Karta parkingowa

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Karta parkingowa

Post autor: Szybkielvis1981 » 29 sty 2010, 20:04

Ale który lekarz prowadzący czy z komisji?
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 29 sty 2010, 20:07

Oczywiście lekarz prowadzący , ktory wypełnia ci dokumenty na komisję , a potem ty na komisji musisz slownie podeprzec to co we wniosoku i sobie te karte ze tak to ujmę "wypłakać". Mam oboje rodziców , ktorzy regularnie stają na komisjach , maja stopnie niepelnosprawnosci , tato ma kartę parkingowa , ale dostal bez wyplakania bo jest inwalidą ruchowym.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 sty 2010, 20:15

kasinp pisze:Myślę ze duzo zależy od tego, jak ci lekarz opisze i umotywuje zasadnosc posiadania tego uprawnienia.
no wlasnie.
W naszych chorobach,bardzo czesto mamy problemy ze stawami,kregoslupem itp..
ktore ograniczaja nasze zdolnosc poruszania,przeciez mamy klopot z dluzszym chodzeniem itp.
To wlasnie jest podstawa do wydania takiej karty.
Tyle, ze lekarz musi to wpisac do opini lekarskiej.
Mi osobiscie zdarzalo sie chodzic o kulach przy duzym zaostrzeniu.
To ze w chwili "zdawania" papierow na komisje jestesmy w lepszej formie to malo istotne, karte wydaje sie na dluzszy okres, a w tym czasie raczej pewne ze bedziemy miec zaostrzenie,
a lekarz wypisujac swoja opinie opiera sie na dokumentacji medycznej pacjenta no i znajomosci
z przebiegu choroby ogolnie.
Musisz miec lepsza podkladke do dalszych staran :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 30 sty 2010, 09:30

Dziękuje wszystkim, niebawem mam wizytę u mojego gastro to jeszcze z nim porozmawiam, a po wizycie jeszcze raz się odwołam tylko jeszcze jaśniej przedstawie komisji moją sytuację.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2010, 16:19

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
zgadza sie, tyle, ze ....
biora tez pod uwage opinie lekarskie i co tam jest napisane.
Szybkielvis1981, powinien wiec dolaczyc opinie innych lekarzy procz gastro.
Niewiem u jakich lekarzy sie leczy jeszcze,wiem jednak, ze opinia np. neurologa bardzo by mu sie przydala.
Mi np. ortopeda zawsze wpisuje nr choroby i nazwe reaktywne zapalenie np.stawow od CU, zadne przeklamanie,stwierdzenie faktu,a taka opinie to juz podstawa .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 31 sty 2010, 20:12

Hej,
Żabusiu wiem o tych terminach, w środę tam pojade, kolejny raz z odwołaniem.
Obyty.z.cu. postaram się pozbierać dokumęntację od wszystkich specjalsów, u których byłem.
Miska Ryżu mi gastro od razu we wniosku napisał bóle stawów w skutkach ubocznych, a teraz na samą myśl, że znowu tam mam jechać wszystko mnie podwujnie boli :wink:

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 15 mar 2010, 16:33

Witam.
11.03.2010 byłem na komisji o niepełnosprawność i dostałem stopień umiarkowany na stałe i mogę wyrobić kartę parkingową.
Tylko jeszcze muszę czekać na orzeczenie na papierku które mam do odbioru 24-go marca.
Miałem obawy a poszło jednak bez problemików , zresztą lekarz z komisji bardzo spoko gość.
Totalna śródbrzuszna kolektomia .Ileostomia na stałe

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 15 mar 2010, 18:56

Siemka
To dobrze, Ci przyznali kartę :spoko:
Ja się odwoływałem w Katowicach i czekam na odpowiedź, powinna być w tym tygodniu.

