Solarium i opalanie

Kocham słońce, ale nie wiem czy mogę!?

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moldero
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Solarium i opalanie

Post autor: moldero » 25 kwie 2008, 23:25

Dziekuje za odpowiedz :) A polecasz jakis konkretny specyfik? Nigdy nie mialem z krostami problemow, wiec nigdy takowych nie używałem :| Dzisiaj zakonczylem ostatnią dawkę Metypredu, mam nadzieje, ze troche się poprawi :/
Lepiej wcale niż w ogóle!

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 kwie 2008, 23:37

Skoro nie miałeś takich problemów, to bądź cierpliwy, może same znikną, ale to troche czasu zajmie, no i nic tam nie majstruj przy nich :wink: żeby nie pogorszyć.
ja miałam masakrę po Encortonie i leczyłam się u dermatologa, do tej pory jeszcze się leczę niestety ;/
więc poczekaj trochę a jak nie będzie lepiej to idź do dermy. Ja używałam kilku preparatów dość silnych m.in. retinoidy, leki robione w aptece.
Bardzo pomógł mi Akneroxid5 (na twarz), ale skończył mi się i znów coś się :cenzura:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 25 kwie 2008, 23:54

Z tego co wygooglowalem Akneroxid5 to nadtlenek benzoilu, czyli ta sama substancja ktora jest glowny skladnikiem masci Benzacne z tym, ze z mniejsza dawka. A ona mi w ogole nie pomaga :/ Dziekuje za wszelkie sugestie!

Pozdrowionka

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 kwie 2008, 00:00

moldero pisze:masci Benzacne z tym, ze z mniejsza dawka. Ona mi w ogole nie pomaga
no właśnie dlatego w takich problemach to trudno coś doradzić czy polecić, bo na jednego działa na innego nie :roll:
ja Ci radzę po prostu poczekać 2-3 tyg od ostatniej dawki Metypredu i wtedy do dermy jak się nie będzie poprawiać.

moldero
Debiutant ✽

Post autor: moldero » 26 kwie 2008, 00:06

Natalka pisze:
moldero pisze:masci Benzacne z tym, ze z mniejsza dawka. Ona mi w ogole nie pomaga
no właśnie dlatego w takich problemach to trudno coś doradzić czy polecić, bo na jednego działa na innego nie :roll:
ja Ci radzę po prostu poczekać 2-3 tyg od ostatniej dawki Metypredu i wtedy do dermy jak się nie będzie poprawiać.
Chyba masz rację ;) Tak też zrobię. Wkurza mnie tylko jak ludzie się mnie pytają co mi się stało :mad: Wtedy zawsze zaczyna się gadka, a ja nienawidzę opowiadać o moim choróbsku :oops:

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 26 kwie 2008, 00:14

moldero pisze:a ja nienawidzę opowiadać o moim choróbsku
to nie opowiadaj, nie musisz :roll:
wiem o co Ci chodzi, miałam to samo i też mnie to dobijało, ale w końcu dałam se spokój, przestałam się przejmować i tłumaczyć, jest jak jest i trudno, olewam to i tych ludzi co się tak dziwią i dopytują :razz:
w końcu będzie lepiej :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 26 kwie 2008, 15:13

solarium nie pomoze na dolegliwosci skorna a raczej pogorszy jej stan,teraz sama to obserwuje.
mi pomoglo raczej unikanie slonca.zainwestuj w dobre kosmetyki
Obrazek

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Agata K. » 26 kwie 2008, 16:44

Też chodze na solarium i narazie jest ok,a zawsze myslałam ,że z naszymi jelitkami nie można chodzić.A może takie naswietlanie też ma pewien wpływ na nasze choroby jelitowe....

A jeśli chodzi o problemy skórne to tez bym zrezygnowała z solarium chociaz na pewien czas...
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: manka » 28 kwie 2008, 10:45

Agata K. pisze:A może takie naswietlanie też ma pewien wpływ na nasze choroby jelitowe....
ma jakiś tam wpływ, ale raczej nie naświetlanie tylko bardziej poprawa nastroju której doświadczamy po solarce :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 28 kwie 2008, 23:07

Dokladnie...ja jak mam kiepski nastroj, jestem zmarznieta i nasterydowana to lubie sobie skorzystac z solarki. a dlaczego akurat wtedy gdy jestem na sterydach ? - bo wydaje mi sie , ze opalenizna mnie odchudza :) takie zludzenie, lepiej sie psychicznie wtedy czuje. Natomiast tak jak teraz, gdy jest coraz cieplej to rezygnuje z solarium na rzecz balsamow brazujacych.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

wilczacy
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: wilczacy » 03 lip 2008, 11:29

Czesc! chcialbym sie dowiedziec czy jak jestem 5 miesiecy po wylonieniu stomii to moge skorystac z solarium? przykrywajac jakos stomie i szew po usunieciu jeslita. Normalnie zawsze sie opalalem ladnie is zybko, a teraz jakos mi to przychodzi z trudem. Tamte lato i wakacje spedzilem w spzitalu i wogole nie sorzystalem ze slonca i moze dlatego skora tak slabo reaguje a w soralium to zawsze szybciej i dokladniej niz na dworze lub balkonie:D zreszta nie umiem bezczynnie siedziec lub lezec heh, a w solarium to chyba szybciej sie opale:) pozdrawiam!

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 08 sty 2009, 22:13

Żabusia, ja jestem blada, chuda i mam wory pod oczami :( dla mnie to raczej nie jest atrakcyjne. Wyglądam na taką która zaraz by miała paść. Dowód hmm dziś byłam na pobieraniu krwi pielęgniarka odrazu powiedziała, żebym się położyła na łóżku i tak będziemy pobierać krew. "Wygląda Pani na chorą - czy nie jest Pani słabo może ..."
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
syla2146
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: syla2146 » 08 sty 2009, 22:40

Ja tam sie opalam regularnie przynajmniej raz w tygodniu

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 08 sty 2009, 23:27

e tam ja tez jestem blada i mam cienie pod oczami ale stosuje korektor.
uwazam ze trzeba wydobywac pewne swoje walory i ja to robie czyli chodzi mi konkretnie o kolor oczu -ja mam ciemne i bardzo mi sie podoba jak kontrastuja z blada skora.

poza tym, tak jak pisalam poprzednio - ja stosuje rozne masci od Differinu po Effaclar k i naprawde boje sie przebarwien chociaz nie mam do nch tendencji.

inna sprawa jest moje lenistwo - nie chce mis ie lezec na sloncu :razz:
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 09 sty 2009, 10:03

uwazam ze trzeba wydobywac pewne swoje walory i ja to robie czyli chodzi mi konkretnie o kolor oczu -ja mam ciemne i bardzo mi sie podoba jak kontrastuja z blada skora.
No to ja mam odwrotnie - bardzo jasne blekitne oczy i super kontrastuja z opalenizna :twisted: :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opalanie”