Propozycja Minister Zdrowia

"Powrót NZJ na listę chorób przewlekłych w 2009 roku" to jeden z największych sukcesów Stowarzyszenia J-elita.
Znajdziecie tutaj najnowsze zmiany jakie nastąpiły dla Nas chorych, o które walczą Stowarzyszenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 15:18

czy sulfasalazyna EN na CU ( wrzodziejące zapalenie jelita grubego) będzie za te 3,20 czy tylko na Crohna? bo już zaczynam się mieszać na różnych stronach czytam różnie.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 15:39

5 lutego muszę wykupić leki. Niewiem czy mam mieć nadzieję , że zapłacę mniejszą kwotę bo ten lek byłby na tej liście na CU.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 30 sty 2009, 18:19

Właśnie przeczytałam cały wątek, cieszę się, że pentasa i asamax tanieją. Ale te wlewki dla osób z CU :!: To jest faktycznie skandal, z tego co widzę, to jeden podstawowych leków. Czy jest jakaś decyzja na ten temat, a jak nie , to kiedy mogłaby być :?: Miejmy nadzieję, ze coś się ruszy. Ja najpierw kupowałam pentasę -125 zł, a potem przeszłam na asamax, bo nie wydalałam finansowo. I tak jest lepiej niż było, no ale apetyt rośnie w miarę jedzenia........ leków. :wink:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 30 sty 2009, 19:19

Nie cieszmy się przed czasem. Premier szuka oszczędności i dziś będzie rozmawiał z minister zdrowia.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2009, 19:21

Joanna23 pisze:5 lutego muszę wykupić leki
do tego czasu powinno sie juz wyjasnic, a jesli zabraknie to wyjdzie na to, ze trzeba kupowac po 1 opakowaniu, na przetrzymanie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wroblowska
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: wroblowska » 30 sty 2009, 19:49

dzis byłam w aptece to powiedziała mi ze napewno nie bedą mieli tanszych od 1 lutego
bo dostali nowy wykaz i najprędzej powieziała ze od 15

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 22:07

znajoma lekarka powiedziała mi pół godziny temu, że narazie nie jeszcze bo same ministerstwo zdrowia jeszcze nie wiedza cały czas przeciągają

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 22:10

obyty.z.cu, ja już receptę dostałam od gastrolog 4 opakowania. Myślę by w tym tygodniu iść do mojej poradni zwykłej i poprosić o jej rozbicie. Aby narazie wydali mi na 1opakowanie. Ale niewiem czy się da.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 30 sty 2009, 22:54

wroblowska pisze:dzis byłam w aptece to powiedziała mi ze napewno nie bedą mieli tanszych od 1 lutego
bo dostali nowy wykaz i najprędzej powieziała ze od 15
Mi też tak dzisiaj w Aptece powiedziano. Najwcześniej druga połowa lutego.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2009, 23:10

Joanna23 pisze:Myślę by w tym tygodniu iść do mojej poradni zwykłej i poprosić o jej rozbicie.
w aptece wydadza tyle ile chcesz, nie wazne ile wypisane. Chcesz jedna to dadza jedna.
Ja zeby dostac recepte nowa zostawiam w rejestracji poradni kartke do mojego rodzinnego lekarza z zestawieniem potrzebnych lekow,na drugi dzien recepte odbieram i spokoj.Zadne rozbicie niepotrzebne.Gastrolog wystawil swoja recepte, a rodzinny wystawi swoja. Po nowa pojdziesz wtedy, gdy znow zabraknie,a to juz miejmy nadzieje bedzie w nowych cenach.Lekarze sa po to by wypisywac nam recepty.Nikt łaski nie robi.To dziala wszedzie.

Sadze, ze jak juz wczesniej pisalismy tu, rozporzadzenie o lekach refundowanych wejdzie w zycie 15 lutego, ale...jest kryzys, nim mozna wszystko usprawiedliwic !
Ostatnio zmieniony 31 sty 2009, 01:06 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 23:17

Problem polega na tym, że dostałam specjalną kartkę od mojego gastrologa przeznaczoną dla lekarza rodzinnego by powiadomić jakie leki zostały wydane i że do końca lipca lekarz rodzinny ma mi wypisywać te tabletki. Nawet wyniki badań musze pokazać mu lub dać skopiowane. To samo musze zrobić dla lekarza reumatologa. Także każdy lekarz bedzie widział jakie biore i po ile. I niewiem czy mam iść do apteki i powiedzieć 1 opakowanie a co potem powiem mojej lekarce rodzinnej?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 30 sty 2009, 23:40

to teoja sprawa ile wypisuje ci lekarz ( oczywiscie tyczy sie to sensownych ilosci) - tak wiec magdalene ma racje. wypisanie recepty nic nie kosztuje, a to o znizce zawsze mozna odnotowac w karcie. ja mysle ze nie ma zadnego problemu
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 30 sty 2009, 23:48

ok super dzięki. Kupię w przyszłym tygodniu 1 opakowanie tych tabletek sulfasalazyny En no i reszte żelazo i folik. Resztę sulfy pujde jak mi się bedą kończyć.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2009, 01:16

Joanna23 pisze:Problem polega na tym, że dostałam specjalną kartkę od mojego gastrologa przeznaczoną dla lekarza rodzinnego by powiadomić jakie leki zostały wydane i że do końca lipca lekarz rodzinny ma mi wypisywać te tabletki. Nawet wyniki badań musze pokazać mu lub dać skopiowane
Ja sadze inaczej, potrzebujesz sie wyluzowac, lekarz Ciebie niczym nie ukarze,Lekarz ma Ciebie leczyc, lekarz tez wie , ze zmianiaja sie listy lekow refundowanych!
Od gastrologa dostalas zwykla opinie o zdiagnozowanej chorobie i lekach, i tyle, to ani aksjomat ani nakaz, to propozycja dla lekarza rodzinnego- tu wyjasnienie, gastrolog moze nie wiedziec o Twoich innych chorobach a lekarz rodzinny powinien wiedziec wszystko.
Wniosek, ..no powiedzmy troche teoretyczny, leki przypisuje lekarz rodzinny na podstawie znajomosci ogladu calosci twojego zdrowia .koniec. kropka.
Kobieto ! badz dzielna i nie opowiadaj nam ze sie czegos boisz,,,,,,no chyba ze ten lekarz taki przystojny :wink: :razz:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 31 sty 2009, 08:44

obyty.z.cu pisze:Kobieto ! badz dzielna i nie opowiadaj nam ze sie czegos boisz,,,,,,no chyba ze ten lekarz taki przystojny :wink: :razz:
ale w takim wypadku to raczej nie należałoby sie bać przystojniaka tylko...hm..no właśnie :)

A wracając do tematu te karteczki o lekach są potrzebne rodzinnemu jako swego rodzaju"podkładka"na wypisywanie leków specjalistycznych bo jakaś tam uchwała czy rozporządzenie--tak mi przynajmniej tłumaczyła moja rodzinna.

Jeśli chodzi o wiedzę farmaceutów na temat laków refundowanych to u mnie jest kiepsko.
Najpierw pani patrzyła na mnie baranim wzrokiem, potem wyjęła książeczkę i stwierdziła że w niej nic nie pisze i nie ma tej choroby na liście chorób przewlekłych.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Zablokowany

Wróć do „Sukcesy i Osiągnięcia Stowarzyszeń”