klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: klopoty z cera

Post autor: inkaska » 12 lut 2006, 22:28

ja ostatnio kupilam oilatum, jest lepiej, nie jest juz taka jak papier scierny
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 13 lut 2006, 09:09

ja bralam silivit albo inny lek na s- nie pamietam jaki teraz- oba bez recepty w aptece

moj lekarz rodzinny jak uslyszal jakie dawki biore lekow (ale to bylo w szpitalu, jak metoda prob i bledow probowali wyleczyc rzekomy wyrostek- a to byl crohn- podajac mi mnostwo roznych antybiotykow), zlapala sie za glowe i kazala brac cos na watrobe

mi sie wydaje ze przy tej ilosci lekow jaka wiekszosc osob bierze- przeciwzapalne, sterydy i inne swinstwa- trzeba wątrobke ochronic
pozdrawiam

palkafarm
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 22 lip 2006, 23:17

Moja wizyta u kosmetyczki to byl koszmar. Ona sama nie spodziwala sie ze tak wyglada moja cera. Z daleka prezentuje sie calkiem niezle, ale gdy wlaczyla te swoje oswietlenie i lupe to zamarla. Chodzilam ze 4 rzay zanim oczyscila cere i i tak przy ostatniej wizycie juz w miejscu usunietych zaskornikow powstaly nowe. Moja twarz byla zmasakrowana, wymietoszona, pofaldowana i nie wiem co jeszcze. Stwierdzila ze to ewidewntnie problemy hormonalne albo cos z przemiana materii.Wtedy jeszcze nie wiedzialam (rok temu) ze to "sprawka" colitis ulcerosa.
Bardzo dobry jest krem firmy Bioderma Sebium AKN(tylko w aptece najczesciej na zamowienie) cena ok 55 zl za 30 ml :mrgreen: . Na mnie La Roche Effaclar K juz nie dzialal.Vichy Normaderm to takze wyrzucone pieniadze. :twisted:
Do oczyszcania stosuje Dax No Problem dla kobiet mleczko(ok 12 zl),tonik(ok 12zl), do tego dwa razy w tygodniu Peeling gruboziarnisty Dax Clean &Care (ok 10 zl) i dwa razy w tyg maseczka z glinki zielonej argelitz(ok 23 zl). :wink:
Jak skoncze teraz ten krem sebium akn to spróbuje dax no problem krem matujacy z wyciagiem z gruszki na blizny i przebarwienia potradzikowe.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 24 lip 2006, 22:27

polecam tez rozne preparaty aloesowe :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Patka
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Patka » 26 sty 2007, 15:59

Mam juz prawie 30 lat i wrociły mi problemy z cerą. Ostatnia diagnoza to: Tradzik różowaty - popękane naczynka i pryszcze i gdzie niegdzie głębokie guzki ropne - to podobno wynik złej pracy moich jelit, ściśle związane z CU. Tak mi ostatnio powiedziała dermatolog. Mam stosować jakiś antirouge Avene a na noc Roxex z apteki na naczynka. (Rozex pomaga, wiem, bo stosuję od lat) a na ropnie podobno najlepszy jest Differin. macie jakies doswiadczenia z tymi mazidlami?
I jeszcez jeno - gdzie w Warszawiie najlepiej poddac się czyszczeniu cery? Mam złe doświadczenia z pierwszej wizyty po ktorej dostalam drobniutkich kurzajek na twarzy. Wieki temu je wyleczyłam, ale teraz po latahc boję sie znów to przejśc...
Wszelkie rady mile widziane :-)
Mama Rysia /3 l/ i Stasia /6 mies/

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 27 sty 2007, 18:37

Ja też mam prolemy z cerą i lekarz mi powiedział ze to wąłśnie od leków, biorę Sulfasalazynę. Oczyszczam ją raz na jakiś czas ( na wiosnę miałam kładzione kwasy owocowe które bardzo pomogły) stosuję maseczki nawilżające i krem z firmy ocerin.

Patka
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Patka » 28 sty 2007, 22:01

Magdalene, niestety nie tylko na receptę ale i drogi jak diabli (wiecej niż 40 zl tubka), ale chyba warto bo jak do tej pory 3 dni i przeciwnik zwalczony!
Mama Rysia /3 l/ i Stasia /6 mies/

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 29 sty 2007, 07:01

mnie ladnie pomaga solarium...w rozsadnych ilosciach.....na razie :roll:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 29 sty 2007, 14:22

Od niedawna też mam starszne problemy z cerą.Cały okres dojrzewania przetrwałam bez pryszczy,tak teraz...masakra.Smaruję to jakimiś dwoma antybiotykami(na dzień i na noc),czyszczę aknosanem,ale skutków nie widać.A boję się aż wybrać do kosmetyczki,bo chyba fortunę na nią wydam!
Biotę tabletki antykoncepcyjne,myślałam,że to coś pomoże,ale niestety nie pomogło:/

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 29 sty 2007, 20:53

jeeeny...magdalene.....wszystko z umiarem...w celu utrzymania...dwa razy w tygodniu , co 2 tygodnie...od tego sie tobie skora nie zestarzeje....szybciej od studenckiego zycia :lol:

trzeba wybrac dobre solarium, gdziw wymieniaja lampy regularnie, gdzie wszystko opowiedza....odpowiednie specyfiki...

slonce tez szkodzi :smutny:

a w ogole to zycie szkodzi :cry:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 29 sty 2007, 21:09

exa pisze:gdziw wymieniaja lampy regularnie,
Sprawdzalas to???

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 07 lut 2007, 13:08

ja stosuje La Roche-Posay do cery tlustej i jestem bardzo zadowolona.
jesli ktos ma duze problemy z cera tradzikowa to dermatolog moze przepisac masc z retinoidami ale to raczej po 25 roku zycia.
na lojotok polecam witamine PP.hamuje.
Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 19 lut 2007, 09:47

wczesniej nigdy niemialam problemow z cera,zero pryszczy,zaskornikow itp od kiedy biore leki zaczely sie wypsyki itd od niedawna uzywam nivea young ten co reklamuja i pomaga mi bardzo uzywam go rano i wieczorem i problemy zniknely
Milkusia11

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 20 lut 2007, 21:17

Nie mam CU ale problem i owszem :evil:
annnnna pisze:wieczne pryszcze
Polecam stary, dobry Tormentiol, kosmetyki dla nastolatek typu Clearkin (AVON)- od czasu do czasu.
annnnna pisze:sposob na tlusta cere
Kosmetyki z dodatkiem złota koloidalnego.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Zgadzam się w całej rozciągłości :wink:
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 20 lut 2007, 22:34

Ja odwrotnie...nie polecam ani Avonu ani Tormentiolu.
Cierpioalam na tradzik i leczylam sie owymi specyfikami,a efektem byly jeszcze gorsze zmiany.Ale oczywiscie rzecz gustu.
Natomiast bardzo polecam kosmetyki tzw. apteczne dobrych firm.Czasem lepiej wydac wiecej,niz kupowac stosy kosmetykow,a w efekcie ten sam efekt finansowy.
No i moje problemy skorne zniknely.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”