ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: malapkasia » 02 sty 2012, 22:22

może komputery im zafunduje Bartek ? tak jak posłom tablety kancelaria sejmu ? :D
komputery w wielu miejscach są ale nie są włączane ;) widziałam na własne oczy :P wiec nie wystarczy, żeby były :E poza tym, nie raz z ciekawości pytałam jaki mają program do przekazywania danych do nfz-u ( z czystej ciekawości, bo pracowałam swojego czasu jako rejestratorka i mimo, że program był banalnie prosty to lekarze nas prosili o zrobienie za nich tego bo nie potrafili... ) i tym samym dowiadywałam się, że ciężko im idzie ta komputeryzacja, ze tyle lat nie było i było dobrze etc....
Wykaz leków mają apteki za nim jest on dostępny na stronie Ministerstwa. Mało tego, mają bazę uaktualnianą na bieżąco :]
a mi się wydaje jeszcze, że Bartek się tłumaczy za Ewę, bo to ona wymyśliła te ustawy... a Bartek (jak to wygarnęła mu któraś z gazet) nie cały rok temu był im przeciwny :] i tak o to jest bałagan.... właśnie był u Lisa... i się znowu tłumaczył...
aha i jeszcze jedno. z tymi ubezpieczeniami. Lekarze mają rację, ze nie chcą tego sprawdzać, ale farmaceuta tez nie powinien tego robić. Tylko rejestratorka. Ja miałam zakaz puszczania na górę kart osób, których nie widziałam ubezp. Każdy pacjent tej przychodni o tym wiedział i był spokój. Przed wizytą musiał okazać ubezp., spisywało się nr i tyle. Jak nie przyniósł, miał bodajże 2 tyg na doniesienie dokumentu. Później administracja wystawiała fakturę i spokój :) nie było nigdy żadnych problemów :]
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 22:24 przez malapkasia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 02 sty 2012, 22:23

aro_w pisze:A mi się wydaje że święte krowy lekarze niech się wezmą za robotę
a mi się wydaje, że to Ty przesadzasz z obrażaniem lekarzy. Nie wszyscy są tacy. Jak w każdej grupie zdarzają się czarne owce, ale nie przesadzajmy.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

aro_w
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: aro_w » 02 sty 2012, 22:31

Ja mam komfort bo wszystko mam na ZHDK ... i nawet teraz nie mają problemu z określeniem odpłatności.

[ Dodano: 02-01-2012 ]
taloca pisze:
aro_w pisze:A mi się wydaje że święte krowy lekarze niech się wezmą za robotę
a mi się wydaje, że to Ty przesadzasz z obrażaniem lekarzy. Nie wszyscy są tacy. Jak w każdej grupie zdarzają się czarne owce, ale nie przesadzajmy.
Tylko wśród nich to całe stada biegają i już się nawet wilków nie boją, ba uważam ze w tym zawodzie proporcje się odwróciły o 180 stopni ...
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 03 sty 2012, 10:15

Racja, że to rejestratorka powinna weryfikować czy ktoś jest ubezpieczony czy nie, w karcie ponadto mam notatkę od lekarza prowadzącego co u mnie zdiagnozowano i na co jestem leczona, więc nie widzę problemu - u nas, ale, co już pisałam - zdarza się, że ludzie przynosili podbite przez pracodawców książeczki (gwoli ścisłości: podbijają zazwyczaj osoby w jakimś sekretariacie, nawet niekoniecznie jakaś księgowa), a potem okazywało się, że pracodawca tak naprawdę nie odprowadzał składek na ubezpieczenie - ale to lekarz, a nie pracodawca, który skłamał przecież, ponosił koszty... Ale jak powiedziała moja rodzinna - przecież zlituje się nad niejedną babcinką i wypisze jej receptę jak każdej ubezpieczonej, bo przecież nie każe ludziom biegać i załatwiać...

