STUDENT II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rush
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: łódzkie

Re: STUDENT II

Post autor: Rush » 01 paź 2012, 22:26

ok dzięki Garek ;P

Dzięciolinka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Dzięciolinka » 02 paź 2012, 01:52

yhhh ja też mam problem w wyliczeniem dochodów ale pojadę jutro do PRFON i może jakaś babeczka pomoże mi w wypełnieniu...

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 02 paź 2012, 23:29

Wnioski składa się do 10 października prawda? I np. jeśli studiuje w Krk, a mieszkam w Wadowicach to składam do oddziału gdzie jest uczelnia - czyli Krk, co nie?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 08 paź 2012, 17:07

Dostałam dzisiaj z PFRON pismo, że musze dostarczyć numer konta, przez telefon mi powiedziano, że do grudnia mam miec konto, a teraz że mam na to 7 dni, no ale co zrobić. Mam do nich pismo wysłać i tam numer konta podać? Tak chyba będzie najlepie. No i pytanie numer dwa, bardzo proszę o pomoc, bo ja nie wiem gdzie mam to konto założyć, żeby nie płacić nic miesięcznie, w najbliższej wiosce jest bank nordea, a tam trzeba miesięcznie 7 zł płacić, albo mieć min dochód 1500 zl miesięcznie, gdzie mój dochód na miesiąc to 0. Może ktoś wie gdzie najlepie założyć konto w moim przypadku?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 08 paź 2012, 17:15

Alis pisze:Bardzo proszę o pomoc, bo ja nie wiem gdzie mam to konto założyć, żeby nie płacić nic miesięcznie, w najbliższej wiosce jest bank nordea, a tam trzeba miesięcznie 7 zł płacić, albo mieć min dochód 1500 zl miesięcznie, gdzie mój dochód na miesiąc to 0. Może ktoś wie gdzie najlepie założyć konto w moim przypadku?
Ja mam konto w bzwbk, jest ono do 26 roku życia i coś tam się płaci, ale chyba tylko za kartę. Za to w mbanku mam też i tam jest 0 zł :) No to chyba mbank.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

magdalena9
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: magdalena9 » 09 paź 2012, 14:24

internetowe wszystkie są darmowe. mBank, ING...itd itp...

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽

Post autor: Alfea » 09 paź 2012, 17:16

Pytanie jedno - jeśli składałam wniosek w piątek i mam 7 dni na doniesienie jeszcze jednego papierka, to mogę go przynieść znów w piątek, prawda? xD Nie wiem czy liczyć piątek do tych SIEDMIU dni - wiem, że to pytanie jest totalnie nieporadne, ale wolałabym się upewnić.

Przemek84
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Przemek84 » 10 paź 2012, 19:35

Jeżeli masz na coś 7 dni to termin upływa w tym samym dniu tylko w następnym tygodniu. Czyli w Twoim przypadku masz caś do piątku włącznie

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 12 paź 2012, 17:56

Ważne pytanie: Czy trzeba brać faktury, czy PFRON okreslił że trzeba mieć faktury za czesne??

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽

Post autor: Alfea » 12 paź 2012, 19:35

Jak się pytałam przy składaniu wniosku: jak to jest z tymi fakturami - to mi kobieta powiedziała, że nic zbierać nie muszę o.O - co mnie troszkę zdziwiło, ale skoro tak twierdzą... .

Przemek84
Początkujący ✽✽

Post autor: Przemek84 » 12 paź 2012, 21:39

Z umowy : http://www.pfron.org.pl/portal/pl/82/14 ... 2_rok.html
wynika, że fakturę za czesne winno się mieć :::
§ 3

1. Rozliczenie przyznanego dofinansowania nastąpi po dostarczeniu przez Beneficjenta pomocy oryginałów wystawionych na Beneficjenta pomocy dokumentów, potwierdzających wysokość poniesionych kosztów w przypadku opłaty za naukę (czesne) (faktur VAT, a w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nie jest możliwe wystawienie faktury VAT innych dokumentów – wraz z dowodami zapłaty). Dokumenty rozliczeniowe, wystawione w języku innym niż język polski muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Dowody zapłaty wyrażone w walucie obcej, rozliczane są przy zastosowaniu przelicznika, wg średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego w dniu płatności tych dokumentów.

Dotychczas wystarczało zaświadczenie z uczelni wraz z dowodem wpłaty, z moich doświadczeń wynika,że taka faktura to nie problem a dzięki niej nie martwie się rozliczeniem.
Nie trzeba natomiast gromadzić faktur za inne rzeczy (dojazdy, książki, ksero itd ) do rozliczenia tego wystarcza Twoje oświadczenie o którym mowa w umowie :
§ 3
2.Dodatek na pokrycie kosztów kształcenia jest uznawany jako koszt poniesiony i nie podlega rozliczeniu przez PFRON. W tym przypadku Beneficjent składa jedynie oświadczenie, stanowiące załącznik nr 5 do procedur.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 12 paź 2012, 22:10

no ja niestety nie wiedzialam ze mam 7 dni na uzyskanie faktury, a teraz tez nie dostane bo odbieram numer do wplat jutro i caly dzien mam zajecia a wplaty dokonam w pon a jezdzic tylko po fakture nie wiem czy ma sens jak i tak juz jednej nie mam

Garek
Początkujący ✽✽

Post autor: Garek » 15 paź 2012, 10:04

NO to chyba coś kiepsko będzie z PROGRAMM STUDENT II czytalem właśnie że, PFron nie otrzymał dodatkowych środków na realizacje ustawowych zadań ...w 2012 roku to może byc naprawdę kiepsko !!
Grzegorz

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 15 paź 2012, 10:15

to fajnie.... bo ja mam juz dosc, mialo to byc ulatwienie dla niepelnosprawnych a ciągle pod górke robią, a teraz jeszcze się okaże że nic z tego

Garek
Początkujący ✽✽

Post autor: Garek » 15 paź 2012, 11:52

I to będzie fajnie jak za chwile otrzymamy pisma że program STUDENT II zostanie odwołany ze wzg.na brak środków :)
Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”