ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Ania406 » 04 sty 2012, 13:12

Ja byłam wczoraj w aptece z receptą na inny lek,ale normalnie też refundowany i niestety musiałam zapłacić 100%.
Ale dlaczego? Powiedzieli Ci coś w aptece? Ja zrealizowałam w poniedziałek receptę na azathioprine z refundacją bez problemu. Wczoraj także na leki przeciwbólowe i przeciwzapalne na receptę, normalnie wypisaną bez żadnych pieczątek- bez problemu z refundacją.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 04 sty 2012, 13:19

Aniu406 ja dostałam receptę ze słynną już czerwoną pieczątką. W aptece powiedzieli,że do refundacji potrzebuje jedynie by w okienku numer oddziału NFZ był numer oddziału.
Poszłam więc z powrotem do lekarza,ale nawet nie chciał rozmawiać, powiedział jedynie: że to jest protest lekarzy, bo oni nie znają tej nowej ustawy i nie wiedzą na co jest refundacja. Szkoda słów i ludzi,którzy przez to ucierpią. Myślę,że u prywatnych lekarzy to nie do pomyślenia.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

aro_w
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: aro_w » 04 sty 2012, 14:14

Myślę,że u prywatnych lekarzy to nie do pomyślenia.
Tak jak pisałem KONOWAŁY !!!!
Best Regards Aro_w

gosia2122
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 04 sty 2012, 14:24

wiedziałam, ze będą problemy z ta cholerna pieczątka.dziś mówili w tvn24, ze w kilku aptekach lekarze nawali aptekarzy żeby recepty z pieczątka "refundacja do decyzji nfz" traktowali jak pełno płatne.Jaja normalnie :mad:
Gosia

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 04 sty 2012, 14:30

aro_w pisze:
Myślę,że u prywatnych lekarzy to nie do pomyślenia.
Tak jak pisałem KONOWAŁY !!!!
powiem trochę jak "zielona" : to jest temat o lekach, nie najeżdżajcie na lekarzy.... i o swoich wątach do nich.. bo w TYM wątku liczy się to co teraz się dzieje z lekami...
gosia2122 mówili o tym już dawno, ale raczej, ze farmaceuci nie wiedzą i nie chcą brać na siebie odpowiedzialności ile taniej sprzedać więc sprzedają za 100%... zawsze można skorzystać z usług innej apteki.. przecież aptek teraz jak spożywczych...
a poza tym nie byłoby problemu gdyby co prawda nie ustawa, ale o zaświadczeniu od gastrologa, żeby rodzinni pisali z "P" lek pisało się na forum od dawna.. wtedy wystawiają "prawidłowe" recepty i nikt nie ma do nikogo pretensji wiec nie przesadzajcie...
moi rodzinni piszą zawsze to o co poproszę ale na wszelki wypadek podczas ostatniej wizyty u gastro też wzięłam to zaświadczenie i mam spokój.. bo mają tzw. podkładkę w razie coś :]
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 04 sty 2012, 14:37

malapkasia, ale ja tylko powiedziałam jak było. Nie najechałam na lekarza.
Po prostu stwierdziłam fakt, lekarz nie chciał ze mną rozmawiać i dał mi receptę z czerwoną pieczątką, której nie uznali w aptece i tyle.
Miałam zaświadczenie o ubezpieczeniu a lek był refundowany dla wszystkich.
Zaświadczenie o chorobie przewlekłej jest w przychodni męża,ale teraz też na pewno dostałby w tej przychodni receptę z czerwoną pieczątką i zaświadczenie nic by tu nie dało.

Mówię tu o konkretnej sytuacji i tyle.
Też raczej spotykam się z wieloma cudownymi lekarzami,ale to przecież nie wątek o tym.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 04 sty 2012, 15:05

megi_25 pisze:malapkasia, ale ja tylko powiedziałam jak było. Nie najechałam na lekarza
myślę, że malapkasia, nie miała Ciebie na myśli a chodzi o tą wypowiedź:
aro_w pisze:Tak jak pisałem KONOWAŁY !!
Ten Pan cały czas tak pisze, a nie jest to zbyt fajne tym bardziej, że lekarze czasami też czytają to forum. Na szczęście takie wpisy świadczą tylko o nim. Jeśli tak mu lekarze szkodzą i tak ich nienawidzi niech do nich nie chodzi oni sobie bez niego poradzą tylko mam wątpliwości, czy On sobie bez lekarzy poradzi.
Co do tematu byłam dzisiaj u lekarza i w aptece obyło się bez żadnych problemów. Miałam wypisany antybiotyk.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Mariusz82
Debiutant ✽

