ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: taloca » 08 sty 2012, 11:32

A ja zauważyłam, że z listy wypadła no-spa forte i metoclopramidum. Zła wiadomość dla mnie.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 09 sty 2012, 21:23

Czy podrzuci ktoś info na temat tego czy Metypred i Entocort są zarejestrowane na CU i ile kosztują każdy z tych leków z osobna ?
Mam ograniczony dostęp do kompa/ netu w szpitalu a ostatnio na skutek przewlekłego stresu mam coś z pamięcią :oops: i wiecznie zapominam doktora o to dopytać.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: kasiia_p » 10 sty 2012, 11:49

czy ktoś kupowal w tym roku imuran? jak to wyglada teraz przy cu??
alea iacta est.....

Imuran 1x 25mg, Salofalk 4x 500 mg, dicoflor

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 11 sty 2012, 19:02

Ja imuran dla Klaudii kupiłam po 32zl za opakowanie 25mg.
Problem jest bo lek ten nie jest zarejestrowany na CU i CD na pewno u dzieci, jak jest z dorosłymi-nie wiem.
Długą miałam na ten temat pogawędkę z lekarzem, dotyczy to również ciprofloxacyny i jeszcze czegoś (tylko zapomniałam).
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 sty 2012, 21:40

Takiej ceny w wykazie leków refundowanych nie ma. Pełnopłatna za 100 tabl 39,53 PLN. Co do rejestracji to nie mogą znaleźć, a na necie wisi, bo wiszą wszystkie. napisała bym skargę do rzecznika praw pacjenta, wysłała naszą słynną kartkę do ministra. My też będziemy zbierać tego typu sygnały i napiszemy pismo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 12 sty 2012, 19:39

Racja Mamciu płaciłam 39,z groszami. Przepraszam za pomyłkę.
Oprócz problemów z Imuranem, jest też problem z Cyklosporyną, gdzie koszt za opakowanie ti kilkaset złotych (!). Rejestracji też nie ma.
Normalnie nic tylko premiera pytać nie o to "Jak żyć panie premierze tylko JAK leczyć ???"
Wyjde z tego szpitala to trzeba działać

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 sty 2012, 23:05

na liście jest napisane, że refundacja przysługuje we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych, a rejestracji dla dzieci nie ma.
Ja poproszę o kwitki z apteki (skan, ksero) z opis sytuacji (wiek dziecka, krótka historia wskazania) i prześlemy z komentarzem do ministerstwa. Można też do posłów, aby złożyli interpelacje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
mona74
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post autor: mona74 » 15 sty 2012, 18:10

gosia2122 pisze:czy był ktoś z Was w aptece z pieczątka na recepcie "refundacja do decyzji NFZ"
Chodzi mi o Asamax 500-tabletki,ile zapłaciliście?
Wczoraj chciałam wykupić dokładnie taką receptę. Wystawił ją rodzinny. Dodatkowo wypisał mi zaświadczenie, że choruję przewlekle i na co (oczywiście w karcie mam takie od specjalisty). Na wszelki wypadek wzięłam zaświadczenie z pracy, że jestem ubezpieczona. W aptece powiedziano, że teraz żadne papierki mi nie pomogą. Musi być prawidłowo wystawiona recepta, tzn. bez pieczątki z określoną refundacją. Owszem mogę kupić Asamax 500 ale za ponad 80 zł. Na szczęście mam jeszcze leki na parę dni, więc zrezygnowałam z zakupu. Może coś się zmieni w najbliższym czasie...

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 18 sty 2012, 15:53

Mam pytanie czy ktoś z CD kupował już Aze. Ja dzisiaj byłam w aptece i okazało się ze muszę zapłacić 100% czyli ok.30zł wcześniej na zwykła receptę bez p płaciłam ok. 9zł. Już zgłupiałam czy ta recepta była źle wypisana czy teraz się będzie tyle płacić.
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

kasiaz
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: kasiaz » 19 sty 2012, 14:50

