Moje dolegliwości - proszę o sugestie

Miejsce dla wszystkich co mają ochotę prowadzić dziennik czy swój temat, opisując jak na co dzień zmagają się z chorobą.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Moje dolegliwości - proszę o sugestie

Post autor: agnieszkad » 28 kwie 2019, 16:34

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, nakierowanie, może Ktoś ma podobne dolegliwości i wie, jak postępować.

Jakieś 9-10 lat temu po długiej wędrówce do różnych gastrologów trafiłam na diagnostykę do MSW, z powodu utrzymujących się niestrawności, gazów, odbijania, wzdęcia, bólu jelit i dokuczliwego, pieczenia w odbycie, bez biegunek. Nie wiem, czy jest jeszcze na forum moja historia...
Byłam przebadana (wykluczone cu, cd) , stwierdzono dysbakteriozę. Przy okazji wyszła też yersinia. Byłam przeleczona cipronexem i xifaksanem. Wtedy reakcja była bardzo dobra, poprawa stanu zdrowia. Oczywiści dolegliwości się zmniejszyły, nie do końca, ale można było normalnie funkcjonować.
Bywało, ze miałam dolegliwości, przyjmowała może 2,3 razy metronidazol w ciągu tych lat.
Aktualnie (od grudnia 2018) poczułam jakby ucisk w żołądku, pogorszenie apetytu, wzdęcia, gorzki posmak w ustach. Przeszłam na dietę fodmap, ale nie było poprawy. Dostałam od rodzinnego xifaxan , czułam się jeszcze gorzej. Silne wzdęcia, niestrawność. W luty zentel na 5 dni (mimo, że wyniki nie wskazywały na pasożyty. W kwietniu 2018 była kontrolna kolonoskopia w Msw - makroskopowo bez zmian - ibs. W lutym - badanie kału - niestrawione resztki, fragmenty tłuszczu, candida - pojedyncze. Usg - ok, podniesione przeciwciała yersinii (zamieściłam w innym poście). Drugi gastrolog powiedział, że to takie przypadkowe znalezisko bez znaczenia.W kwietniu badanie Sibo - wynik dodatni. Dostałam cipropol na 10 dni oraz metronidazol. Podczas przyjmowania utrata apetytu, brak sił (w 8 dniu nie mogłam wstać z łóżka), gorzko , kwaśno w ustach, cały język biały, chudnięcie - wrak człowieka. W 8 dniu odstawione antybiotyki, przyjęłam Mycosyst. Po trzech dniach jeszcze gorzej. Szpital Sor - usg ok. , badania krwi ok, rtg brzucha ok. Polecono odstawić Mycosyst i wręczono skierowania na gastroskopię. Do łykania zirid i dexilant. Kompletna niechęć do jedzenia - odstawione. Ostatnio wizyta u gastrologa - skierowanie na clostridium i i grzyby. Czekam. Przyjmuję ciągle leki debridat, meteosmasmyl, duspatalin, kupiłam gastrotus, dieta - gotowane, unikam glutenu obecnie (nie wiem, czy to dobry pomysł). Mam koszmarne pieczenie po wizycie w wc, nie mam biegunki. Ciężko po jedzeniu - trochę pomaga gastrotus. Byłam u 2 proktologów, drugi twierdzi, że jest to związanie z jelitami. Nie pomagają czopki typu proctosone i inne - drażnią jeszcze bardziej. Przyjmuję naturalny olej z rokitnika, probiotyki proctolact m, colilen ibs, lactoferyna, vitamina c Piecze, pali, rozpiera, jak dotknęłam do drobniutkie kropki jasnej krwi były (musi więc pękać). Od góry odbijanie puste, czasami ciężko, czasami ukłucia nad pępkiem, to wzdęcie w dole z lewej strony i to palenie.....Kora dębu, balsam szostakowskiego, ale chyba nic.

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam
Agnieszka

Nie wiem, czy dwa razy nie wysłałam.
agnieszkad

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Moje dolegliwości - proszę o sugestie

Post autor: Anette28 » 01 maja 2019, 15:28

Badań jest wiele:

- badanie kału na krew utajoną i kalprotektyne
- badanie genetyczne w kierunku celiaki
- test na Helicobacter pylori
- enterografia, enterokliza
- wykluczenie choroby trzewnej
- pełna morfologia, rozmaz, CRP, ew.OB, próby wątrobowe, wit. D3, przeciwciała ASCA i ANCA
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

atabe
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Re: Moje dolegliwości - proszę o sugestie

Post autor: atabe » 03 maja 2019, 15:56

Podobne objawy daje też nietolerancja glutenu, nie ma wtedy celiakii , kosmki są prawidłowe .Natomiast mogą występować biegunki krwawienia i inne objawy jelitowe . Leczy się też przez odstawienie glutenu

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS

Re: oje dolegliwości - proszę o sugestie

Post autor: agnieszkad » 09 maja 2019, 21:18

Bardzo dziękuję Wszystkim za sugestie.
Kalprotektyna ok, morfologia, wątrobowe, trzustkowe ok, D3 do suplementacji. Enterokliza była robiona na oddziale w MSW, gdy byłam w celu wykluczenia CU , CD jakieś 9 lat temu. Helicobacter miałam 20 lat temu, teraz niby nie. Ostatnio niewielki wzrost candida w kale. Jutro odbieram kolejny wynik.
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja Historia”