Sanatorium dla osób z colitis lub Crohnem!!!

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Sanatorium dla osób z colitis lub Crohnem!!!

Post autor: Aleksandra » 21 cze 2004, 16:18

Kochani!
Znalaz3am sanatorium w którym zajmuj? sie miedzy innymi nasz? chorob? ( w innych sanatoriach pisali ogólnie o chorobach uk3. pokarmowego)
Podaje namiary:
Dom Sanatoryjno-Wypoczynkowy "Glinik"
38-316 Wysowa-Zdrój 101
woj. ma3opolskie
wysowa@glinik.gorlice.pl
tel. (0 prefix 18) 35-32-024
tel./fax (0 prefix 18) 35-32-028
BPH PBK S.A. ODZIAL GORLICE 59 10 60 00 76 0000 32 0000 11 99 23

Je?li kto? chce sie temu dok3adnie przyjrzea podaje adres: http://www.wysowa.glinik.pl
Otwórzcie sobie oferte lecznicz? i rehabilitacje tam znajdziecie wszystki informacje.
Zapisa3am sie na turnus od 2.07-15.07 tego roku. Koszt 910 z3 za 14 dni ,w tym noclegi, zabiegi rehabilitacyjne+ 3 posi3ki (jesli kto? sobie za?yczy odpowiednia dla nas dieta) Pokoje np. 2 osobowe (mo?liwo?a przyjechania z opiekunem który p3aci wówczas 770 z3 (noclegi +wy?ywienie))
Poniewa? ja jade bez opiekuna jestem narazie sama w pokoju wiec je?li kto? z Was by3by zainteresowany zapraszam do wspólnego zakwaterowania (wtedy dzwoni?c na recepcje trzeba podaa moje nazwisko tzn. A. Wieczorek)
By3oby mi bardzo mi3o gdybym mog3a sie tam z Wami spotkaa wiec zapraszam!!! ( Nie trzebz miea skierowania tylko w3asn? dokumentacje medyczn? i ksi??eczke)
Mam nadzieje ?e kto? z Was sie zdecyduje. Wiem ?e jest ju? ma3o czasu ale ja dzisiaj to znalaz3am i dzisiaj zarezerwowa3am (Raz sie ?yje!!!)
Pozdrawiam wszystkich
Do us3yszenia!!!

Ps. Z góry zaznaczam ?e chce mieszkaa z KOBIET!!!! ( bo w przeciwnym przypadku mój facet by mnie zabi3 i nie musia3abym sie ju? rehabilitowaa!!!! :lol:
Choruję ponad 20 lat, tylko jedna remisja:(
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Sanatorium dla osób z colitis lub Crohnem!!!

Post autor: Ania16 » 27 cze 2004, 21:49

Ja jade do tego sanatorium 14 sierpnia i mysle ze moze byc fajnie dzieki za namiary :) przydaly sie

pozdrawiam
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aleksandra » 28 cze 2004, 11:27

Ciesze sie ?e mog3am w czym? pomóc! Szkoda tylko ?e sie tam nie spotkamy! Ale ?ycze udanego pobytu!!!
Leki: Salofalc 500, Imuran, Budenofalk, Duspatalin, No-spa, Biosotal, Loratan. Pomimo przyjmowania Imuranu ciągle wysoka leukocytoza. Sterydy niewskazane ze względu na kiepskie działanie na mój organizm i nieciekawe efekty uboczne.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 28 cze 2004, 11:58

Oj wydaje mi sie ze bedzie udany... z tego co tam wyczytalam to sa konie znacz sie stadnina a konie... jak niektorzy mowia mam bzika na ich punkcie :D i bede miala okazje sie nauczyc jezdzic na nich...Ja tez zycze udanego pobytu wszystkim ktorzy sie tam wybieraja i nie tylko :)
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Hanka

Post autor: Hanka » 29 cze 2004, 18:15

Dziewczyny, dajcie znaa jak by3o. Na pierwszy rzut oka podoba mi sie, ale nie ma to jak przekonaa sie na w3asnych jelitach ;)

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 29 cze 2004, 19:52

spoko ja powiem napewno ale bedzie jeszcze troszke czasu szybciej bedzie mogla powiedziec Aleksandra :) tez jestem ciekawa jak tam jest
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aleksandra » 01 lip 2004, 13:16

Ja jutro wyje?d?am i jak tylko wróce (czyli ko3o 15) napewno wszystko opisze!!!
Tak wogóle to u?mia3am sie czytaj?c Hanke
cyt"Dziewczyny, dajcie znaa jak by3o. Na pierwszy rzut oka podoba mi sie, ale nie ma to jak przekonaa sie na w3asnych jelitach
Bo to oznacza ?e sta3y?my sie z Ani? takimi króliczkami do?wiadczalnymi naszego forum!
Postaramy sie sprostaa i bedziemy dzielnie znosia wszelkie tortury czyt. zabiegi.
Do us3yszenia!!!

Pabloss

Wysowa

Post autor: Pabloss » 07 lip 2004, 00:33

No có?, bedzie nas tam wiecej :) ja dosta3em skierownie z NFZ do Wysowej, jade tam 10 lipca leczya moje CU.

