pasy bezpieczeństwa - zapinać? nie zapinać?

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy zapinasz pasy bezpieczeństwa?

zapinam
38
66%
nie zapinam
7
12%
różnie to bywa
13
22%
nie zapinam, bo mam zaświadczenie
0
Brak głosów

Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Re: pasy bezpieczeństwa - zapinać? nie zapinać?

Post autor: sztaba » 11 sty 2007, 17:45

dobrze, że skończyło się tylko na poobijaniu. Ostatnio widziałem w telewizji filmik pokazujący zachowanie - w czasie wypadku - osoby bez zapiętych pasów na tylnym fotelu właśnie.

Jeśli o mnie chodzi - nie ruszę autem dopóki wszyscy nie mają zapiętych pasów. A zwłaszcza osoba która siedzi za mną. I apeluję do wszystkich: róbcie tak samo. Dla ich i własnego bezpieczeństwa.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 11 sty 2007, 20:56

ja to czasem zapne, choć mam uczulenie na pasy ;) ale moje ( i nie tylko moje ) dzieciaki to muszą miec pasy czy foteliki ( zależy od wzrostu i wieku), jestem tez za wprowadzeniem pasów w środkach masowej komunikacji, kiedyś był taki pomysł, wiem że byłoby to ciężkie do zrealizowania , ale dla chcącego nic trudnego :) właśnie dziś koło mojego domu był dość groźny wypadek w którym brał udział autobus, ulica zamknięta na jakiś czas, 10 osób rannych w tym dwie cieżko w tym kiloro dzieci , wycinali kabine autobusu żeby wydostać kierowce , mówie wam jak się widzi coś takiego to różne żeczy do głowy przychodzą :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Adam

Post autor: Adam » 17 mar 2007, 18:17

chlip, a ja jestem taki 'cienki' ze mi nie dotykaja do jelit pasy..

Grześ
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 18 mar 2007, 17:49

Popieram Sztaba. Również nie ruszam dopóki wszyscy nie zapną pasów. Widziałem program, w którym radzono aby starać się zapinać pasy jak najbliżej ciała tzn. rozpiąć kurtkę i starać się dobrze opasać.

Adam

Post autor: Adam » 18 mar 2007, 18:09

przy najmniejszej kolizji sa takie ruchy odsrodkowe ze to jak bieganie po krawedzi na dachu..

Ilusia
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Ilusia » 07 maja 2007, 12:21

Zapinam zawsze :!:pilnuję także aby pasażerowie się "pozapinali" :mad:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 22 lip 2007, 13:12

Pasy sa dla waszego bezpieczenstwa i niezapinanie ich moze miec straszne skutki....
Az tak pasy nie sciskaja zeby nie moc wytrzymac w samochodzie nie przesadzajcie :D
Mialem ostatnio przygode, jadac po corke do przedszkola zza rogu wyskoczyl mi policjant ( nie mialem zapietaych pasow ) nie mialem zadnego zaswiadczenia od lekarza wiec zrobilem mine kota ze shreka i pomachalem legitymacja o stopniu niepelnosprawnosci... udalo sie ^^.
Skutki niezapinania pasow moga sie skonczyc tragicznie badz w najlepszym wypadku mandatem.
Wybor nalezy do Was.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 22 lip 2007, 16:21

odczuwalne zgodze sie ale nie ejst to koniec swiata...
Zawsze jakis :cenzura: moze wjechac w Wasz samochod i wtedy najmniejszym problemem bedzie dyskomfort spowodowany CD :D
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Iwonas
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Iwonas » 22 lip 2007, 17:16

Dla mnie też pasy sa bardzo uciążliwe... Jak jadę jako pasażer to podtrzymuje sobie pas i jest OK! Ale w moim autku mam poluzowany odrobinę pas i spięty agraweczką, bo jak mnie gniecie to za daleko to chyba bym nie pojechała :wink:

Iwonas
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Iwonas » 22 lip 2007, 17:23

Tak sobie myślę, że zaświadczenie warto mnieć :wink: Oczywiście nie nadużywać, ale w razie "W" można wykorzystać :razz:

zuo
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

pasy

Post autor: zuo » 04 sie 2007, 14:17

zapinacie pasy? bo jak tak patrze to pas mam idealnie pod stomia i boje sie ze moze cos sie stac.. a przy okazji tak mowia ze ze stomia mozna wsyzstko robic, a np jak lezec na prawym boku (zazwyczaj tam jest stomia)? osobiscie musze przyznac ze nie bardzo wszysto mozna robic, a przy okazji jest duzo ograniczen i problemow

-Ania- edit:
wątek z Stomi i J-pouch scalony do istniejącego.
Adam prosze używaj opcji "Szukaj".

Ostatnio zmieniony 04 sie 2007, 14:26 przez zuo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 04 sie 2007, 17:13

Jechaliśmy ostatnio nad morze samochodem i w czasie jazdy cały czas miałam kolkę i potem trochę bolały mnie jelitka.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Re: pasy

Post autor: aleksandra12 » 04 sie 2007, 17:23

zuo pisze:zapinacie pasy? bo jak tak patrze to pas mam idealnie pod stomia i boje sie ze moze cos sie stac.. a przy okazji tak mowia ze ze stomia mozna wsyzstko robic, a np jak lezec na prawym boku (zazwyczaj tam jest stomia)? osobiscie musze przyznac ze nie bardzo wszysto mozna robic, a przy okazji jest duzo ograniczen i problemow
Ja zapinam, zarówno jak prowadzę jak i wtedy gdy jestem pasażerem. Nie odczuwam żadnych dolegliwości, jedynie na dłuższych trasach częściej opróżniam worek, żeby mi było wygodniej.

Na boku też leżę, na brzuchu też, ale nie za często, bo to głupie uczucie, jak żarcie wychodzi.
Pozdrawiam, Aleksandra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”