Problem stanowi brak jakiejś bazy danych wspólnej dla NFZ, ZUS i przychodni, które mogłyby tylko wpisać pesel osoby i byłoby wiadomo czy jest ubezpieczony czy nie... ale po co na to wydawać kasę, skoro można pozatrudniać więcej osób w ministerstwie i tylko karać za brak informatyzacji w przychodniach...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 03 sty 2012, 12:39

Rzeczywiście chaos z tym wszystkim jest, ale tak naprawdę to ludzie robią sami robią niepotrzebną panikę i media jeszcze to nagłaśniają. Lekarze skarżą się, że przez sprawdzanie czy ktoś jest ubezpieczony czy nie mają tyle czasu żeby poświęcić go pacjentowi. Moim zdaniem to lekarzom powinno być to obojętne bo większość z nich i tak nie jest lekarzami z "powołania".
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 03 sty 2012, 16:05

Nie generalizuj - sam w swoim życiu spotkałem wielu wspaniałych lekarzy, kilku uratowało mi życie. To wszystko ciężko pracujący ludzie, których obchodzi dobro pacjenta.
No i to w tej nacji to niestety wyjątki. Służbę zdrowia znam nie tylko z racji tego że z niej korzystam ale też z nią współpracuję.. i zdanie moje wyrabiało się długie lata :)
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 03 sty 2012, 17:20

aro_w pisze:No i to w tej nacji to niestety wyjątki. Służbę zdrowia znam nie tylko z racji tego że z niej korzystam ale też z nią współpracuję.. i zdanie moje wyrabiało się długie lata
znaczy współpracujesz z takimi czyli akceptujesz ich takimi !
Przez wiele lat się leczę u lekarzy wielu specjalności i naprawdę niewielki odsetek tych lekarzy byli takimi jak ich przedstawiasz.
Więcej spotkałem takich,którzy pomagali i chcieli pomagać,bezinteresownie,często kosztem swojego czasu .
Są różni ludzie,są i różni lekarze.
Tak już jest,że więcej się mówi o tych "dorobkiewiczach" niż o tych zwykłych "ludzkich" lekarzach,ale to nie jest powód by generalizować w dół !!
Wszędzie są tacy, dla których własne dobre jest wyższe niż pomaganie innym.
Dla jednych są cwaniakami,dla innych ...

Wracając zaś do cen leków refundowanych,muszę przyznać,że "moje" leki,czyli na wiele przewlekłych chorób bardzo staniało.
Inna pozytywna sprawa,to że na tej liście pojawiły się nowe leki refundowane,wcześniej kupowałem je bez refundacji.
Dla mnie same pozytywy... jak narazie,
a u lekarza dziś bez żadnych problemów.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 sty 2012, 19:50

aro_w pisze:
taloca pisze: Chociaż nie jest tez tak że lekarze są bez winy każda ze stron ma trochę racji.
A mi się wydaje że święte krowy lekarze niech się wezmą za robotę , dziś byłem z córką u dermatologa przed drzwiami pani z małym dzieckiem na 8.40, jakiś gostek na 8,50 a była 9.10 o 9.20 się w...em i zapukałem w gabinecie pani doktor piła kawkę i czytała gazetę o problemach z refundacją ... Nauczyli się kombinować , trzepać kasę od koncernów, NFZ, z etatów, prywatnych gabinetów itd.. o to chodzi że kaska z koncernów się skończy bo największa kasa jest na lekach refundowanych, a teraz nie będą kombinować . Może za chwilę się okaże że skończy się przyjmowanie pacjentów na państwowym sprzęcie za kasę, prywatne wizyty w godzinach pracy na etacie , więc jest o co walczyć to potężna kasa ... i ja się nie dziwie o ten krzyk .
chyba nie wiesz za bardzo o czym mowisz. a dlaczego nie wspomnisz o niekulturalnych pacjentach ktorzy kombinuja n aprawo i na lewo zeby dostac lek psychoytopowy bo sa uzaleznieni?
i wyzywaja od k**w, idiotow i s*k? dlaczego?
polski pacjnet to taki swiety jest? to zapytaj jak kombinuja z ubezpieczeniami ?

