zadłużenie po rodzicach

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bartox
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

zadłużenie po rodzicach

Post autor: bartox » 24 lut 2012, 00:22

Ech witajcie ;c moze ktos z was mi podpowie co robic bo sam juz nie wiem na czym stoje i jak postępować.. Może ktos z was mial podobny problem?
Moj ojciec 10lat temu nieudolnie prowadził firmę (transport ciężarowy) i narobił ponad 500tyś długu na dzień dzisiejszy, co za tym idzie Komornik wszedł nam na chipotekę i mam takie pytanie do Was:

- Czy my jako dzieci odziedziczymy po nim te długi ? (ja i trzy siostry)
- Czy da się to wszystko tak przekręcić aby otrzymać w spadku dom bez długów ?
dodam też że wartość naszego domu zostala wyceniona na 300tyś zł i zalezy nam na tym zeby w jakis sposob ocalic ten dom. Tata leży w tej chwili na oddziale intensywnej terapi i lekarze nie dawają mu szans, a matki nie mam. Proszę o szybką odpowiedż
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: zadłużenie po rodzicach

Post autor: Linda123 » 24 lut 2012, 09:42

Potwierdzam magdalene ma racje. Są dwa rodzaje dziedziczenia proste i z dobrodziejstwem inwentarza. Proste - dziedziczysz wszystko razem z długami, z dobrodziejstwem intwntarza (masz 6 miesiący na przyjęcie spadku w ten sposób) - dziedziczysz długi tylko do wysokości majatku, który dziedziczysz.
Możesz też zrzecz sie spadku.
We wszystkich trzech przypadkach dom jest nie do ocalenia.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 24 lut 2012, 10:11

Potwierdzam powyższe opinie. Pracuję w dziale windykacji i to dla mnie temat powszedni... Spadek dzieli się na dodatni i ujemny, nie ma możliwości przyjęcia spadku dodatniego, a odżucenia ujemnego. Przyjmuje się wszystko, albo nic, lub z dobrodziejstwem inwentarza. Na odrzucenie spadku jest 6 m-cy od daty śmierci, po tym terminie spadek ujemny jest dziedziczony automatycznie.
W pierwszej kolejności dziedziczy małżonek, następnie, dzieci, wnuczęta...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 24 lut 2012, 14:43

Jako prawnik powiadam ;p i potwierdzam :
w terminie pół roku od śmierci ojca, można odrzucić spadek(każdy ze spadkobierców lub każdy z osobna), przyjąć wprost lub z dobrodziejstwem inwentarza.
Przy przyjęciu z dobrodziejstwem inwentarza za dług spadkobiercy odpowiadają do wartości spadku.
Jedyna możliwość uratowania domu to dobrowolna spłata długu...
W razie pytań zapraszam na priv.

Chcąc rozpocząc postępowanie spadkowe, trzeba w sądzie wnieść wniosek o stwierdzenie nabycia spadku (www.obronapraw.pl - tu są różne fajne wzory pism procesowych) lub iść do notariusza, który sporządzi akt poświadczenia dziedziczenia. W sądzie kosztuje to 50zł. Postępowanie takie może zainicjować wierzyciel, o którego zmarły był zadłużony.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

bartox
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: bartox » 25 lut 2012, 01:20

czyli ze tak czy siak dupa ;c ech.. Ale dziękuję wam wszystkim za pomoc, bo sam w tych tematach jestem zielony..
CD od 2006r
0 interwencji chirurgicznych
remisja prawie 3 lata ^.-
leki: Imuran 2x 50mg

Czas nie leczy ran...
On tylko przyzwyczaja nas do bólu...

Śmierć, Miłość i Sraczka przychodzą z nienacka

Zablokowany

Wróć do „Inne”