LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: LDN lek na choroby autoimmunologiczne

Post autor: Habik » 06 mar 2013, 12:59

marcin820201 pisze:Dzięki, co prawda 2.5 x drożej niż w naszym kraju lecz bez ceregieli z psychiatrami ktorzy i tak obcemu nie wypisza :)
Niestety drożej - ale z pominięciem pewnych formalności związanych z receptami. Poza tym, jeśli przeliczy się na dawki 4.5 mg to wcale nie wychodzi tak źle ;-)

Basiabasia
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Basiabasia » 06 mar 2013, 20:12

Witajcie. Ja popytam w Niemczech. Jak się czegoś dowiem to dam znać :roll:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 06 mar 2013, 21:55

madzia pisze:Natuśka zrobiłam jeszcze przed chwilą test, nie mogę wysyłać wiadomości prywatnych. :cry:
madzia:

Profil --> Preferencje --> podpunkt 7: Włącz prywatne wiadomości --> Tak :smile:

I ślesz ile chcesz :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Hedo_ldn
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: Hedo_ldn » 19 mar 2013, 12:53

Za jeden blister odstąpię resztę z recepty.
Jeśli ktoś chętny w Krakowie..

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 20 mar 2013, 22:35

Natuśka pisze:
madzia pisze:Natuśka zrobiłam jeszcze przed chwilą test, nie mogę wysyłać wiadomości prywatnych. :cry:
madzia:

Profil --> Preferencje --> podpunkt 7: Włącz prywatne wiadomości --> Tak :smile:

I ślesz ile chcesz :p
ja też nie mogę ich wysyłać od jakiegoś czasu, myślałam, że wreszcie będę mogła, ale ... mam ustawienia tak jak podałaś i nie wysyłają się. Jak ktoś napisze to mogę odpowiedzieć ale sama nie mogę wysłać pierwsza. Pomocy.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 24 mar 2013, 12:35

Habik pisze:J (LDN) Biorę już 5 dni i jak na razie to płytki krwi które miałem zwykle na poziomie około 50 tysięcy skoczyły na ponad 100 tyś. Jelitko spokojne ;-).
Habik jak się czujesz po prawie miesiącu przyjmowania LDN?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 24 mar 2013, 19:46

Myślę, że jest całkiem ok. Miesiąc z LDN, ponad miesiąc bez sterydów, Jelito ok - z jedną, dwiema wizytami dziennie (co przy moim CU też jest dziwne), czuję się w porządku - no może na początku miałem jakiegoś dodatkowego powera ;) Na badanie poziomu płytek muszę znaleźć czas, może jutro to zrobię - w sumie to głównie ze względu na płytki zacząłem ten eksperyment, ale sińców nie widzę, krwotoków też nie, więc jak na razie jestem dobrej myśli. :)
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 24 mar 2013, 21:53

Habik, wspaniale czekam na dalsze relacje :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 24 mar 2013, 22:41

Habik pisze:Myślę, że jest całkiem ok. Miesiąc z LDN, ponad miesiąc bez sterydów, Jelito ok - z jedną, dwiema wizytami dziennie (co przy moim CU też jest dziwne), czuję się w porządku - no może na początku miałem jakiegoś dodatkowego powera ;) Na badanie poziomu płytek muszę znaleźć czas, może jutro to zrobię - w sumie to głównie ze względu na płytki zacząłem ten eksperyment, ale sińców nie widzę, krwotoków też nie, więc jak na razie jestem dobrej myśli. :)
Habik czy krwotoki były Twoim głównym problemem? Ile miałes wczesniej stolców na dobę?Jak przebiegało Twoje CU? Jakie leki "przerabiałeś"? Dopytuję tak dokładnie, bo właśnie głównym problemem mojego syna były? - są? krwotoki. Humira nie zadziałała, a na Remika się uczulił, więc nie bardzo wiem jak będzie dalej.

Może załóż temat pt. "Moje doświadczenia z LDN" - byłoby to pewnie dla wszystkich bardzo ciekawe.