Post autor: Mariusz82 » 04 sty 2012, 15:23

Nie jest tak źle. Dzisiaj kupiłem Asamax 250 mg 100 tabl. za 22 złote, w zeszłym roku płaciłem 27 zł. Musiałem jedynie pokazać legitymację ubezpieczeniową a ci, którzy mają zazwyczaj napisane na recepcie P muszą dodatkowo pokazać zaświadczenie od lekarza, że mają zdiagnozowaną chorobę (wtedy za Asamax płacą 11 zł). Jedyna niedogodność była taka, że po normalnej cenie kupiłem lek dopiero po 3 dniach, bo w większości aptek nie mieli aktualnego wykazu leków refundowanych i choć lek na półce leżał to nie mogli wyliczyć ile mam zapłacić.

gosia2122
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 04 sty 2012, 15:39

wg. załącznika Asamax powinien kosztować:8,27 czyli ryczałt lub 30% refundacji -29,43 zł
apteki miały mieć stale ceny i marze wiec nie rozumiem dlaczego sprzedano Ci Asamax w kwocie 22 zł?
jeśli miałeś napisane na recepcie 30% to wyszło na twoja korzyść :razz:
Gosia

Mariusz82
Debiutant ✽

Post autor: Mariusz82 » 04 sty 2012, 16:19

gosia2122 pisze:wg. załącznika Asamax powinien kosztować:8,27 czyli ryczałt lub 30% refundacji -29,43 zł
apteki miały mieć stale ceny i marze wiec nie rozumiem dlaczego sprzedano Ci Asamax w kwocie 22 zł?
jeśli miałeś napisane na recepcie 30% to wyszło na twoja korzyść :razz:
Zapłaciłem tyle ile powinienem: Asamax 500 - 29,43 zł, Asamax 250 - 22,70 zł. Kupiłem ten słabszy. Na recepcie nie miałem napisanej żadnej odpłatności poza gustowną czerwoną pieczątką. ;)

gosia2122
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 04 sty 2012, 16:30

teraz już rozumiem:)
Gosia

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 04 sty 2012, 20:23

Ale moment, jak to jest, że jedni płacą 30 %, a inny 8,27? Ja mam zdiagnozowane, lekarz wystawił receptę na 30%, poszłam ponownie i poprawiła na ryczałt. według załącznika ma być na CU 8,27, o ile się nie mylę. Poza tym co znaczy zdiagnozowane? Ze szpitala mam wpisane (w karcie informacyjnej) CU to ja to uważam za zdiagnozowanie. Czy potrzebuję jeszcze jakiegoś kwitka? Poza tym dlaczego mam pani w aptece chwalić się kwitkami ze szpitala? To lekarz ma wiedzieć jak receptę wypełnić!
Obecnie biorę: Asamax 2x2

gosia2122
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosia2122 » 05 sty 2012, 12:23

a co z osobami,które nie maja jeszcze postawionej diagnozy?
u mnie z wycinków wyszedł obfity, przewlekły i leukocytarny naciek zapalny...

lekarz w moim przypadku powinien napisać na recepcie 30%-dobrze rozumiem?
Gosia

aro_w
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: aro_w » 05 sty 2012, 12:26

gosia2122 pisze:a co z osobami,które nie maja jeszcze postawionej diagnozy?
u mnie z wycinków wyszedł obfity, przewlekły i leukocytarny naciek zapalny...

lekarz w moim przypadku powinien napisać na recepcie 30%-dobrze rozumiem?
Tak 30%.
Best Regards Aro_w

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 08 sty 2012, 11:24

Zaraz,zaraz... Wy tu mówicie (piszecie) o pokazywaniu jakichkolwiek dokumentów w aptece?!? bo tak to zrozumiałam... Ja rozumiem, że to ewentualnie wtedy jak jest pieczątka?

A tak poza tym cała sytuację z protestem lekarzy wg można porównać do brania przez kogoś zakładnika, żeby od osoby trzeciej coś uzyskać...

Ja się zaopatrzyłam na początku grudnia na leki na 2 miesiące, więc póki co się nie martwię :)
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”