odchudzanie

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: odchudzanie

Post autor: CAMPARI34 » 15 paź 2008, 08:04

a czy mi ktoś za was może obliczyć czy dobrze ważę?jak wy to liczycie ja mam wzrostu1.70 a waże 53,5 kg.przytyłam 3kg :cry:
:D

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 15 paź 2008, 14:05

magdalene pisze:niedożywienie (18,3).
Bez przesady, granica niedowagi:P. CAMPARI34, ta buźka :cry: jest nie na miejscu;>

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 15 paź 2008, 17:10

wydaje mi się że dobrze ważę bez przesady nie ma czym się narazie martwić byle nie przytyć więcej a będzie dobrze :wink:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 paź 2008, 14:24

CAMPARI34 pisze:wydaje mi się że dobrze ważę
a byłaś na tej stronie co magdalene podała? chyba nie :neutral:
masz niedowagę, BMI 18,3 i tam piszą tak:
Ważysz zdecydowanie za mało. Powinnaś zacząć lepiej się odżywiać. Jedz więcej i nie przejmuj się kaloriami, gdyż w Twoim przypadku są one jak najbardziej pożądane. Możesz sobie pofolgować, pamiętaj jedynie, aby jeść zdrowo. Jeżeli Twoja waga się nie zmieni, powinnaś skontaktować się z lekarzem.
CAMPARI34 pisze:byle nie przytyć więcej a będzie dobrze
no ja bym się z tym nie zgodziła.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Misia

Post autor: Misia » 16 paź 2008, 15:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

tequilla
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: tequilla » 17 paź 2008, 23:54

Bardzo , bardzo i jeszcze bardziej zgadzam się z Misią.
Kiedyś chciałam być szczupła(czytaj wychudzona).
Dzis chcę być tylko zdrowa, dobrze się czuć, móc zjeść wtedy kiedy chcę i co chcę.
Patrzeć jak moje dziecko może jeść to na co ma ochotę.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

o odchudzaniu

Post autor: obyty.z.cu » 28 sty 2009, 17:48

odpowiedz Pandzi w innym temacie (zeby nie robic tam zamieszania)
viewtopic.php?p=158323&sid=e3aa2365b4d5 ... a78#158323
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

znam taka jedna "cud diete", pewnosc 100 % i naprawde pozwala oszczedzac duzo.
Ta dieta polega na : - nie kupujesz= nie zjesz.
Pusta lodowka nie kusi,ale warunek....to dotyczy ludzi w miare zdrowych i prowadzacych zdrowe odzywianie.
Z tej cud diety smiala sie moja sasiadka.
Okazalo sie, ze powoli wprowadzala ten stan w domu....efekt u wszystkich mieszkancow.Zmiana zaopatrzenia, kupowanie niezbednych produktow tylko w niezbedne ilosci przyniosla efekt.
Przy okazji , tak tez rzucili palenie papierosow :razz:
Jednak, uznali ze wyrzeczenia cos musza dac w nagrode, wiec nagroda sa wspolne wyjazdy na cieple plaze.
Podobno, po podliczeniu wydatkow, wczasy sa prawie pokrywane z zaoszczedzonych pieniedzy.
Szkoda, ze nasze "oszczednosci" pochlaniaja leki :razz:
a sterydy dzialaja lepiej niz efekt jo-jo :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia-m
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: kasia-m » 29 sty 2009, 14:02

Witam

Też bym chciała napisać że chcę schudnąć... ale nie ja staram sie nabrać troszeczkę ciałaka :oops:
moja najniższa waga to 36kg z kawałkiem przy wzroście 175 cm - makabrycznie wyglądałam :cry: :oops: ale to było na początku grudnia 2008r. teraz jest już lepiej :razz: bo waże już 40kg :razz: :razz: :razz: z pomocą różnych osób i jedzonek ale sie udało jeszcze 5 kg i będę całkiem szcześliwa skreślą mnie z "listy anorektyków"- :kox: - a może listy wariatów kto to wie :zastanawia: :wink: bo w szpitalu jak mnie zobaczyli to stwierdzili że mam anoreksje :neutral: niech się stukną w główke i pochorują troche na Crohna i celiakie... :wink: a zobaczymy jak będą wyglądać :wink:
Powiem tyle że jak nie wiedziałam że choruję to a chciałam zrzucić kilka kilo to jadłam HROM ale teraz nie wiem nic :smutny: :oops:
Teraz wiem zdrowie najważniejsze nawet jak ma sie o kilka kilo za dużo i killa wałeczków więcej co tam :wink: :razz:
PRZYJACIÓŁKA URWISKÓW ONI WALCZĄ JA TEŻ SIĘ NIE PODDAM ...
BO WARTO ŻYĆ I WALCZYĆ O GODNE ŻYCIE...