[ Dodano: 24-03-2013 ]
Tak się zastanawiam - czy LDN może zaszkodzić? Coraz częściej o nim myślę...
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 25 mar 2013, 01:05

Nie wiem czy ten link się tu już gdzieś nie przewinął: http://www.crohnsforum.com/forumdisplay ... order=desc

Warto z ciekawości poczytać niektóre historie :)

Habik, też bardzo jestem ciekaw ile Ci płytek przybyło :)
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Awatar użytkownika
Habik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Habik » 25 mar 2013, 06:57

Może nieprecyzyjnie wyraziłem się pisząc krwotoki - nazwać to można raczej objawami skazy krwotocznej. A przyczyną tego głównie było to, że płytki krwi potrafiły mi spaść do poziomu około 1 tysiąca, a wtedy to już tylko szpital i pulsy sterydowe (wlewy solu-merdolu, deksametazon lub duże ilości encortonu ;) ). Jak miałem rozpoznane w 2006 CU to jako pancolitis i wtedy latałem do WC po kilkanaście razy dziennie, zawsze z patologią;) wtedy chyba pisałem coś tutaj na forum. Nie przerabiałem nic ponad mesalazynę (byłem uparty i nie pozwoliłem) i to z początku ją podejrzewano powodowanie małopłytkowości - miałem odstawianą, przywracaną, odstawianą itd. Pierwszy rzut małopłytkowości był zsynchronizowany z rzutem CU, niewiele brakło a bym się przekręcił. Ostatnimi czasy z CU mam dużo spokoju, ale to też związane jest pewnie z tym, że od ostatniego spadku płytek byłem prawie nieprzerwanie na sterydach (Jeśli zaczyna się 4g solu medrolu, następnie 80mg encortonu to schodzenie trochę trwa ;-) )

Nie wiem czy LDN może zaszkodzić, dużo poczytałem, biorę na własną odpowiedzialność, jak na razie jest okej - byleby płytki były wysoko ;-)
CU z towarzyszącą pierwotną małopłytkowością immunologiczną

Biorę: Różne różności ;)

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 06 kwie 2013, 21:54

Biorę LDN od ponad miesiąca. Zaczynałem dawką 4,5mg - efekt bezssenność, zmniejszyłem do 3,5 mg, udało się zasnąć. Jeżeli chodzi o efekty, działanie, na razie ich znacząco nie odczuwam. Może by było gorzej jakbym nie brał. Według mojej oceny ścisła dieta eliminacyjna (mix gersona, raw foods + półpłynnej (papkowatej) diety bezmlecznej i bezglutenowej) dała w ciągu miesiąca w porównaniu do LDN mega dobre rezultaty. Na razie nie oceniam bo zróżnicowałem dietę do niemal wszystkiego i może dlatego nie ma super efektów a jakbym nie brał w tym przypadku LDN to by była masakra. Z tego co zdążyłem doczytać niektórzy po miesiącu niektórzy po 3 a niektórzy po pół roku zaczynają odczuwać pozytywne skutki. Może u mnie po pół roku.... będę zdrów jak ryba ;) Aha i co zauważyłem po zjedzeniu czegoś co ma dużo soli wysyp aft w jamie ustnej, tu znowu na plus gersona gdzie sól zabroniona. Od początku wiosny/lata (o ile nadejdzie) wrócę do mixa raw foods + gerson + papkowate typu Minima Sinlac + suplementy +LDN i zobaczę efekty.
No nic uczę się dalej co szkodzi a co nie. LDN kontynuuje z nadzieją na +, mam zapasy na ponad rok. Adepend rozpuszczam w wodzie przeznaczonej do rozrabiania leków (25mg tabletki w stosunku do 25ml wody, do strzykawki naciągam 3,5ml, mieszam z niwielką ilością wody przed snem i wypijam), wodę można kupić na receptę w aptece, a w niektórych nawet bez recepty.

Awatar użytkownika
Jarczyslaw
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Jarczyslaw » 07 kwie 2013, 02:11

Nibiru, cierpliwości :) Czytałem wiele opinii na temat brania LDNu i rozrzut czasu potrzebnego na pojawienie się pierwszych pozytywnych efektów jest niestety spory. Znakomita większość osób jednak w końcu odnotowuje spore korzyści. Trzymam kciuki bardzo mocno :]

Swoją drogą gdzieś obiło mi się o oczy jeszcze to, że ponoć dobrze jest dbać o odpowiedni poziom witaminy D3 w trakcie kuracji naltreksonem. Muszę poszukać na ten temat bardziej konkretnych informacji.

Dobrze, że zwróciłeś uwagę jeszcze na jeden fakt - lekarze mówią: "jedz pan co chcesz, to nie alergia pokarmowa czy celiakia". Dieta (szczególnie pozbawiona chemii, mąk i innych takich), moim zdaniem powinna być mimo wszystko podstawą...
[center]Trzymajmy się ramy, to się nie posramy![/center]

Rosa1
Debiutant ✽

Post autor: Rosa1 » 10 kwie 2013, 21:28

Po sugestiach skasowalam swoja wiadomosc
Elzbieta
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2013, 10:19 przez Rosa1, łącznie zmieniany 1 raz.
Elzbieta

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 10 kwie 2013, 21:47

A to jest oferta handlowa??? Proszę przeczytać regulamin.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”