Strona 1 z 1

Ubezpieczenie Grupowe

: 20 lut 2014, 23:59
autor: MPgdynia
Witam,

W październiku 2013 miałem resekcję kątnicy i 50 cm jelita cienkiego. Jeśli ktoś to miał to wie co czuje, a kto nie miał to życzę gorąco żeby nigdy go to nie spotkało.

W każdym razie obecnie czuję się już znacznie lepiej niż przed zabiegu i po samym zabiegu, minęło kilka miesięcy. Wędrówki do WC są nadal i to często jednak mogę w miarę normalnie funkcjonować.

Chciałbym się zabezpieczyć i swoich najbliższych na wypadek przyszłych zachorowań (mam nadzieję że nigdy do tego nie dojdzie). No więc tak:

Szukałem w Allianz, Generali, ING.

Allianz drogi i nie za bardzo rozumiem ich warunki (OWU), Generali ma podobno problemy z wypłatami świadczeń, ING obejmuje ale to w dziwny sposób:


"Wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego – Crohna” – wrzodziejącezapalenie jelita grubego lub choroba Leśniowskiego-
-Crohna o ciężkim przebiegu wymagająca zastosowania co najmniej jednej z poniższych metod leczenia:
•usunięcie całego jelita grubego (okrężnicy),
•częściowa resekcja
jelita cienkiego wykonana podczas co najmniej dwóch operacji przeprowadzonych podczas odrębnych hospitalizacji.


To przecież absurd. Kto się będzie chciał iść dwa razy kroić? A skoro przytrafi mi się kolejna operacja, to już o trzeciej raczej nie będę miał czego tam już ratować. Toż to oni poszaleli. I co najlepsze to jest wariant III (MAX) od chorób przewlekłych i przy Składce 66zł miesięcznie dostanę może 20000zł ale raczej nie bo takie bzdury to są że makra. Niby dobre to ubezpieczenie grupowe i wg opinii wypłacają świadczenia sprawnie no ale własnie.... KIEDY? Chyba nie ma co liczyć na dobre ubezpieczenie dla nas CuDaków? A o zaostrzeniu to w ogóle mowy nie ma. Dla nich niezdolny do pracy to taki co się przez jakiś dłuższy okres czasu sam nie ubierze, sam nie umyje, i całkowicie nie trzymają mu zwieracze i pęcherz moczowy.

Forumowicze ! Proszę o oferty dobrych ubezpieczeń, może być na PRIV albo tutaj. Ubezpieczyć na maxa chcę dwie osoby. Szef zdrowy i ja z chorobą Leśniowskiego - Crohna.


Z góry proszę o nie pisanie przez Agentów Ubezpieczeniowych bo nie wyrażam na to zgody i będę to surowo traktował jako SPAM. Proszę tylko forumowiczów o doświadczeniu minimum 15 postów o komentarz.

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 21 lut 2014, 21:53
autor: Olcia24
Ja tez sie chcialam ubezpieczyc i ze wzgledu na chorobe zadna ubezpieczalnie nie podpisze ze mna umowy! Nawet za pobyty w szpitalu nie beda wyplacane pieniązki, wiem co mi z tego ze bede placic skladki...bo choroba byla wykryta przed data zawarcia umowy-zawsze tylko to slysze.

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 21 lut 2014, 23:26
autor: MPgdynia
piszę tą regułkę żeby żaden Superexpress albo o2.pl fakt i coś takiego nie użyło sobie naszych postów. Wszyscy z forum wiadomo że moga pisać :) Ale nie lubię dziennikarzy i innych krętaczy dlatego :)Na chorobę raczej nie dostaniemy, jedynie wskutek wypadku pracy lub śmierci, ale oczywiście to są takie abstrakcje... :oops:

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 22 lut 2014, 16:35
autor: Ania406
Żabusia, ja też mam ubezpieczenie w PZU, płacę ok 50zł miesięcznie i dostaję zwrot za każdy dzień w szpitalu powyżej 3 dni pobytu. Po 4 dniach pobytu przy laparoskopii dostałam od nich 200zł. Ciekawe czemu aż takie duże różnice w naszym ubezpieczeniu - u Ciebie 14 dni, u mnie 3.

