L-karnityna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xentrix
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

L-karnityna

Post autor: xentrix » 04 gru 2010, 19:02

witam,

jako ,ze "troszke" mi sie przybrało na wadze głownie za sprawą encortonu - odkladanie wody w organizmie a takze drastycznie zwiekszony apetyt ..... zamierzam zapisac sie znowu na siłownie w celu cwiczen aerobowych -czytaj rowerek , bieżnia , steper , orbitrek + moze cos na luzie z hantlami itp itd ...( kiedys cwiczylem dosyc duzo - cwiczenia na rozbudowe masy miesniowej ale było to dawno i kiedy choroba byla w remisji , wiec w temacie cwiczen instruktora ani eksperta nie potrzebuje,bo sam sie znam na tym b.dobrze).
Pytanie moje brzmi natomiast o spożycie L-karnityny . Jako , ze substancja ta pomaga w przemianach i transportach tłuszczów przy odpowiednim treningu pozwala na szybszą redukcję nadwagi ( oczywiscie nie nalezy sie spodziewac cudów , bo nic nie zastapi diety i ruchu , lecz w pewnym stopniu pomaga co juz kiedys na sobie sprawdzilem ).

ps. za termogeniki sie nie łapie ...wiec pozostaje mi L-karnityna

Chcialem zapytac :

1. czy nie ma przeciwwskazan do stosowania L-karnityny w fazie actywnej CU , przy stosowaniu encortonu , asamaxu itp itd ....

2. czy sa tutaj osoby , które L-karnityne stosowały w fazie aktywnej choroby i czy bylo wszystko ok a jesli nie to co się działo,jakie były objawy nieporządane ?

cytrynowa
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Re: L-karnityna

Post autor: cytrynowa » 06 cze 2011, 18:15

witam serdecznie i podpinam się pod pytanie kolegi , co z l-karnityną ?

xentrix
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: xentrix » 14 cze 2011, 22:32

cytrynowa pisze:witam serdecznie i podpinam się pod pytanie kolegi , co z l-karnityną ?

niedawno czytalem artykuł , ze wg najnowszych badan L-karnityna to ściema i w ogole nie działa , a jakiekolwiek efekty to tylko psychika nasza . Trudno sie do tego odniesc , bo kiedys L-karnityne bralem ale tez cwiczylem na silowni - sztangi , sztangielki , wyciagi a po treningu aeroby - bieznia , rowerek , steper , orbitrek . Rezultat był widoczny bardzo ale to mogł byc efekt cwiczen i odżywiania a nie L-karnityny. Wiec nie wiem co o tym mysleć .

marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 07 cze 2012, 16:58

Odsyłam do tematu o odzywkach i suplementach w sporcie "kreatyna, gainery..." gdzie jednemu z forumowiczow preparat zawierajacy m.in. l-karnityne prawdopodobnie pogorszyl stan jelit.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”