ceny leków refundowanych w 2012

Refundacja leków, dostęp do leczenia żywieniowego czy nowoczesnego leczenia, a także inne działania są priorytetem dla Stowarzyszeń NZJ.
Wszelkie wiadomości i najświeższe informacje dają Nam nadzieję na lepsze jutro.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: ceny leków refundowanych w 2012

Post autor: Naobie » 20 sty 2012, 17:54

Jeśli chodzi o mnie to wyglądało to tak :P
jako że ja nie miałam czasu to wysłałam mame do lekarza z karteczką co dokładnie ma znaleźć się na recepcie by nie było problemów. Dopisałam, że jest ta refundacja 30%... no więc lekarka powiedziała że tak tak chyba jest 30% ale ona się jeszcze upewni i po przejrzeniu tych list stwierdziła że jest na ryczałt. Powiedziała że niby jest tylko opcja że bezpłatne (dla np nowotworów), ryczałt (niby dla nas) i 100%.
więc dostałam receptę z literkę R i za opakowanie azy 50sztuk zapłaciłam 3,20
mnie to cieszy ale czy jest to zgodne z tymi wszystkimi przepisami to nie wiem :D

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 20 sty 2012, 18:37

Na receptach które dostałam miałam wszędzie napisane 100% poza salofakiem gdzie widniało słowo ryczałt. Wiec z tego co zrozumiałam to dla każdego ubezpieczonego lekarz również powinien napisać ryczałt. To 100% było napisane również przy alfadilu i kwasie foliowym 5 tyle ze te leki nawet na 100% dożo nie kosztują.

No a niestety jako dziecko to już raczej się nie kwalifikuje :razz:
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 20 sty 2012, 22:41

I dlatego właśnie zaplacilam za imuran ponad 30zl, paragonu nie mam, do kosza poszło.

Taka sama sytuacja ( z tego co mi doktor mówił) dotyczy Cyklosporyny, ciprofloxacyny ( Ciprinol, Cipronex) i jeszcze jakiegoś leku, gdzie nazwy nie pamiętam.
Zarejestrować lek jest trudno bo wiadomo o co chodzi - o kasę.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

aoviedo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: aoviedo » 21 sty 2012, 17:24

Receptę prawidłowo wypisaną, bez pieczątki "refundacja do decyzji" realizowałam 17.01. Za Imuran 50mg 100tabl. zapłaciłam 63.09 zł. Zastanawiam się co z tą POLSKĄ??? Na całym świecie dzieci są pod ochroną a u nas odwrotnie. Pocieszenie to cena Sulfasalaziny EN 0,5mg 100tabl. 3.20zł.

Nanna
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie

Post autor: Nanna » 21 sty 2012, 23:28

Za sulfosalazynę dla Małej płaciłam 100%, bo nie jest zarejestrowana dla dzieci poniżej 2 roku.
"Nie istnieją dolegliwości, które byłyby a priori nieuleczalne. Istnieją jedynie choroby, których obecnie nie potrafimy jeszcze leczyć." - Vladimir Jankélévitch

Obrazek

Leki Małej: Rano: 500 mg Pentasa, 25 mg Imuran, 1/2 b6, 5 mg kwas foliowy, Wieczorem: 500mg Sulfasalazyna, 1 kapsułka Dicoflor 30, 4 krople Devikap

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 24 sty 2012, 07:32

Wychodzi na to, że najlepiej dla lekarzy i aptekarzy byłoby gdybyśmy to my,pacjenci, wyszli na ulice protestować....

Mnie ciekawi jeszcze jedna sprawa, słyszałam od jednej cukrzyczki, że teraz trzeba będzie przynajmniej raz do roku przekazać lekarzowi ogólnemu (jeśli to on wypisuje recepty "na co dzień") zaświadczenie, że się choruje... Moje pytanie brzmi - czy to dotyczy tylko cukrzyków, czy w ogóle tak jest? Bo ja jestem pod opieką gastroeneterologa prywatnego i jak się dobrze czuję to go po prostu nie odwiedzam, może i dla niektórych raz do roku zapłacić za wizytę, na której ów lekarz pomaca brzuch, popyta, ale ostatecznie chodzi o to, żeby wydał świstek, że choruję to nie tak wiele, ale dziś liczy się każdy grosz, a poza tym chodzi o zasady. ALE: w końcu to choroba przewlekła, ot tak nie minie... Czy może chodzi o dawki leków? ALE przecież jak mi się pogorszy/poprawi to i tak pojadę do gastro - czyli muszę za każdą zmianą dostać papierek o owej zmianie - o to to chodzi? Przepraszam, że tak rozwlekłam temat, ale trochę zaczynam mieć tego naprawdę dość
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 24 sty 2012, 15:37

Czy orientuje się ktoś ile teraz kosztuje cyklosporyna ??
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

moldero
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: moldero » 24 sty 2012, 18:25

Cześć,

Dostałem dzisiaj receptę na Imuran 50mg 100tab z odplatnoscia 100%. W aptece do zaplaty 60zl.
Na stronie NFZ widnieje jak byk, ze osoba ubezpieczony płaci 5,83zl. O co chodzi? Na tej samej recepcie miałem nolpaze i 30% oraz salofalk i znaczek R - ceny bez zmian.
Lekarz złe wypisał receptę czy co?

Pozdrawiam :smutny:
Lepiej wcale niż w ogóle!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 sty 2012, 19:37

Shima pisze:Czy orientuje się ktoś ile teraz kosztuje cyklosporyna
http://drugieserce.jaw.pl/przeszczepy_n ... sporyna,78
Preparaty zawierające: cyklosporyna (ciclosporin) »
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Marekk » 24 sty 2012, 20:29

moldero, jeśli miałeś na recepcie napisane 100% to widocznie lekarz na podstawie danych jakie posiadał stwierdził, że w Twoim przypadku powinna być pełna odpłatność za lek.

Jeśli pozostałe leki dostałeś ze zniżkami to recepta była całkowicie dobrze wypełniona i lekarz świadomie wpisał taka odpłaność za Imuran, pozostaje wypytac lekarza czemu tak zrobić jeśli ten lek ma refundację dla CD.

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 24 sty 2012, 22:06

Mam zdiagnozowanego Crohna od 5 lat i mam brać ten lek (Imuran) prawdopodobnie do końca życia i tzn ze mi się nie należy? Ja wiem, ze nie jest on na liście chorób przewlekłych z Crohnem, ale wg informacji z NFZ każdy ubezpieczony może go zakupić na receptę za te 6zl.

Dlatego pytam się Was czy ja czegoś nie rozumiem do końca czy to błąd lekarza?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 sty 2012, 22:11

no wychodzi na to, że błąd lekarza, bo ubezpieczony płaci za ten lek 5,83 PLN.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 25 sty 2012, 00:35

Dzieki za pomoc, jutro idę do lekarza aby poprawił receptę. Dam znać jaki tego rezultat :wink:

Pozdrawiam

aoviedo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: aoviedo » 25 sty 2012, 14:13

Natalka pisze:no wychodzi na to, że błąd lekarza, bo ubezpieczony płaci za ten lek 5,83
Ubezpieczony dorosły- bo dzieci nie!

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 25 sty 2012, 16:50 przez aoviedo, łącznie zmieniany 1 raz.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 sty 2012, 16:49

aoviedo pisze:Ubezpieczony dorosły- bo dzieci nie!
moldero, nie jest dzieckiem. :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Nasze Działania”