Colitis a renta?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Aleksandra » 02 sie 2004, 23:08

Ale mnie pocieszy3a? Nea ja jade 11 sierpnia na komisje wojewódzk? bo te? napisa3am odwo3anie od decyzji powiatowego i my?la3am ?e tam bedzie inaczej ale widze ?e to tylko z3udzenia!!! zreszt? jak wróce napisze Wam jak by3o!!
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

nea
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: nea » 10 sie 2004, 09:51

Wlasnie dostalam wynik odwolania. Napisano w nim, ze utrzymuj? stopien lekki niepelnosprawno?ci i brak ?wiadczen, cytuje :
<i>"stopien naruszenia sprawno?ci organizmu wnioskodawcy nie daje podstaw - w ?wietle za3?czonej do sprawy dokumentacji medycznej i obowi?zuj?cych przepisów - do zmiany zaskar?onego orzeczenia"</i> Ekstra, nie? :(

Zosta3am cudownie uleczona i jeszcze wzbogacona w kase na leki, wrr..

Pozdrowka i powodzenia innym ?ycze.

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

Gość

Post autor: Gość » 11 sie 2004, 07:20

... bardzo mi przykro.....

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 11 sie 2004, 16:40

pisa3am kiedy? o pefronie wiec tu dokoncze

otó? otrzyma3am dofinansowanie i kupi3am drukarke super tak?- wszystko z programu Student. Uda3o mi sie po tylu 3a?eniach...
do 2007 moge korzystaa z dofinansowan- zwrot za czesne, zakup wszelkich pomocy naukowych. Kompa niestety ca3ego nie funduj?, ani internetu, no ale zawsze cosik jest.

—ycze i Wam Studentom udanych dzia3an z P-fronem
dla przypomnienia- mam II grupe

pozdro
Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 13 sie 2004, 15:58

Jolu tam sk3ada3am papiery. Zdziwi3o mnie, ?e pracuj? w takich budkach, ale najlepsza by3a atmosfera. Panie zna3y osoby po imieniu ( sta3ych bywalców), w dodatku interesowa3y sie ich sprawami ponad wymogi. Gdy oddawa3am papiery do programu Pani powiedzia3a mi, ?e za ma3? kwote prosze jako dofinansowanie :!: ?e trzeba by wiecej, jesli sie da... szok :roll: wiec napisa3am nowy wniosek i mam porz?dn? drukarke ze skanerem, która na pewno sie sprzyda w szkole.
Równie? by3am zaskoczona

pozdrawiam
Ania

Obrazek

Gość

Post autor: Gość » 16 sie 2004, 07:09

Wiec mamy podobne odczucia
Jola
(zapomnia3am sie zalogowaa) :)

monisia70

le?niowski crohn

Post autor: monisia70 » 20 sie 2004, 13:49

Mój syn jest posiadaczem :cry: w/w choróbska, leczenie m-c oko3o 2500 z3. Budenofalk 680 z3., Pentasa 200z3, nurtison 12 z3.sztx30, peptisorb15z3. sztx 30, co robia?? Sk?d nale?y sie jakie? dofinansowanie? To trwa od 11/2003, kasa sie konczy :cry:. Adam ma 18 lat za m-c, 157 wzrostu- wiek kostny 15 lat, waga po terapii 41kg, wcze?niej 30!!!. Objawy podobne do colitis...., indywidualne nauczanie 3 rok. W planach lekarzy operacja usuniecia cze?ci jelita- przetoki ma :? . Chroba jest na ca3e ?ycie. Uczy sie w 3 klasie technikum, jak za3atwia rente - wypisy mamy ze szpitala co 2 m-ce. Pomocy!! I jak za3atwia dofinansowanie z Pfron - czy dopiero jak ma rente? Czy daj? gotówke czy sprzet? Porad1cie mi, prosze. monika (legeartisd@wp.pl)

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Marek P » 20 sie 2004, 15:16

no i przyszla na mnie kolej 30 sierpnia mam komisje w sparwie renty ....
zobaczymy jak pojdzie ....
uzyje wszystkich mozliwych metod a o skutkach napewno napisze
pozdrawiam
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Gośka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Colitis a renta

