Napisz coś dołującego

wszystkie inne troski i radości, które nie pasują do działów powyżej

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Noelia » 23 lip 2017, 16:26

karolek0303 pisze:tylko tramal?
Również paracetamol.
Jest też połączenie paracetamolu z tramadolem, np. Zaldiar albo Poltram Combo.
Na mojego męża taka kombinacja działa całkiem nieźle.
Ale pierwsze miejsce to krople Tramal - najszybciej znoszą ból, nawet bardzo silny.
karolek0303 pisze:wspominali coś o jakiś zastrzykach na M ale nie pamiętam nazwy
Zapewne Movalis, czyli meloksykam (NLPZ) - też niezbyt dobry pomysł w NZJ.
Tubisia pisze:Zdziwiłbyś się... ale czasem też daje się we znaki i zmęczenie, tak więc trzeba zawsze się upewniać co dają!
Rodzinni, interniści oraz specjaliści inni niż gastro to często mają marną i niezbyt szczegółową wiedzę o NZJ.
Albo mogą być zmęczeni, rozkojarzeni.
Trzeba samemu wszystko kontrolować i każdemu lekarzowi od razu na wstępie mówić o chorobie jelit oraz o wszystkich lekach, jakie się na nią przyjmuje.
Luki36 pisze:Ostatnio sobie łokieć tenisisty przez kilka dni Ketanolem w żelu smarowałem.
Z żelu przez skórę to za dużo się raczej nie wchłania tak ogólnie do krwi, ale nie mam pojęcia.
Kiedyś to reklamowali (nie Basia, tylko Ketoprom - czy coś takiego :lol:), potem ten żel był na receptę, a teraz to nawet nie wiem?
Brawurka pisze:Tak, na komisji lekarz mi powiedział, że jestem za gruba, więc na pewno nie mam zaostrzenia i biegunek...
Bez komentarza po prostu :shock: :doh:
Pandziaak pisze:ja na kontroli po operacji w poradni stomijnej, miałam na sobie rurki i obcisły sweter, a Pielęgniarka stomijna, a Pani ma stomię, w ogóle nie widać, dziwne
A tak btw to zawsze mnie zastanawiało, czy ze stomią można długo pływać albo się w wannie wylegiwać?
Bez worka wiadomo, że nie - a z workiem to to się nie odklei w końcu, jak tak namoknie?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 24 lip 2017, 10:26

Od wczoraj biegunka x razy dziennie, wzdęty brzuch i wielka hemoroida. A
Miał być taki piękny urlop, bez stresu bez problemów.

Jak żyć Panie Kierowniku jak żyć?
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 24 lip 2017, 13:10

Bizonik pisze:Od wczoraj biegunka x razy dziennie, wzdęty brzuch i wielka hemoroida. A
Miał być taki piękny urlop, bez stresu bez problemów.

Jak żyć Panie Kierowniku jak żyć?
Krótko ;-)
Żart, oczywiście.
Zdrówka życzę!
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lip 2017, 13:31

Bizonik pisze: Jak żyć Panie Kierowniku jak żyć?
zawsze z głową do przodu i godnie !!
A że czasami biegiem ;) to już takie czasy ...
A pomyśl co bys wspominał z tego urlopu, leżenie na słońcu, jakieś wycieczki czy wyprawy na ryby.
A tak konkretnie będzie przesłanie : nie planuj urlopu bo i tak g..o zwycięży ;)

Właśnie mam 2 zapalone kontrolki awarii w aucie...a przecież cała kasa już się rozeszła.
Kontrolka kontroli spalin, ciekawe co to oznacza . Czy to tylko efekt tych upałów czy konkretna awaria.
Plan był, że auto będzie na przeglądzie u mechanika w wrześniu :mad:
No chyba że to tylko takie przesłanie ostrzegające, by wyluzować na te resztę lata
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 24 lip 2017, 17:33

No ja też miałam mieć urlop. A jestem drugi tydzień na zwolnieniu.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 sie 2017, 15:57

no brak słów...
dostałem SMS z Poradni Endokrynologicznej...ble ble i informujemy, że zamykamy Poradnie i wizyty nie będzie... koniec..
no tak mnie jeszcze nigdzie nie załatwiono.
Tak NFZ skraca kolejki do lekarzy :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lolcia_Karolcia
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Lolcia_Karolcia » 10 sie 2017, 11:50

Muszę dostać się do poradni chorób błon śluzowych. Takie tam 180 złotych na I wizytę. Ewentualnie czekać na NFZ 5 miesięcy ...
Ochroń mnie, gdy znowu zapomnę co mam i nie wahaj się wstrząsnąć mną najmocniej jak się da... !

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 10 sie 2017, 22:49

Lolcia_Karolcia pisze:Muszę dostać się do poradni chorób błon śluzowych. Takie tam 180 złotych na I wizytę. Ewentualnie czekać na NFZ 5 miesięcy ...
Mam od ponad 30 lat diagnozowaną Paradentozę - niestety x lat jej nie leczyłem w Poradni Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej po prostu trochę zaniedbałem swoją chorobę :smutny:
Locia a nie możesz poszukać dostępu do Poradni w innym mieście czyli np. w Gdańsku.
Słyszałem od mojego Dentysty, że w Gdańsku nie jest potrzebne nawet skierowanie do UM ( Uniwersytetu Medycznego) w Gdańsku.
Co prawda ostatnio jeszcze nie sprawdzałem bo mam x bonusów chorobowych ale kiedyś tak było.

Sprawdż na stronie UM w Gdańsku a najlepiej telefonicznie jutro...jeśli jest tak jak piszę to zrób sobie wycieczkę do Gdańska ( najwyżej sprawdź czy w Twoim Oddziale NFZ trzeba jakierś przekierowanie do Oddzialu Pomorskiego NFZ ).