Angie
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Napiszcie

Post autor: Angie » 22 wrz 2004, 12:50

Hej Kuracjusze z Wysowej!

Napiszcie koniecznie jak tam jest, bo jestem bardzo ciekawa.

Gośka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Sanatorium ...

Post autor: Gośka » 28 wrz 2004, 11:52

Z tego co wiem szereg osób by3o w sanatoriach.Podzielcie sie swoimi wrazeniami.Szczególnie je?li chodzi o to jak te sanatoria sie za3atwia.Jaka jest opieka i jakie jedzenie.Czy posi3ki s? naprawde dostosowane do naszych schorzen. Ja naprawde pojecha3abym do takiego sanatorium ?eby sie podreperowaa, ale musze sie dowiedziea czy pobyt tam mi pomo?e,czy bede tam bezpieczna. Pozdrawiam Go?ka

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aleksandra » 12 paź 2004, 00:21

Kochani!
Powinnam napisaa ju? dawno ale d3u?szy czas by3am odcieta od internetu wiec nadrabiam dopiero teraz te zaleg3o?ci!
Je?li chodzi o sanatorium w Wysowej to jestem bardzo zadowolona z pobytu tam choa je?li chodzi o CU i CD to nie maj? tam jaki? specjalnych cudów czy diet.
Je?li chodzi o diete podawano mi lekkostrawn? bez mleka. Nie narzekam choa mogli sie bardziej dostosowaa.
Z zabiegów bardzo chwale sobie ok3ady z borowiny na brzuch, k?piel pere3kow? i na?wietlanie brzucha lamp? Bioptron dzieki nim przez ca3y pobyt prawie nie mia3am bóli bo dzia3a3y zarówno rozlu1niaj?co jak i rozgrzewaj?co.
Oprócz tego wykupi3am sobie dodatkowo masa? ca3ego kregos3upa bo o ile stawy czasem mi dokuczaj? o tyle kregos3u bardzo czesto! I to te? by3 strza3 w dziesi?tke bo mój kregos3up poczu3 sie po nich jak nowo narodzony.
Po za tym spokój, klimat, wody zdrojowe i jazda konna wp3yne3y na mnie wspaniale! Wróci3am z sanatorium zdrowsza i szcze?liwsza!
Polecam!

Awatar użytkownika
Aleksandra
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Aleksandra » 12 paź 2004, 00:40

Kto? na forum pyta3 jak za3atwia sobie sanatorium.
To zale?y czy dana osoba ma stopien niepe3nosprawno?ci lub grupe inwalidzk?. Je?li tak to wystarczy pobraa wniosek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i dzieki temu otrzymuje sie dofinansowanie ok.500-600 z3. (jest to uzale?nione od stopnia niepe3nosprawno?ci jak i dochodów) Mo?na nawet dostaa dofinansowanie dla opiekuna (np. matki, me?a, ?ony itp. je?li lekarz potwierdzi we wniosku ?e dana osoba wymaga opieki oko3o 300 z3)
Natomiast je?li kto? nie ma takiej mo?liwo?ci mo?e sobie indywidualnie wykupia turnus rehabilitacyjny w dowolnym sanatorium zajmuj?cym sie schorzeniami gastrologicznymi (p. pokarmowy lub trawienny). W internecie mo?na ich znale1a ca3e mnóstwo.
Koszt takiego pobytu wynosi ok. 900 z3 za dwa tygodnie. W kwocie tej zawarte s? noclegi, pe3ne wy?ywienie, oraz 2-3 zabiegi dziennie.
Je?li wiec kto? dostanie 600 z3 dofinansowania dop3aca tylko ró?nice np. 300z3.
Serdecznie wszystkim polecam!
W poprzednim li?cie na forum opisa3am sanatorium w Wysowej Zdroju a 23 pa1dziernika jade do Szczawna Zdroju i po przyje1dzie wszystko Wam opisze![/u]

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 13 paź 2004, 19:44

Ja tez bylam w tym sanatorium w Wysowej.Jakos brak czasu spowodowal ze nic nie napisalam...wiecteraz to zrobie. Na poczatku dziwnie sie tam czulam w srod osob doroslych nie bylo nikogo w moim wieku... no ale co tam ogolnir mi sie bardzo podobalo chodzilam na zabiegi ktore lekarz mi przepisal nic nie wykupilam niestety bo bylam pierwszy raz w sanatarium i jakos nie chcialam nawet... mialam gimnastyke indywidualna i grupowa, kapiel perelkowa,aquavibron (nie pamietam jak sie pisze:p) mialam diete zwykla i to co moglo mi zaszkodzic poprostu nie jadlam :D tez uczylam sie jezdzic konno wrocilam wypoczeta i naprawde jeszcze nigdy nie czulam sie tak dobrze jak tam:) polecam taki wypoczynek.
Pozdrawiam

Ania
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 08 paź 2011, 22:20

wg notatek z moich wykladów to Duszniki ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Zablokowany

Wróć do „Inne”