Post autor: Gośka » 23 sie 2004, 10:03

18.08. w3a?nie mia3am komisje.Do dzisiaj nie moge przyj?a do siebie.Komisje mia3am w Chrzanowie.Lekarz konowa3 I klasy.Wcale nie wiedzia3 co to jest Crohn.Jestem w trakcie zywienia pozajelitowego,a wiec mam wk3ocie centralne.Poza tym wa?ylam wcze?niej 35kg-obecnie 43kg.wzrost 162.W trakcie badania mia3am ci?nienie 160/110, a wiec wysokie.Mam 49 lat i choruje od 6 lat.Od stycznia tego roku by3am 2 razy wszpitalu.Raz tydzien raz 3 tygodnie na zywieniu pozajelitowym.W miedzyczasie kilka razy jednodniowe pobyty na kroplówkach.A ten konowa3 zaproponowa3 mi 6m-cy renty rehabilitacyjnej.Rozp3aka3am sie ,bardzo zdenerwowa3am i ostro nagada3am, ze zyczy3abym mu miesi?c sobie pochorowaa tak jak ja.Powiedzia3am ,ze wystarczy przeczytaa encyklopedie zdrowia, aby dowiedziea sie ze na to ?winstwo nie ma lekarstwa na ca3ym ?wiecie i ze mo?na to jedynie zaleczya a nie wyleczya. Wcale sie tym nie przej?l.Wysz3am strasznie zdenerwowana.Teraz czekam 2 tygodnie orzeczenie.Najprawdopodobniej bede musia3a wrócia do pracy z tymi kroplówkami.Nie wiem jak to bedzie.Jestem za3amana. POzdrawiam Go?ka

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 01 wrz 2004, 10:15

ja to mia3am szcze?cie, bowiem lekarz z komisji tez nie wiedzia3 co do crohn, ale mia3 przy sobie jak?s ksi??ke medyczn? i tam kukn?3. Ma3o sie dowiedzia3, wiec zapyta3 mnie... a ja opowiedzia3am najczarniejszy scenariusz jaki mo?e bya ( a na szczescie nie jest) no i mam rente do 2005 roku.

Gosiu mam nadzieje, ?e Twój trud zostanie wynagrodzony pozytywnie

pozdrawiam
Ania

Obrazek

Awatar użytkownika
Marek P
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Marek P » 01 wrz 2004, 10:42

z przyczyn obiektywnych komisja przelozona => 08.09.2004 kolejny termin :(
"na wszystko jeszcze raz popatrze
i pojde nie wiem gdzie na zawsze"

Gośka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Colitis a renta

Post autor: Gośka » 28 wrz 2004, 11:06

No wiec jestem rencistk? II grupy.Mia3am ponown? komisje u gastroenterologa w Chrzanowie.Pani Doktor nie powiem do?a mi3a,ale gdy us3ysza3a ze jestem z ZUS troche zmienila ton na bardziej zasadniczy.Ale przynajmniej wiedzia3a co to Crohn.Badanie by3o nie specjalnie mi3e ale jako? to prze?y3am. No i od 2.09. do wczoraj czeka3am na werdykt.Przyznano mi II gr. na rok.Nie wiem oni chyba my?l? ?e wyzdrowieje. Niestety musze sie zwolnia z pracy, a co bedzie za rok zobaczymy. Czy kto? wie jakie ma przywileje rencista II gr.? Mo?e kto? wie czy to jest prawda,?e maj?c II, 25 lat pracy i 50 lat ?ycia mo?na przej?a na emeryture.? Pozdrawiam wszystkich Go?ka

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 28 wrz 2004, 11:39

Przywilej jaki mi sie nasuwa to kupowanie zni?kowych biletów na komunikacje miejsk?.I to chyba wszystko.
Je?li chodzi o przej?cie na emeryture to zgodnie z nowymi obowi?zuj?cymi przepisami od 1 lipca na wcze?niejsz? emeryture mog? kobiety przej?a po osi?gnieciu 55 lat przy co najmniej 30 letnim okresie pracy lub w tym samym wieku po okresie 20 lat pracy, przy jednoczesnym uznaniu za ca3kowicie niezdoln? do pracy.
Pozdrowienia1

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 28 wrz 2004, 19:30

do przywilejów do3o?y3abym jeszcze za3atwianie spraw bez kolejki- o ile sie legitymacje poka?e osobie, któr? sie "wyprzedza". No i z autobusami sa tam miejsca z krzy?ykiem.. bardzo 1le znosze jazde busami- wiec siadam. Chyba, ?e siedzi starsza pani to .. szukam innego miejsca. Czasem s3ysze, ?e taka m3oda i siedzi.. i sobie my?le, gdyby pani mia3a po3owe tego co ja to by zamówi3a wózek inwalidzki...

poza tym jako studentka jestem w PFronie oraz mam specjalne dofinansowanie ze szko3y za to, ze jest ON i ?e sie ucze :) spox wreszcie nas zauwa?yli :D a powiem, ?e osób z grup? mo?na na palcach policzya.

?ycie trzeba sobie u3atwiaa.. bo i tak wiele cierpienia by3o i wiele nas czeka
pozdro
Ania

Obrazek

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 08 lis 2004, 16:04

nie chce mi sie czytac tych wszystkich postow wiec chcialam spytac czy na crohna jest renta. dodatkowo mam WIELKIE hemoroidy ktore mnie strasznie wkurzaja :evil: jakis ropien, kamice nerkowa :evil: (ciagle rodze kamienie a powstaja nowe) no i czesto mam nawroty. aha jeszcze dodam ze w zwiazku z powyzszym ciagle wywalaja mnie z roboty albo zmniejszaja etat :evil: :evil: :evil: :evil: czy w zwiazku z tym wszystkim co napisalam moge sie starac o rente albo grupe????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”