STUDENT II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: STUDENT II

Post autor: Olimpijka » 15 gru 2009, 18:03

Kasia22 pisze:a ja moge tylko nocleg, czyli czynsz. Skoro studiuje 400 km od miejsca zamieszkania, to przynajmniej 2 razy w trakcie semestru musze do warszawy dojechac..

No ale, takie są PROCEDURY...
Nie generalizowalabym tutaj. Kazdy oddzial widocznie po swojemu interpretuje. Ja znam osoby, ktore doliczaja nie tylko ta czesc czynszu i rowniez dojazd sie wlicza.
To tak jak w jednym oddziale bez problemu uznali wszelkie dlugopisy, zeszyty, a na forum innym czytalam, ze dziewczyna musiala zwracac 200zl. bo prawie nic jej nie uznali :neutral:

Misia

Post autor: Misia » 16 gru 2009, 21:46

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 16 gru 2009, 21:59

To tylko pozazdroscic.. Ja ide jutro, zobaczymy jak bedzie.. ale nie nastawiam sie na nic duzego po ostatnim roku..

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 16 gru 2009, 22:21

Ja tez jutro ide na podpisanie umowy, mam nadzieje, ze cala kwote tez mi przyznali :roll:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 17 gru 2009, 19:26

No i dostałam 1900 zł.. a dziewczyna, ktora podpisywała umowe obok mnie, dostała cos ponad 6 tys. I to jest własnie ta sprawiedliwosc..

nie musze nawet sie zastanawiac, na co je wydac, bo rozlicze tylko 3 mce mieszkania i juz..
A jesli chodzi o studia, to nie kazdy kierunek jest zaoczny! Ja kiedy szlam na studia, to miałam do wyboru tylko dzienne, albo wieczorowe. Teraz zrobili, ale co z tego, jak nie ten rocznik.

biorac pod uwage fakt, ze student zaoczny potrzebuje na mieszkanie ok 200 zl na mc, to student dzienny np w warszawie conajmniej 3 razy tyle! ceny sa wysokie, no chyba, ze z kims sie dzieli pokoj, albo pogodzi sie z grzybem pod prysznicem..
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 19:38 przez Kasia22, łącznie zmieniany 1 raz.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 17 gru 2009, 19:38

Ja dostalam 1.850, a na caly rok 3.400. O tyle wlasnie wnioskowalam.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 17 gru 2009, 19:39

A wynajmujesz mieszkanie?

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 17 gru 2009, 19:56

Kasia22 pisze:A wynajmujesz mieszkanie?
Ja wnioskowalam tylko o czesne, ksiazki, materialy biurowe i program komputerowy.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 17 gru 2009, 21:52

No to jak widać po doświadczeniach forumowiczów obecnie przyjęte kryteria wskazują, że lepiej i znacznie taniej jest studiować zaocznie, jeśli studiuje się poza miejscem zamieszkania.
Wiesz, mi sie wydaje, ze to jest troche inaczej. Jezeli ktos studiuje dziennie, ale na prywatnej uczelni na pewno dostaje na cale czesne. Jesli ktos na panstwowej to wiadomo, ze kasa jest mniejsza, bo czesnego nie ma, ale za tpo dostaje jakas tam czesc na czynsz dodatkowo i inne oplaty, ktorych ja np. nie mam.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 17 gru 2009, 22:19

Jak znam moje szczescie, to jak bede robic mgr za poltora roku, to nie przedłuza mi juz orzeczenia i bede musiala sobie pojsc do pracy i za tego magistra zaplacic :) so ein Pech ;-)

w kazdym badz razie mnie chodzi tylko o to, ze powinni wiecej tych kryteriow brac pod uwage. .
Chora na Crohna od zawsze.

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 17 gru 2009, 23:04

Olimpijka, książki, materiały biurowe i program komputerowy zmieściły się razem w 250 zł ?

Ja dopiero teraz przy okazji przyłączenia się do programu STUDENT II ogarnąłem, w jakiej dupie się znalazłem przez TP. Żeby mieć szybszy i tańszy internet wybrałem pakiet z TV. Okazało się, że takiej usługi nie można ani odpisać od podatku, ani prawdopodobnie rozliczyć w PFRONie, jednak ja będę próbował ;]

Mam jeszcze pytanie: u mnie w umowie na końcu jest czesne i pozostałe koszty. Oczywiście na wniosku napisałem dokładnie co i gdzie, za ile i w ogóle pełen profesjonalizm. Czy mogę przenieść część pieniędzy, których nie wykorzystam na internet, czyli naprawdę duża kwota na dwa semestry, np. na wynajem mieszkania ? Błagam o odpowiedź, bo może to dużo zmienić.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 17 gru 2009, 23:06

fakt jest taki, ze jak mieszkasz u rodzicow, to dofinansowanie masz na ksiazki, tusze, internet itd, a jak musisz wynajac mieszkanie, to na nic wiecej Ci juz nie wystarczy. A dostaje sie podobne pieniadze..

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 18 gru 2009, 00:10

Właśnie we wniosku nie było nic o mieszkaniu. Na umowie z kolei są wyszczególnione w obu semestrach dwie pozycje: czesne i pozostałe koszty.

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Kasia22 » 18 gru 2009, 00:16

To mozesz rozliczyc co chcesz, a nie co wpisałes we wniosku. Przynajmniej ja tak miałam w zeszłym semestrze, ze rozliczylam sobie tylko mieszkanie, choc np we wniosku wpisywałam tez internet i artykuły biurowe, i miałam to rozpisane ale nie trzeba było az takiej sumy ;-)
w pfronie otrzymałam informacje, ze nie trzeba sie tego trzymac, byle rozliczyc pozostaęł koszty w tej kwocie. A na co sie wyda, to nasza sprawa..

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 18 gru 2009, 13:09

Olimpijka, książki, materiały biurowe i program komputerowy zmieściły się razem w 250 zł ?
Oczywiscie, ze nie. Na wszystko osobno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”