Strona 1 z 1

Ubezpieczenie na życie

: 03 kwie 2017, 08:14
autor: TomekWroclaw
Hej,

Szukam informacji czy któreś z towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie na wypadek śmierci przy chorobie przewlekłej? Powiedzmy, że mój stan się pogorszy (odpukać). Nie chciałbym zostawić z kredytem na dom i innymi zobowiązaniami wszystkich dookoła.

Czy ktoś ostatnio szukał takiego ubezpieczenia? jak to wygląda od strony prawnej

Pozdrawiam
Tomek

Re: Ubezpieczenie na życie

: 06 kwie 2017, 16:16
autor: atabe
AXA odpada ,mi przy CD odmówili, gdzie indziej nie próbowałam

Re: Ubezpieczenie na życie

: 06 kwie 2017, 16:37
autor: Anette28
Choroby przewlekłe stanowią główny powód umieralności na świecie, dlatego jest to wielkie ryzyko dla ubezpieczalni i przeważnie nie ubezpieczają takich osób. Zawsze pada pytanie choroby przewlekłe, ryzykowne sporty itd. W Polsce nie spotkałam takiego ubezpieczenia, co innego w Stanach czy Holandii.

Re: Ubezpieczenie na życie

: 07 kwie 2017, 13:09
autor: Marekk
Nie wszędzie pojawia sie takie pytanie - mam produkt związany z długoletnim oszczędzaniem w Compensie, gdzie jednym z warunków było przystąpienie do ubezpieczenia na zycie (wynika to z warunków przy późniejszej wypłacie). Pytań o stan zdrowia było 5 czy 6 w tym:
- problemu z przewodem pokarmowym w ciagu ostatnich 12 miesięcy (jestem w reemisji, nie miałem żadnych)
- hospitalizacja przez ostatnie 2 lata (miałem tylko badania)
i pare innych już nie istotnych.

Ponieważ produkt załatwiałem przez znajomego powiedziałem mu o mojej chorobie, ale przejrzał warunki i nigdzie nie było żadnych zapisów które by uniemożliwiały zawarcie ubezpieczenie (jedynym wyłączeniem jest to, że liczą się tylko schorzenia które rozpoznania PO zawarciu ubezpieczenia), czyli np hospitalizacja z powodu CD nie byłaby płatna.

Wydaje mi się, że nie jest problemem znaleźć ubezpieczenie na życie mając chorobę przewlekła, ale z wyłączeniem odpowiedzialności za powikłania powstałe z powodu choroby lub przy odpowiednio wyższej składce włączyć je (ale to jest już indywidualna kalkulacja)