banan z olejem lnianym colon miód

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bananarama
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

banan z olejem lnianym colon miód

Post autor: bananarama » 11 cze 2012, 10:09

Jak ktos sie odwazy moze wyopróbować cos co mi pomagało kiedys na chore jelita, oczywiscie każdy reaguje na różne rzeczy inaczej wiec jak kogoś po tym przeczyści albo coś gorszego to nie moja wina.

banana rozdrobnić widelcem z kilkoma lyżkami oleju lnianego zimnotloczonego(np"lenvitol" do kupienia na allegro) na jednolitą masę.Mozna to potraktować jak deser albo posilek, na moje jelita działa łagodząco mimo, że same banany xle trawie to takie z olejem są niezłe i w smaku troche jak banan z alkoholem. Olej lniany po otwarciu przechowywać w lodówce, a kupować świeży, zimnotłoczony bo jak troche postoi traci swoje "właściwosci".Mozna dodac do tego "colon c"(taki preparat błonnikowo regulujący na jelita) i zjeśc zamiast śniadania i kolacji, chociaż lepiej w mniejszych ilosciach(pół banana 1-2 lyżki oleju) 3 x dziennie jak budyń np.

herbata z dzikiej róży z miodem(najlepiej rzepakowym, łyżeczka na szklanke ) do tego colon c i troche oleju lnianego.Dobrze wymieszac, poczekac chwile aż zgęstnieje na cos w rodzaju kisielu.miód i colon c dodać do ostudzonej(lekko ciepłej) herbaty.Taki kisiel wypic/zjeść zamiast lub przed śniadaniem i kolacją.Ja to robiłam w dużym kubku(prawie 2 szklanki tam wchodza) z 2 torebek ekspresowej(lepiej kupic samą dziką róze na allegro bo ekspresówki maja w składzie połowe hibiskusa który moze drażnic jelita), czubatej łyżeczki colonu i ze 2 łyżek oleju chociaż leje tego na oko. Żeby w smaku było lepsze mozna doslodzic cukrem ale miodu raczej nie wiecej niż łyżeczke na szklanke.

zielona herbata z mietą mocno posłodzona zamiast czarnej.Po arabsku tak sie pije zielona herbate i oni twierdza ze to jest dobre na upały i trawienie.Tradycyjnie to używają świezej mięty i jakies inne proporcje ale można uproscić wrzucając torebkę eksp mięty + zielonej ze 2 lyżeczki cukru i rzeczywiscie calkiem dobre

[ Dodano: 22-08-2012 ]
mniej niż poł szklanki gorzkiej zielonej herbaty(najlepiej taka odstana zaparzona przed snem i zostawiona z torebka na calą noc) do tego łyżeczka lupin babki płesznik(colon c np) i pół łyżeczki(albo nawet mniej) zmielonego suchego groszku(mąka grochowa?), wypic rano na czczo 25 min przed lekkim sniadaniem i wieczorem 25 min przed kolacja.Działanie moze jedynie subiektywne odkazajaco-przeczyszczajaco-poprawiajace trawienie.Smak paskudny

[ Dodano: 22-08-2012 ]
dobrym "ziołowym" połączeniem był tez rumianek z prawoslazem.Gastrosan taka chyba herbata w aptece do kupienia z tym skladem.Mozna taniej kupic sam korzen prawoslazu, zaparzacz do ziół, zmielic prawoślaz, lyżeczka takiego zmielonego, torebka rumianku, zaparzyc odcedzic, działanie dobre, łagodzace jak na mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”