Cu i służba wojskowa

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
mmiroslaw

Cu i służba wojskowa

Post autor: mmiroslaw » 13 lis 2003, 10:59

Wiatm,

Nazywam sie Mirek i mam 20 lat. Colitis Ulcerosa rozpoznano u mnie w po3owie sierpnia i od tamtego czasu przyjmuje Jucolon. Mimo ?e nie ustapi3y wszystkie objawy czuje sie w miare dobrze, na razie jest OK, nie narzekam...

W3a?nie dzi? mia3em "przyjemno?a" stawiennictwa przed wojskow? komisj? lekarsk?, na w3asne ?yczenie, bo wczesniej mia3em kategorie A.
Po prostu chcia3em t? sprawe za3atwia, ?eby móc spokojnie szukaa pracy... Spodziewa3em sie, ?e dostane D, a tymczasem dali mi odroczenie na 12 m-cy, w uzasadnieniu pisz?c:
"Stwierdzone schorzenie wymaga dalszej diagnostyki i specjalistycznego leczenia i czyni badanego czasowo niezdolnego do s3u?by wojskowej"

Od czasu rozpoznania u mnie CU sporo sie dowiedzia3em na temat tego schorzenia. Wiem, ze to choroba przewlek3a a przede wszystkim nieuleczalna. Konieczne jest nieprzerwane stosowanie leku (w moim przypadku mesalazyny) oraz diety ubogob3onnikowej. W zwi?zku z tym dziwi mnie takie orzeczenie komisji. Zamierzam sie od niego odwo3aa.

Czy kto? mia3 ju? podobne do?wiadczenia? A mo?e lecze sie zbyt krótko (w szpitalu le?a3em w po3owie sierpnia)?

Bede bardzo wdzieczny za rzeteln? odpowied1 na forum lub pod adresem mirek@biznespoczta.pl

Pozdrawiam
mmiroslaw
Ostatnio zmieniony 13 paź 2006, 15:06 przez mmiroslaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Cu i służba wojskowa

Post autor: Ela » 22 lis 2003, 23:19

Nie znam sie na zwyczajach komisji wojskowych, ale wydaje mi sie, ?e CU powinno bya wystarczaj?cym powodem do zwolnienia z wojska. Niestety to co sie s3yszy o zwyczajach wojskowych nie napawa optymizmem (patrz strona www.colitisulcerosa.debno.org i historia Alfreda), choa mo?e co? sie bedzie zmieniaa. Tak czy inaczej, my?le, ?e nie zaszkodzi sie odwo3aa od tej decyzji komisji. Powodzenia

maciek

Post autor: maciek » 25 lis 2003, 08:41

Jezeli masz jednoznacznie postawion? diagnoze powinnienes od razu otrzymac kat.D. (u mnie tak by3o, wczesniej mia3em A). Inna sprawa, ?e niektórzy lekarze, wojsko i kilka innych rzeczy w tym kraju jest zenujacych.

Krzysiek

Post autor: Krzysiek » 01 gru 2003, 14:29

Potwierdzam.
Dostalem D jak byk bez ?adnego gadania.Wszystko zale?y chyba od lekarza.Bya mo?e trafile? na jakiego? niedouczonego...

Pozdrawiam
Krzysiek

matka
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: matka » 21 paź 2006, 20:12

Witam,
Mam pytanie, czy do rejstracji do wojska potrzebne są paiery medyczne? Sądzę, że nie, a syn upiera się, żeby coś zabrać ze sobą.
Pozdrawiam i dziękuję.
matka Wojtka

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 21 paź 2006, 21:05

Ja dostalem E bo mialem papiery o chorobie i prawie od razu wypisali wlasnie te kategorie . Czym sie rozni D od E ? I chyba nie bedzie to mialo jakiegos odzwierciedlenia w przyszlosci kiedy bede staral sie o prace ? Jak myslicie ?
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Feniks » 21 paź 2006, 23:31

Ja mam D , będę granatami rzucał z okopów, a co ;p

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 22 paź 2006, 12:43

szatka pisze:
jaryszek pisze:Czym sie rozni D od E ?
D - niezdolny do służby w czasie pokoju
E - trwale niezdolny do służby
Kurde to moge miec problemy z praca :smutny:

Moglem im w ogole nie mowic o niczym to bym dostal A a tak to bede mial problemy...
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 22 paź 2006, 13:04

a co ma piernik do wiatraka?

moj brat ma E z przyczyn zdrowotnych i w zaden sposob to na jego zdolnosc do pracy nie wplynelo

armia jedno praca drugie

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 22 paź 2006, 14:16

dzieki za slowa otuchy bo juz sie martwilem

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 22 paź 2006, 17:43

tez mam D :)

i taki mały prawie, ze OT
juz zostałem przeszkolony co mam robic w razie wojny. po tym jak dostane granat mam wyciagnac zawleczke (caly czas trzymajac granat w rece) i leciec caly czas przed siebie (w kierunku przewazającej sily wroga) :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 22 paź 2006, 19:15

Tak jest tom-as ;)
Tylko pamietaj zebys jako przyzwoity kamikaze leciał bardzo szybko bo przecież musisz wybuchnąć w przeważajacej sile wroga a nie przed ;)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 paź 2006, 19:21

Shima pisze:Tylko pamietaj zebys jako przyzwoity kamikaze leciał bardzo szybko bo przecież musisz wybuchnąć w przeważajacej sile wroga a nie przed
nie ma obawy - granat bez zawleczki dopiero wybucha jak sie go pusci (taki dinks tam jest)
wiec do wroga nawet spacerkiem moge byle by kulki zbyt wczesnie nie dostac bo sie to rozminie z planem i buuuuuuum bedzie nie w tym miejscu :)

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 22 paź 2006, 19:57

Na studiach maja vyc zajecia z obrony cywilnej wiec moze sie tez zapisze zeby nauczyc sie paru praktycznych rzeczy w przypadku wojny :)

Dziwne ze wam dali D a mi E , przeciez to ta sama choroba... :mrgreen:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 22 paź 2006, 20:02

jaryszek pisze:przeciez to ta sama choroba... :mrgreen:
ano nie taka sama(!)

ja np. mam CD - hmmm... przypadek (?)

Ty analogicznie powinienes miec kategorie U (CU), ale ze U nie istnieje to dali Ci to co było najblizej U (bez zapetlania, bo tak bys dostał A) czyli E
:)

Zablokowany

Wróć do „Inne”