STUDENT II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: STUDENT II

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 08:45

nie nie, taka glupia nie jestem :) ale zwracałam sie o przyznanie wiekszego dofinansowania do kosztów nauki, ale juz teraz wiem, ze o wyzsze mozna sie starac tylko w przypadku placenia czesnego. no nic, troche to zamotane, w kazdym badz razie wnioskowałam o wiecej, dali mniej. NO i na umowie sa tylko pozostałe koszty nauki (nie ma wyszczególnien na co) i facet mowił, ze do tego do rozliczenia rozne faktury za ksiazki, internet itd., pytał, czy wiem co sie zalicza do takich kosztów. Wiec chyba nie trzeba sie tego tak dokladnie trzymac, poza tym dostałam bledne informacje i nie moge rozliczyc biletów do domu, choc dzwoniłam wczesniej do pfronu i mowili, ze moge.

dzis jak bede to sie moze jeszcze dopytam :)

[ Dodano: 05-06-2009 ]
Jest napisane tylko dofinansowanie kosztów nauki i w jakiej kwocie.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 10:28

Powiedziano mi, ze skoro wynajmuje mieszkanie w warszawie to dojezdzam z warszawy a nie z zakopanego. No i ze nie moge odliczyc biletów zakopane-warszawa.. no ale generalnie nie ma wyjscia, musze wynajac mieszkanie, bo przeciez codziennie nie bede dojezdzac z zakopanego. a z drugiej strony musze jakos dojechac do tej warszawy... faktury na ksiazki mam, za internet tez mam i za mieszkanie- przelewy + umowe.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 10:49

ja nie palce za bilety w warszawie, bo niepelnosprawni maja za friko :) Ja sie na tym nie znam, a w regulaminie nie wszystko mozna znalezc. Z tego co mi przyznali rozlicze generalnie tylko internet i ksiazki. Moze jak zostanie jakas sumka to dorzuce 1 mc mieszkania, co i tak ta wieksza kwote :smutny: no ale dobrze, ze choc tyle sie zwroci :) darowanemu koniowi w zeby sie nie patrzy :)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 05 cze 2009, 11:22

Ja mam dokladnie wyszczegolnione co moge kupic i do jakiej kwoty.Dzis lece na zakupy, albo w poniedzialek, bo w srode bede w Olsztynie, to akurat sie rozlicze ;)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 12 sie 2009, 15:46

Zastanawia mnie jedna kwestia, a mianowicie to, jakie czesne jest w stanie sfinansować PFRON. Czy jeżeli poprosiłbym o sfinansowanie nauki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie wysokość czesnego za rok wynosi kilkanaście tysięcy złotych, to czy bym dostał pełne dofinansowanie ?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 sie 2009, 10:21

Orientuje sie ktos od kiedy rusza skladanie wnioskow na rok akademicki 09/10?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 sie 2009, 14:28

O dzieki bardzo monikaaa_19 :)
Nie chcialabym przegapic terminu.

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 10 wrz 2009, 19:41

Czy przy wczoraj wygranej komisji i oświadczeniu uprawomocnionym w przeciągu 14 dni, a także dzisiaj zgłoszonym zapotrzebowaniu na zaświadczenia z US o dochodach rodziców w roku 2008 zdążę ze złożeniem wniosku do 10 października ? Czy jest to definitywna data bez żadnych wyjątków i możliwości odwleczenia w razie czego ?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 10 wrz 2009, 21:31

Keymaker_2005, jak masz decyzja to mozesz, ale zadzwon do swojego oddzialu PFRON i oni najlepiej Cie pokieruja, bo wiem, ze mozna niektore dokumenty dosylac pozniej. Jednak sledzac forum osob niepelnosprawnych, wiem ze roznie jest w oddzialach, wiec ja bym dzwonila po konkretne wskazowki.

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 05 paź 2009, 22:37

Udało mi się dziś złożyć wniosek. Przy okazji miła pani wyjaśniła mi sprawę internatu: można wpisać, nawet jeżeli nie jest na nas. Po prostu potem przy rozliczeniu piszemy odpowiednie oświadczenie, że internet jest na innego członka rodziny, ale my z niego korzystamy.

A swoją drogą, to gdyby pracownicy urzędów państwowych byli taki mili i przyjaźni, jak ludzi w PFRONie, to ten kraj był by potęgą :D

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 06 paź 2009, 22:07

Zauważyłem, że przy tym programie należy wiele rzeczy na zapas zakładać.

Weźmy np. czesne. W tym semestrze już zapłaciłem i dokładną kwotę wpisałem, ale nie wiem, ile w drugim będę musiał wyłożyć, dlatego na wszelki wypadek wpisałem trochę więcej niż za pierwszy.

A z internetem też, nie zaszkodzi spróbować ;) Wpisałem dla bezpieczeństwa więcej na drugi semestr, bo zamierzam zmienić dostawcę internetu i zwiększyć prędkość ;)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 01 lis 2009, 19:33

Kiedy mogę się spodziewać decyzji ws. dofinansowania, jeżeli wniosek został złożony 5 X ?

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: ewela78 » 03 lis 2009, 13:52

Oj milczy milczy, ale najważniesze chyba że do 30/10/09 nie znalazłam nic w skrzynce. Bałam się negatywnej odpowiedzi, choć nie wiem czemu. Różne rzeczy dzieją się na tym świecie, hehe.
Teraz tylko czekam na podpisanie umowy. Pani w Łodzi powiedziała, że koniec listopada, a w Toruniu mówili połowa listopada. Myślę, że wszystko zależy od ilości benificjentów.
o marzenia trzeba walczyć do samego końca
-----------------------------------------------------
Leki: AZA 1x50
Leczenie: REMICADE (I dawka)
Waga: 63 Wzrost: 163
Stan: średni rzut

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 17 lis 2009, 00:51

To jest jakaś marna prowokacja z tym programem. W ogóle nie mogę się dodzwonić do oddziału na ul. Grójeckiej. Odzywa się automat i po kilku sygnałach sygnał zawsze zanika. Do tego żadnego telefonu z PFRONu ni listu :/ Coś z nimi nie tak.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 17 lis 2009, 09:15

To jest jakaś marna prowokacja z tym programem. W ogóle nie mogę się dodzwonić do oddziału na ul. Grójeckiej. Odzywa się automat i po kilku sygnałach sygnał zawsze zanika. Do tego żadnego telefonu z PFRONu ni listu :/ Coś z nimi nie tak.
Ja nigdy nie mialam problemu z dodzwonieniem sie. Z ciekawosci sprobuje :roll:

[ Dodano: 17-11-2009 ]
Decyzje dopiero bede podejmowane w polowie grudnia :wow:
Ale Pani powiedziala, ze pieniazki sa, wiec spokojnie :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”