U nas tez koszmar - poszłam do lekarza rodzinnego po recepte na pentase - pokazałam palcem na wykazie gdzie jest lek jaka odpłatnosc - ale sznowna Pani doktor walnęła pieczeć z NFZ i juz - na moje pytanie co teraz - kazała iśc do apteki bo oni nie robią żadnych problemów, a nastepnie wzięła się za wypisywanie zaswiadzcenia o przewłekłości choroby - piękne takie to zaświadczenie , długie i szczegółowe - poisdzeiałm z 10 minut zanim skończyła potem ponarzekała na Bartka, i na całokształ że każą im - biednym zmęczonym lekarzom czytac te grube wykazy leków że muszą wypisywać recepty, że generalnie jest źle i itp itd. a ja się pytam po jaka cholerę zmarnowała 10 minut na pisanie zaswiadzcenia o chorobie zamiast w tym czasie prawidłowo wypisac receptę? - gdybym ja tak traktowała klientów w pracy to wyleciałabym na zbity pysk - ale nie oni LEKARZe . Oczywiście kupiłam pentase za najwyższa cenę jaka przysługuje przy zniżkach czyli za ponad 90 zł - niech się udławią, pozdrawiam - musiałam to napisac ale juz mi lepiej....

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 19 sty 2012, 17:51

Mi do końca lutego Salofalku wystarczy. Mam nadzieję że receptowa zawierucha już się do tej pory uspokoi.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 19 sty 2012, 21:11

magdalene to co ma być wpisane na tej recepcie z Aza? na doz.pl wypełnia się wirtualną recepte i do wyboru jest tam R, 30% i 100%... aza nie jest na R ani na 30% chyba też nie zatem na recepcie będzie napisane 100%... i wtedy zapłacimy tak jak mówi martita 30 zł (w doz.pl 30,41)

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 19 sty 2012, 21:19

wybacz jednak źle sprawdziłam - na doz można wpisać tylko bezpłatny, ryczałt lub 100% (dla azy) zatem żadne nie pasuje do mnie (bo nie ma opcji 30%) :D możliwe że mają tam jakieś błędy - zobaczę jak to będzie wyglądało jutro w praktyce jak udam się po recepte do rodzinnego

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 19 sty 2012, 22:05

magdalene pisze:I takie (myślę, że weszły jakieś nowe recepty z tą rubryką, a póki jej nie ma, to lekarze piszą obok nazwy):
tak weszły w życie od 1 stycznia, ale ze starych (starego wzoru) można korzystać jeśli mnie pamięć nie myli jeszcze przez 4ry miesiące, pod warunkiem, że zostaną wypełnione wszystkie potrzebne informacje (i nie pojawi się np "P" bo powoduje to unieważnienie recepty).

Jeśli chodzi o wszystkie miejsca do sprawdza cen leków wydaje mi się, że najlepiej jest to zrobić bezpośrednio w załącznikach do rozporządzenia ministra zdrowia, tam są najlepsze informacje:

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q49 ... 9&ma=19077

po znalezieniu interesującego nas leku patrzymy na ostatnią kolumnę i tam jest dokładnie napisana dopłata jaką musimy ponieść w przypadku gdy mamy prawo do zniżki.

Swoją drogą jeśli ktoś ma wystawione leki jeszcze w zeszłym roku ma czas tylko do końca stycznia żeby je zrealizować - później nie będą refundowane ponieważ nie zawierają wszystkich potrzebnych informacji (pomijając okres ważności recepty)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 20 sty 2012, 08:42

Izabelka, 30zł, to w ogóle jakiś przekręt, tyle się płaci, jak się nie ma ubezpieczenia. Czy to nie była recepta z serii "do decyzji NFZ" ?
Zapłaciła tyle ile trzeba, niestety, bo AZA nie ma rejestracji dla dzieci i jest to ogólny problem. Wiem, że konsultanci przygotowują listy, aby to wróciło do normy. Zresztą większość lekków na nasze choroby nie jest zarejessrtowana dla dzieci. Mają no. od 12 r.ż, czasem od 6. Nie mam czesu teraz tego szukać, ale przydałoby się wiedzieć .Może ktoś zbierze te dane od producentów.
Niektóre papiery np Entocort, Infliximab miałam z netu, ale tera nie mogę odtworzyć gdzie te pdf-y są ukryte.

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”