Cu i służba wojskowa

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: Cu i służba wojskowa

Post autor: Agikkus » 27 kwie 2008, 20:56

Hi sasiedzie :) jesli mieszkasz za granica, to wystarczy, ze wymeldujesz sie nawet tymczasowo z Polski i powiini dac Ci spokoj! A zamierzasz zostac w UK czy chcesz wrocic do Polski?

Awatar użytkownika
hoodyedd
Debiutant ✽

Post autor: hoodyedd » 27 kwie 2008, 21:19

witam witam ;) wlasnie planuje powrot do polski
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 18:09 przez hoodyedd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toffee
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Toffee » 28 kwie 2008, 14:49

Ja czekam na list z decyzja w tym tygodniu :)

Gdy dostaniesz wezwanie w celu wreczenia biletu, to wstawiasz sie na umowiony termin z wszelkiego rodzaju papierami z historii leczenie/przebiegu choroby + prosta prosba do Komendanta o skierowanie na badania w celu ustalenia kat. wojskowej.
W moim przypadku oprocz histopatologii i wypisu ze szpitala wymagali aktualnego zaswiadczenia lekarskiego, ze sie lecze. Czyli gdybys wrocil, warto od razu znalesc doktorka, i byc pod opieka. W razie czego doktorek wystawi aktualne zaswiadczenie ze sie leczysz, i ze ostatnie zaostrzenie bylo kiedys tam :)

Gdy ja sie wstawilem do WKU w TG, to standartowo mnie potraktowali, probowali nastraszyc, hasla typu "musisz isc do wojska, ktora jednostke sobie wybierasz he ?" :D
Przedstawilem papiery a kapitan mowi: noo... sulfasalazin, normalny lek, jak kazdy inny, wg mnie jestes zdrowy.
Dopiero gdy dostarczylem aktualne zaswiadczenie z leczenia, to mi dali skierowanie, zaznaczajac przy tym ze i tak dostane A panie kolego. :]

Na komisji w pierwszej kolejnosci sie rejestrujesz. Nastepnie przed doktorkami przedstawiasz problem, i kieruja Cie do roznych doktorkow, czyli na badania do wojskowego szpitala. Odziwo... Gdy pokazalem papierki z diagnoza CU to od razuz miejsca mi powiedzieli: "no... to wszystko prosze pana, mozna isc do domu".
Zdziwilem sie, i zapytalem czy musze isc na jakies badania itp...
"nie trzeba, widzi pan... wystarczy miec mocne papiery, i nie ma problemu, nie ma kombinowania".

Czekam na odpowiedz, czy bedzie jakies B, czy moze D...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hoodyedd
Debiutant ✽

Post autor: hoodyedd » 28 kwie 2008, 18:13

dzieki serdeczne.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 18:09 przez hoodyedd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toffee
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Toffee » 28 kwie 2008, 22:24

Torvik pisze: D. B to "tymczasowo niezdolny do służby", gdybys np. złamał rękę albo nogę (wtedy się nie postrzela, ani nie pobiega na poligonie).
Racja, NZJ to częściowe uposledzenia ustroju pokarmowego. Zatem z mety kwalifikuje sie to na kat. D. Aczkolwiek w razie jakichkolwiek wątpliwości co do autentycznosci dokumentow z choroby, moga dac np. B12. Zas na nastepnej komisji wbic do ksiazeczki D.
Stwierdzam to na podstawie doswiadczen innych osob, które w CU/CD byli wzywani na komisje.
Doktorek na komisji powiedzial, ze wysla do WKU stosowne papiery. Zapytalem jakie? "Najprawdopodobniej bedzie odroczenie na rok, poniewaz musi pan te badanie powtorzyc (mial na mysli kolo) bla bla bla...". Przytaknąłem, podziekowalem i wyszedlem.
Na dniach sie okaze.. Kolega tez mial komisje, i rowniez babka z komisji powiedziala mu, ze dostanie B6, badz B12. Co sie okazalo, dostal od razu D - zaburzenia psychiczne/depresja.

hoodyedd:

nmzc :)
W takim razie wal do doktorka w Polsce, wznow leczenie - napewno nie bedzie problemu, to nic ze 7 miechow przerwy. Gdybys juz wrocil do Polski, nastaw sie na ataki ze strony komendanta/kapitana czy innego tam: beda Ci gadali, ze pan chory? a za granice pan wyjezdza bla bla..
Jak masz jakies papiery z UK, to wez ze soba - wszystko sie moze przydac.
Z Twoich wczesniejszych postow wnioskuje ze pierwotnie mieszkasz na slasku, zatem czeka Cie w razie czego WKU w TG ? :]

walmerbridge
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: walmerbridge » 16 maja 2008, 22:03

mam pytanko okazalo sie we wrzesniu ze choruje na colitis jak sadzicie jaka kategorie moge dostac na komisji lekarskiej?

Bartplus
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Bartplus » 01 paź 2008, 22:18

Witam,

Mam odroczenie służby wojskowej na czas nauki, ale niedawno zaczęły się moje problemy z jelitami. Po kolonoskopii okazało się, że zmiany wskazują na remisję Crohna. Poczytałem poprzednie posty i zamierzam zgłosić się do WKU z prośbą o zmianę kategorii wojskowej ze względu na chorobę. Czy wypisy ze szpitala wystarczą lub zaświadczenie od lekarza z Kliniki, który mnie prowadzi?

Z góry dziękuję za pomoc.

Tamara
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

Post autor: Tamara » 02 paź 2008, 10:42

Mój syn ma w diagnozie CU. Dostał kat. D. Wystarczyły wypisy ze szpitala z diagnozą i badania kolonoskopii. Wez wszystko co masz i związane jest z chorobą i troszkę poprzesadzaj( np. częste biegunki, bóle brzucha).
Pozdrawiam Tamara
Musia30

Zablokowany

Wróć do „Inne”