Jestem pigułą dobrze mi z tym :)

MISIU DZIEKI :)

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 29 sty 2009, 17:51

ja mam to samo odchudzanie nigdy! raz ze nie umiem, nie potrafie odmawiac sobie, albo co gorsza chodzic glodna. dwa ze nie musze. mam drobna budowe ciala no i w zasadzie to kilogramow bym wziela pare niz oddala. w listopadzie wygladalam jak wieszak 43kg 156cm. teraz z 47 bedzie wiec jest git. nawet mi sie brzuszek zrobil :)
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 30 sty 2009, 13:08

A ja wiele bym dała żeby schudnąć z 10 kg... Jak czytam Wasze posty, że chętnie byście przytyły albo wzięły od kogoś kilogramy to aż chce mi się krzyknąć "NIE WIERZĘ!". Nie wierzę, że to tak może być. Podejmowałam kilka prób odchudzania się i udawalo mi się wytrzymać co najwyżej 2,5 tyg. A każdy dzień to była katorga; ciągłe myślenie o jedzeniu, co mi się teraz marzy i nie potrafiłam tego w żaden sposób zahamować. Po prostu nie mam za grosz silnej woli, co uważam za jedną z moich najgorszych wad ^^ W końcu jest się tym typem choleryka :roll:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 30 sty 2009, 13:23

a ja teraz schudłam 2kg.dzieci moje grype mają ja też coś sie przeziębiłam a nigdy nie chorujemy więdz SIEDZĘ I WYJĘ Z NIEMOCY.czopki do tyłka walę i szlak mnie trafia bo to się juz tydzień ciągnie.jedyny z tego pożytek TE 2KG MNIEJ :cry:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2009, 19:05

90Christin pisze:A ja wiele bym dała żeby schudnąć z 10 kg...
kasieek99 pisze:mam drobna budowe ciala no i w zasadzie to kilogramow bym wziela pare niz oddala.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no prosze, wszystko w jednym to wlasnie moja przypadlosc, poleciec 10 kg w 1,5 miesiaca i przytyc po sterydach 10..to norma, kiedys sie tym martwilem, teraz dochodze do wniosku (miedzy innymi czytajac forum) , ze lepiej miec zapas niz niedowage !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 30 sty 2009, 23:59

Moja choroba jest jeszcze na tym stadium najabrdziej lightowym i odchudzanie przebiegałoby u mnie jak u zwykłego człowieka, a nie na zasadzie wychudzania chorobliwego. Tydzień temu lekarz mi chciał przepisać sterydy, bo są tańsze, ale kurcze nie wyobrażam sobie swojej wagi + waga sterydowa. To jakaś kompletna masakra by była już zupełnie :neutral:
kota pisze:90Christin, często tak bywa, że trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie wzgórza
Tego jestem świadomo, ale że nigdy nie było mi dane wejść w 'stan równowagi' to i tak narazie wydaje mi się, że lepiej czułabym się będąc chudą.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 31 sty 2009, 02:03

172cm, 68kg
90Christin pisze:nigdy nie było mi dane wejść w 'stan równowagi' to i tak narazie wydaje mi się, że lepiej czułabym się będąc chudą.
sorki, nie chce urazic, jestes mloda kobieta i rozumiem, ze twoja uroda, waga, stan ogolny narazie jest wazny dla Twojego stanu...powiedzmy "psyche".

wg mnie jako faceta...sorki, bo duzo straszego, ale, zawsze facet, takie wymiary to dla mnie, prawie ideal, prawie ? bo w sumie, zawsze, nawet w twoim wieku, nie chcialem lalki, ( wstyd sie przyznac, ale mnie fascynowaly), ale , chcialem "kogos" w rozumieniu, kobieta. kumpel, atrakcyjna, ma cos do powiedzenia, cos do pokazania....a tak w sumie ani wzrost ani waga ( no powiedzmy :wink: ),ani ubranie (choc akurat to moze wiecej- nie chcialem glanow i spodnic do kostek).
Po latach- w koncu jestem dlugo w malzenstwie, co nie znaczy ze nie lubie patrzec na kobiety, po dyskusjach z facetamni- wiek nie gra roli....waga to zaden problem, uroda jest wazna,obycie- to akurat jest to na co "mlodsi" zwracaja uwage,wychowanie, o tym cicho sza- o tym sie nie mowi, ale kazdy to chce wiedziec i czuc....a reszta to...jak u Elektrycznych gitar..jestem z miasta, to widac, slychac i czuc....- bez obrazy dla innych!

90Christin
Początkujący ✽✽

Post autor: 90Christin » 31 sty 2009, 21:27

Uwaga, że jestem młodą kobietą wcale nie uważam za obraźliwą ^^ Bo to, że jestem jeszcze na tym etapie, że aparycja jako taka jest ważna to przychodzi i ,niecałkowicie, odchodzi zupełnie naturalnie i ja nie mam tu za wiele do gadania, bo siedzę akurat w takim środowisku, gdzie to jest , niestety , trochę ważne, chodź jak najbardziej staram się nie utożsamiać z tymi ludźmi, bo mam inne priorytety.
Mimo wszystko przeszkadza to, jak się wygląda i człowiek(kobieta :razz: ) zaczyna się tym martwić dosyć wcześnie i próbuje to zwalczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Aktywność”