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 11 sie 2017, 11:08

Lolcia_Karolcia pisze:Muszę dostać się do poradni chorób błon śluzowych. Takie tam 180 złotych na I wizytę. Ewentualnie czekać na NFZ 5 miesięcy ...
Mój tata się kilka dni temu zapisał do audiologa-foniatry (jakieś dziwne szumy czasem słyszy) i dostał termin na 03.08.2018 :lol:
Termin może się przyda, ale teraz musi iść prywatnie - 150 zł sama wizyta + ewentualne badania to dodatkowo oczywiście.

Jakieś szumy to pół biedy, życiu nie zagrażają - całe szczęście, że na gastrologię jakoś z mężem nie narzekamy :roll:

Edit: Aż się upewniłam - konkretnie przedwczoraj się zapisał.
Zaraz po powrocie z urlopu, bo strasznie mu się to nasiliło po podróży samolotem.

Po pierwsze - spotkał się może ktoś przypadkiem z takim problemem?
Po drugie - ciekawe, czy ktoś przebije ten termin - niemal równy rok czekania na wizytę :lol:
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 11 sie 2017, 11:50

Endokrynolog w szpitalu wojskowym na Szaserów. Zapisy w maju tego roku na maj 2019. Także norma. A co do uszu to mogą być problemy ciśnieniowe, lub usztywnienie błony bębenkowej. Warto donuszu zaczać zapuszczać glicerynę, nawilża a dodatkowy wypłukuje złogi.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 11 sie 2017, 12:11

Nie no, tymi 2 latami to mnie zabiłeś, szok :shock:

Przecież jeśli to jakieś poważniejsze problemy, to ktoś może tej wizyty zwyczajnie nie doczekać, albo pojawi się tysiąc powikłań :/
Foniatrą to się nie ma co przejmować, ale endokrynologia to już inna bajka!

Tata to jest tak zszokowany terminem 09.08.17 -> 03.08.18, że aż wszystkim znajomym to opowiada jako hit wszech czasów :lol:

O glicerynie zaraz mu napiszę, póki co wiem, że kupił jakiś spray Akustone.

Nurkowali na tym urlopie, może to od tego :neutral:
Doradca CU

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 11 sie 2017, 12:20

Noelia pisze:
Mój tata się kilka dni temu zapisał do audiologa-foniatry (jakieś dziwne szumy czasem słyszy) i dostał termin na 03.08.2018 :lol:
Termin może się przyda, ale teraz musi iść prywatnie - 150 zł sama wizyta + ewentualne badania to dodatkowo oczywiście.

Jakieś szumy to pół biedy, życiu nie zagrażają - całe szczęście, że na gastrologię jakoś z mężem nie narzekamy :roll:

Edit: Aż się upewniłam - konkretnie przedwczoraj się zapisał.
Zaraz po powrocie z urlopu, bo strasznie mu się to nasiliło po podróży samolotem.

Po pierwsze - spotkał się może ktoś przypadkiem z takim problemem?
Po drugie - ciekawe, czy ktoś przebije ten termin - niemal równy rok czekania na wizytę :lol:
Do Poradni Chirurgii Naczyniowej w UCK w Gdańsku

w dniu 1.01.2017 nie było rejestracji na rok 2017

Próbowaliśmy w Rodzinie zaerjestrować starszego Pana z taką diagnozą ... :smutny:

komentarz wyjaśniający
Chirurgia naczyniowa zajmuję się między innymi
- leczeniem operacyjniym ratującym oraz podejmuje działania kontrolujące stan zdrowia tych co mają zdiagnozowanego tętniaka aorty tętnicy brzusznej - taki "granat" naczyniowy
co może spowodować w ciągu 1/2 h zejście pacjenta gdy pęknie a nie udzieli się pomocy medycznej

acha ... a do Hematologów w dużym mieście wojewódzkim w Polsce można czekać ponoć dłużej jak dwa lata ..Ja miałem farta bo mój obecny lekarz Hematolog spowdował moje dodatkowe zapisanie by sprawdzić czy moje zawały i problemy zakrzepowe nie są genetycznie uwarunkowane aby ewentualnie zaradzić następnym :idea:

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 11 sie 2017, 12:49

Z tata tragicznie, nie daja nadziei.ama depresja, ja tez i same problemy. Nie chce mi sie zyc. Nie mamy na oplaty, chleb, a ja na pampersy bo zus ma wszystko w dupie.
Chce wyjechac z tego kraju.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 11 sie 2017, 12:56

Noelia pisze:Nie no, tymi 2 latami to mnie zabiłeś, szok :shock:

Przecież jeśli to jakieś poważniejsze problemy, to ktoś może tej wizyty zwyczajnie nie doczekać, albo pojawi się tysiąc powikłań :/
Foniatrą to się nie ma co przejmować, ale endokrynologia to już inna bajka!

Tata to jest tak zszokowany terminem 09.08.17 -> 03.08.18, że aż wszystkim znajomym to opowiada jako hit wszech czasów :lol:

O glicerynie zaraz mu napiszę, póki co wiem, że kupił jakiś spray Akustone.

Nurkowali na tym urlopie, może to od tego :neutral:
A u laryngologa był? Bo może to zapalenie ucha się szykuje:(

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 11 sie 2017, 12:58

Brawurka pisze:Z tata tragicznie, nie daja nadziei.ama depresja, ja tez i same problemy. Nie chce mi sie zyc. Nie mamy na oplaty, chleb, a ja na pampersy bo zus ma wszystko w dupie.
Chce wyjechac z tego kraju.
Wspóczuje, znam to uczucie.
Natomiast czy wyjazd coś zmieni? Czy będzie lepiej? Tego nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”