale to ze stresu przedkomisyjnego... Chodzi3o mi o to, ze albo dadza mi jakis stopien niepelnosprawnosci albo i nie. I tyle. I jesli mi dadza, bedzie podstawa do walki o zasilek, a jesli nie, bede miala podkladke dla przyszlego pracodawcy, ze jestem stuprocentowo zdrowa i niech sie nie piekli o czeste zwolnienia chorobowe (to tylko moja teoria).

Bo sie zastanawiam, czy Ci ludzie - orzecznicy rozumieja, co znaczy miec dni, kiedy nie mozna wyjsc z toalety...

Mam nadzieje, ze teraz to juz jest troszke jasniejsze :)

Pozdrawiam
nea

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 14:41

Jolu spokojnie, bez nerwów. Znasz przys3owie "z3o?a piekno?ci szkodzi" :)

Spiesze z wyja?nieniami. Decyzje o przyznaniu renty ( faktycznie to jest III grupa ) dosta3em podczas tego pobytu w szpitalu a na komisji by3em na miesi?c przed tym szpitalem, wiec ten wypis niemia3 wp3ywu na decyzje ZUSu. Je?li chodzi o prace, to ja nie pracuje w Zak3adzie Pracy Chronionej, wiec dofinansowanie dla dla mojego zak3adu pracy nie wchodzi w gre. Dali mi rente na rok i mo?e za nastepnym razem dadz? II grupe, chocia? nielicze nato. Teraz chyba nie bede robi3 odwo3ania, chyba ?eby spróbowaa. Co o tym my?lisz ?

nea
Początkujący ✽✽

Post autor: nea » 19 kwie 2004, 14:50

Jolu,
dlatego ide na te komisje, zeby sie dowiedziec, czy cos z tego bedzie - co mi szkodzi sprobowac. W zaleznosci od wyniku "ogledzin" na komisji, zastanowie sie co dalej.

Po prostu szukalam odpowiedzi na to, jak sie zachowac na tej komisji :D —eby nie spanikowac :)

Dzieki za rady.

nea

Sled
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Sled » 19 kwie 2004, 14:52

Cze?a. Mogliby?cie mi powiedziea kto przyznaje stopien niepe3nosprawno?ci i jak wygl?da ca3a ta procedura. Jestem ciekawy czy mam jakie? szanse.
:::: The future is now...

tomato
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: tomato » 19 kwie 2004, 15:09

Nea napisa3a.
Bo sie zastanawiam, czy Ci ludzie - orzecznicy rozumieja, co znaczy miec dni, kiedy nie mozna wyjsc z toalety...
Ja tylko s3owo na ten temat. Nie ma sie nad czym zastanawiaa. ONI TEGO NIE WIEDZ!.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”