STUDENT II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: STUDENT II

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2008, 19:42

Dzieki.
Jutro jade po wniosek i mam nadzieje, ze wypelnie go bez problemow, a poem wyskocze do lekarza rodzinnego zeby tam mi zrobil opis potrzebny i zbaczymy. Mam nadzieje, ze sie uda i bede mogla sie odciazyc chociaz wydatkami na studia, bo kurde lekko nie jest bez pracy.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 14 gru 2008, 19:45

Ale z tego co wiem, to te dokumenty wypełnia lekarz specjalista... ale moze ja sie myle? :oops:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2008, 19:49

Kasia22, tak, ale chyba jest jakis tam odcinek, ktory ja wypelniam, czyli moje dane itp. :razz:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 14 gru 2008, 19:52

Tak, ale napisalas wczesniej, ze pojedziesz do L rodzinnego ;-)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 gru 2008, 19:57

Kasia22, bo tak znajoma pielegniarka mi kazala zrobic. Powiedziala, ze rodzinny ma mi najpierw wypelnic wszystko co wie o leczeniu, gdy chodzilam do niego, a potem uzupelnia specjalista, ktory prowadzi mnie po zdiagnozowaniu, po moim pobycie w szpialu.
Mi CU dopiero teraz zdiagnozowali, wczesniej mnie leczyli na IBS :evil:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 14 gru 2008, 19:59

To pewnie ja sie nie znam :)

[ Dodano: 16-12-2008 ]
A czy wie ktoś może jakie miesiące wchodzą w gre jeśli chodzi o rozliczanie 1 semestru a jakie jesli chodzi o rozliczanie 2 semestru? Bo nie wiem, czy drugi semestr to juz luty, czy to jest jakos od polowy lutego? Jak to jest? Chodzi mi o to, czy jak bede miec umowe najmu mieszkania za luty 2009 to juz bede mogła wliczyc to w koszty? i do kiedy moge wynajmować mieszkanie za które moge uzyskać ewentualny zwrot srodków? Bede wdzieczna :)

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 16 gru 2008, 14:59

No ja wiem, ze semestr zaczyna sie 16.02 a konczy de fakto 27.09. natomiast sesja egzaminacyjna jest w czerwcu :) musze zapytać w sekretariace, bo teraz nie wiem, czy ja bede musiala we wniosku podać date do wrzesnia, czy do konca mojej sesji, bo przeciez pozniej sa wakacje :)

Przynajmniej wiem, ze beda sie liczyły dochody za 2008 na podstawie pita :)

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 16 gru 2008, 15:28

To już wiem chyba wszystko :oops:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 16 gru 2008, 15:39

Dzięki, dzięki :mrgreen:

mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 04 lut 2009, 18:00

Witam.
Kontynuując ten wątek mam pytanko dotyczące przedmiotu refundowanego...tj. czy
Dysk Zewnętrzny 250GB USB - można podpiąć do "koszty zakupu przedmiotów ułatwiających naukę (m.in. zakup programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek"..?? czy raczej nie??
czy jeśli została mi jakaś kwota to mogę ją przeznaczyć na np.tubę DVD? czy nie przyczepią się po co mi 50 dvd :):)..
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi/

Pozdrawiam.
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 04 lut 2009, 20:33

Ja wlasnie wypelniam wniosek i juz mnie boli glowa. Nie wiem co mam wpisac poza czesnym, jakie kwoty w ogole na jakies tam ksiazki np. Zupelnie sie na tym nie znam :neutral:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 04 lut 2009, 23:51

Żabusia, wiem, ze to wlasnie mozna. Ja raczej nie wiem jak mam to objac kwotowo. Powiedzmy, ze chce kupic ksiazki, nie wiem jak mam to zapisac i jaka kwote mam ujac. Na razie wpisalam tylko czesne i dalej to juz nie wiem, chyba wpisze internet, pamiec usb i ksiazki bym chciala jakies kupic w takim razie, ale nie wiem jaka kwote mam wpisac.

Misia

Post autor: Misia » 05 lut 2009, 09:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 05 lut 2009, 11:18

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Wiesz, ja nie kupowalam nigdy ksiazek na studiach, a juz pare lat mam za soba ;)
Pomyslalam dzis, ze wlasnie podam kwote okolo 300 zl. i zakupie ksiazki do rachunkowosci, bo one przydadza mi sie na dlugo.
Chcialam tez podac internet, ale ja mam abonament, ktory obejmuje telefon stacjonarny, neta i kablowke, z tym, ze na fakturach jest wyszczegolnione ile place za neta. Czy moge to tez uwzglednic?
Nie wiem tez jak z czesnym, bo semestr ma 5 miesiecy i w zasadzie dofinansowanie obejmuje 5 rat czesnego, tyle ze semestr zaczyna sie jakos w lutym, a ja za nowy semestr place juz od stycznia i tylko do maja. To jak ja mam we wniosku uwzglednic to? Nie zwroca mi za styczen?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 05 lut 2009, 13:02

Kurde to bez sensu ta uczelnia wprowadzila te oplaty, no ale co zrobic.
Nie, faktury przychodza na ojca.
Czyli wpisze jeszcze te ksiazki i pamiec USB w takim razie (rozumiem, ze chodzi tu o pendrive), a czesne zostawie pomnozone przez 5 miesiecy, najwyzej sie zwroci jesli dostane dofinansowanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”