ja dyzuruje w ambulatorium i spotykam sie co rusz z wyzwiskami - jaka to ja nie jestem bo nie chce klonazepamu wypisac.
rozumiem ze oddasz mi pieniadze ktore bede musiala zaplacic jako kara za błędnie wypisana recepte? albo nie daj Boze bez wskazan?

widzialam juz kary siegajace kilkuset zlotych za niewyrazne pismo w karcie choroby - dziekuje.

btw. czy wiecie moze ile kosztuja czopki Pentasa wg nowej listy w praktyce?
Obrazek

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 03 sty 2012, 20:02

ranka pisze:chyba nie wiesz za bardzo o czym mowisz
Doskonale wiem o czym mówię , to o czym piszesz ty to zupełnie inny temat. Swoją drogą pielęgniarki od 01-01-2012 dostały ochronę na taką okoliczność . Zostały uznane za funkcjonariuszy państwowych i za obrażanie ich , ubliżanie grozi nawet kara więzienia. Pacjenci cóż przypisze słowa innych "tacy to wyjątki" w stosunku do liczby jaka się przewija więc nie generalizujmy...

[ Dodano: 03-01-2012 ]
obyty.z.cu pisze:znaczy współpracujesz z takimi czyli akceptujesz ich takimi !
Współpracuje bo muszę, niezależnie od tego czy akceptuję i czy tego chcę.

[ Dodano: 03-01-2012 ]
obyty.z.cu pisze:Wracając zaś do cen leków refundowanych,muszę przyznać,że "moje" leki,czyli na wiele przewlekłych chorób bardzo staniało.
Ogólnie w większości chorób leki staniały dla zdiagnozowanych. Gdyby nie zamieszanie z konowałami byłoby całkiem dobrze.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 20:05 przez aro_w, łącznie zmieniany 1 raz.
Best Regards Aro_w

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 03 sty 2012, 20:12

aro_w pisze:
obyty.z.cu pisze:znaczy współpracujesz z takimi czyli akceptujesz ich takimi !
Współpracuje bo muszę, niezależnie od tego czy akceptuję i czy tego chcę.
Nic nie musisz nie musisz pracować zawsze znajdzie sie setki innych chętnych na Twoje miejsce do pracy...

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 03 sty 2012, 20:27 przez Dżordż, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 03 sty 2012, 20:23

Dżordż pisze:Nic nie musisz nie musisz pracować zawsze znajdzie sie setki innych chętnych na Twoje miejsce do pracy...
Jeść też nie muszę ? Bredzisz ..
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 sty 2012, 21:26

Niszka pisze:
ranka pisze: btw. czy wiecie moze ile kosztuja czopki Pentasa wg nowej listy w praktyce?
Ja dziś kupiłam 28 szt. za 3,20 zł :)
o dzieki. :)
Obrazek

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 03 sty 2012, 21:29

Dari pisze:Ja też mam niestety ogólnie złą opinię o lekarzach (rodzinnych) przez... moją stratę czasu i ich brak zainteresowania... moim stanem zdrowia :mrgreen:
No cóż moja awersja wzięła się z tego że różne pseudo lekarzyny potrzebowały 10 lat żeby mnie zdiagnozować, w końcu trafiłem na wybitnego specjalistę, człowieka, pasjonata , jednak tylko dlatego że sam szukałem.
Best Regards Aro_w

gosia2122
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 04 sty 2012, 11:52

czy był ktoś z Was w aptece z pieczątka na recepcie "refundacja do decyzji NFZ"
Chodzi mi o Asamax 500-tabletki,ile zapłaciliście?
Gosia

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 04 sty 2012, 12:20

Ja byłam wczoraj w aptece z receptą na inny lek,ale normalnie też refundowany i niestety musiałam zapłacić 100%.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”