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 15 mar 2010, 21:32

Szybkielvis1981 pisze:Siemka
To dobrze, Ci przyznali kartę :spoko:
Ja się odwoływałem w Katowicach i czekam na odpowiedź, powinna być w tym tygodniu.
To znaczy sam mi lekarz nie zaproponował ale się upomniałem o kartę parkingową i zrobił odpowiednią adnotację.
Większość osób dostawało na 2 lata ale w moim przypadku mam już trwałe okaleczenie i chyba dlatego na stałe , może bym i dostał znaczny stopień ale wtedy by to kolidowało w przypadku podjęcia pracy.
Szybkielvis1981 trzymam kciuki

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 17 mar 2010, 20:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
pralf1 pisze:może bym i dostał znaczny stopień ale wtedy by to kolidowało w przypadku podjęcia pracy.
tak mi zasugerował lekarz bo pytał czy chce pracować

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 17 mar 2010, 22:44

majka83 pisze: a nie tak dawno na forum: viewtopic.php?t=8979
Zgadza się też to czytałem oraz w innych źródłach jednak tak lekarz powiedział.
Tak samo jest że niemożna podejmować pracy w godzinach nocnych lub nadliczbowych ale jeśli lekarz zrobi adnotacje że dana osoba może wtedy nie ma przeciw wskazań.
A tak drążąc okolice tematu mam pytanie czy uzyskam przywileje jakieś poza kartą parkingową przy umiarkowanym stopniu bo studiowałem ten temat w kilku materiałach poświęcone osobom niepełnosprawnym i nie doczytałem się nic szczególnego , żebym miał choćby nawet bilet ulgowy korzystając z komunikacji miejskiej czy tym podobne.....

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 17 mar 2010, 22:58

No właśnie, czyli w moim przypadku jeśli bym nie miał potrzeby aby korzystać z przywileju karty parkingowej to w zasadzie nie miał bym w ogóle żadnych przywilejów jako osoba niepełnosprawna.

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 18 mar 2010, 07:32

Owszem nie jest tego tak mało ale zmieniam prace i z mojego punktu widzenia praktycznie nie skorzystam -za niedługo podejmuję nową pracę na umowę zlecenie gdzie muszę pracować 12 godzin dziennie czyli 7h już odpada oraz urlop a jeśli i urlopu niema to także turnusu reh. w rehabilitacji nie biorę udziału bo w moim przypadku ona jest niepotrzebna, więc ze sporej listy ucieka 95% przywilejów .
Owszem skorzystają z nich ale osoby które nie podejmują pracy lub pracują w zakładach pracy chronionej , są w poważniejszym stopniu schorowane .We wszystkim są haczyki aby czasem nie za wiele skorzystać.Moim zdaniem jeśli jest wydawany stopień niepełnosprawności powinno to o czymś świadczyć.W moim przypadku ulga na komunikacje miejską zmniejszyła by mi koszt dojazdu np do pracy.A jeśli chodzi o komputer to musiał bym być osobą niewidomą , niedowidzącą lub niedowałdem kończyn albo jego brak.
Przepraszam że rozpisałem się nie na temat ale w większości przywilejów to osoba której powinny się one należeć powinna być poważnie schorowana i najlepiej nie pracować . Błędne koło.

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 18 mar 2010, 12:27

Osobami uprawnionymi do uzyskania pomocy w zakupie sprzętu komputerowego są:
-
pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
to co wcześniej wspomniałem (program pegaz 2003)
-
osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich,
d) posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych,
e) uczestnikami studiów doktoranckich
f) studentami uczelni zagranicznych,
g) studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej, pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym
nie jestem osobą uczącą się
Pozostałe warunki dotyczą dzieci i młodzież

Niestety do podjęcia pracy skłania mnie sytuacja finansowa a z ręciny napewno bym nie wyżył.Nie uśmiecha mi się ale takie jest życie i nie chciałem tu uogólniać ale przedstawić na moim przykładzie że niby są przywileje ale nie są one tak dostępne.

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 25 mar 2010, 13:06

A więc uzyskałem karte parkingową wyrobiona na poczekaniu, opłata 25 zł +wniosek i kopia orzeczenia.A teraz czekam na komisje zus już mam termin za 2 tyg więc myśle decyzja będzie z końcem kwietnia to wtedy oznajmię co i jak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”