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 22 lut 2014, 16:50
autor: Ania406
Ja dostaję 50zł za każdy dzień pobytu.

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 23 lut 2014, 08:48
autor: Olcia24
Ja nawet nie myslałam ze istanieje taka piekna opcja ze jak ktoś choruje i przebywa w szpitalu to otrzymuje pozniej jakiekolwiek pieniązki....no i oczywiście nie byłam ubezpieczona w chwili mojego wyroku---a mianowicie diagnozy choroby.
Lekarz tez by mógł o tum napomknąć nie? Ale co tam nie bede płakac nad rozlanym mlekiem. Buzka!

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 23 lut 2014, 12:03
autor: elwik18
Też jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w PZU i obecnie, w tej ofercie - składka 52 zł/m-c - już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu mam wypłacane pieniążki (50 zł za dzień) oraz za każdy dzień zwolnienia poszpitalnego (25 zł za dzień). Po ostatnim pobycie w szpitalu i wypłacie kaski z ubezpieczenia otrzymałam również kartę apteczną na kwotę 300 zł (ona jest też w ofercie ale nie wiem dlaczego otrzymały ją tylko osoby po pobytach w szpitalu). Nikt o nic nie pyta, starczy tylko przedłożyć odpowiednie dokumenty, ja z tego ubezpieczenia jestem bardzo zadowolona.

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 25 lut 2014, 18:42
autor: maruda
elwik18 pisze:Też jestem objęta ubezpieczeniem grupowym w PZU i obecnie, w tej ofercie - składka 52 zł/m-c - już od pierwszego dnia pobytu w szpitalu mam wypłacane pieniążki (50 zł za dzień) oraz za każdy dzień zwolnienia poszpitalnego (25 zł za dzień). Po ostatnim pobycie w szpitalu i wypłacie kaski z ubezpieczenia otrzymałam również kartę apteczną na kwotę 300 zł (ona jest też w ofercie ale nie wiem dlaczego otrzymały ją tylko osoby po pobytach w szpitalu). Nikt o nic nie pyta, starczy tylko przedłożyć odpowiednie dokumenty, ja z tego ubezpieczenia jestem bardzo zadowolona.
A jakie dokumenty trzeba przedstawić?Przed chorobą się ubezpieczyłaś czy już w
trakcie?

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 25 lut 2014, 21:09
autor: Olcia24
Jak bym była tak ubezpieczona to bym majątek zbiła na tej mojej Cudacznej chorobie:)) (hehe-Śmieje sie)

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 26 lut 2014, 07:44
autor: elwik18
maruda - dopiero później przyszło mi na myśl, że nie podałam najważniejszej informacji co do mojego ubezpieczenia - jest to ubezpieczenie grupowe ale pracownicze, więc tu przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej ubezpieczyciel o nic nas nie pytał, nie musieliśmy przedstawiać żadnych dokumentów o stanie zdrowia.
Wiadomo, mamy tam listę chorób, na wypadek zachorowania, objętych ubezpieczeniem - CU tam nie ma - więc pewnie gdyby ktoś starał się o wypłatę świadczenia z tytułu zachorowania na określoną chorobę to musiałaby ona pewnie zaistnieć już po podpisaniu umowy - tak mi się wydaje.
[/quote]

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 26 lut 2014, 17:38
autor: Olcia24
czyli jezeli bym sie dzis ubezpieczyła w pzu to po okresie karencji gdy pojde do szpitala to otrzymam za to jakies pieniązki?

Re: Ubezpieczenie Grupowe

: 28 lut 2014, 20:07
autor: Olcia24
Kurcze, ja jak sie chcialam ubezpieczyc w trakcie choroby to kazdy mi odmawiał...musze chyba isc do pzu osobiscie, a mowic im ze jestem chora przewlekle?