Strona 1 z 1

Free running

: 24 cze 2012, 23:48
autor: Alfea
Zastanawiałam się, jaki sport można by było uprawiać w CU. Do tej pory raczej większość sportów mnie nudzi. Nie przepadam za grami piłkowymi, jazda na rowerze na dłuższą metę jest monotonna, a uprawianie sportu w domu to już zupełna nuda. Zawsze podobały mi się parkourowe tricki, ale też od wiek wieków lękam się, że się połamię.
Czy ktoś z Was miał styk z free runningiem? Jak zaczynać trening, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę murów, barierek i innych niebezpieczeństw i też nie siedzieć w domu ćwiczyć ręce i nogi tylko w jakiś bardziej aktywny sposób zabrać się za zwiększanie aktywności fizycznej? Macie jakieś sugestie?
Zaznaczam, że w młodości nie ćwiczyłam na wf, czego teraz ogromnie żałuje, ale doktor mi wtedy zabronił, teraz wydaje mi się, że im więcej "ćwiczę" - chodzę po schodach, jeżdżę na rowerze - to jest lepiej niż gorzej, dlatego chciałam się za coś zabrać, ale laik ze mnie kompletny, a sportoweć zerowy, albo i nawet poniżej zera.

Re: Free running

: 26 cze 2012, 11:02
autor: LoneWolf
Na pewno trzeba się mocno porozciągać i poćwiczyć koordynacje. Ciało człowieka może dużo wytrzymać a nie trzeba robić niebezpiecznych rzeczy od razu. Może na YT są jakieś filmiki instruktażowe. U mnie na osiedlu czasem sobie tak biegają po garażach, dość ciekawa trasa.

Re: Free running

: 26 cze 2012, 19:00
autor: Alfea
Są filmiki są, ale głównie już o trickach albo - jak dobrze biegać, żeby się nie połamać, a mnie póki co chodzi właśnie o takie rozciągające ćwiczenia, właśnie dlatego pomyślałam o free runningu bo nie jest od niewiadomo jak wysiłkowy, bardziej zręcznościowy. Póki co muszę poćwiczyć odwagę ;), poczułam zew dwunastolatki - pójdę powspinać się na drzewa ;), a tak na serio, to póki co planuje też po prostu porozciągać się na jakimś placu zabaw z przeszkodami. Szkoda mi, że w mojej okolicy nie ma tych (zapomniałam nazwy) wyczynowych tras - co się wpinasz do linki i po drzewach skaczesz - genialna sprawa by to była na początek, bo zabezpieczenie by było, przeszkody by były, ech, zrobie sobie chyba takie koło domu ;).

PS. Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć ;)?

Re: Free running

: 26 cze 2012, 19:49
autor: obyty.z.cu

Re: Free running

: 26 cze 2012, 20:23
autor: Alfea
obyty.z.cu, o widzisz!! Dzięki. Muszę się tam wybrać, boli tylko cena xD.

Re: Free running

: 26 cze 2012, 23:41
autor: LoneWolf
PS. Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć ;)?

Dywizjonu 303 ;)

Re: Free running

: 27 cze 2012, 16:03
autor: obyty.z.cu
LoneWolf pisze:Które to osiedle, z taką fajną trasą w Krk, jeśli można wiedzieć
Znajdziesz nas w Krakowie w Pychowicach na ulicy Widłakowej! Właścicielem parku linowego jest Dwór Pychowice.